Snapchat gaat reclame via chat sturen aan Nederlandse gebruikers

Snapchat rolt Sponsored Snaps uit in Nederland. Daarmee kan het sociale medium gebruikers via de chatfunctie reclame sturen. Volgens het bedrijf zijn de reclames duidelijk te onderscheiden van normale chatberichten. De functie kwam eerder al in andere markten uit.

In een persbericht laat Snapchat weten dat het de reclames duidelijk herkenbaar heeft gemaakt en ze niet benadrukt met een notificatie. De berichten verdwijnen automatisch uit de inbox als gebruikers ze niet bekijken.

Met de nieuwe advertentiefunctie wil Snapchat gebruikers bereiken waar zij de app het meest gebruiken. Snapchat is naast een fotocommunicatieplatform ook populair onder jongeren vanwege de chatfunctie.

Snapchat sponsored snapsSnapchat sponsored snaps

Door Yannick Spinner

Redacteur

09-06-2026 • 14:36

43

Reacties (43)

Sorteer op:

Weergave:

Mooie types. In hun eigen woorden: brutaal zelfs :-)

"We plaatsen geen advertenties in je persoonlijke communicatie, zoals Snaps of Chats. Dat zou brutaal zijn. We willen kijken of we er iets leuks en informatiefs van kunnen maken, zoals advertenties vroeger waren voordat ze sluiks en gericht werden. We hopen briljante creatievelingen de ruimte te geven met geweldige content. "

https://newsroom.snap.com/advertising-on-snapchat?lang=nl-NL&utm_source=perplexity
“Dit is geen persoonlijke communicatie, maar commerciële” :+
Tsja :-)

Het staat tussen je andere chats. Het ziet eruit als een chat. Als je erop klikt opent er een chat (met Ai bot van adverteerder, zie hun eigen nieuwsberichten).

Als t eruit ziet als een eend, loopt als een eend, en kwaakt als een eend, dan is het waarschijnlijk ook een 🦆
Ik denk dat het verschil er in zit dat er geen reclame zit in de chat tussen jou en een ander persoon.
Nu is het net alsof KPN jou ook een chat stuurt, maar dat is dus geen persoonlijke chat, maar een commerciele.
Als t eruit ziet als een eend, loopt als een eend, en kwaakt als een eend, dan is het waarschijnlijk ook een 🦆
Of een kangaroo
Lol. dit is precies hoe ik me bot gegenereerde inline-comment reclame op tweakers voorstel.

Ben je echt of een Tweakers A/B test? :+
Als t eruit ziet als een eend, loopt als een eend, en kwaakt als een eend, dan is het waarschijnlijk ook een 🦆
De vraag is dus, of het nog wel een eend is, kijkende naar de avatar in de lijst met chats, en de pijl (wat meestal duidt op het openen van een - veelal externe - webpagina) in plaats van een camera. ;) En de suffix "- ad" niet vergeten.

Het ziet er dus wellicht uit als een eend, maar de rest doet het toch meer laten lijken op een gans.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 9 juni 2026 15:16]

Een zwaan zou Snapchat dan zeggen: Het lijkt heel lelijk, maar is eigenlijk heel mooi, wacht maar af.
En daarom... Wij van WC eend...
Ik had deze blogpost niet top of mind :P Op het eerste gezicht een pijnlijk contrast, maar die blogpost is van 2014. Ik vind niet dat we een bedrijf mogen afrekenen op een vernieuwde strategie 12 jaar later. De wereld verandert!
Belofte maakt schuld. Ik vindt juist wel dat we bedrijven mogen afrekenen op basis van beloften van het verleden. Je maakt een keuze om een bepaalde app te gebruiken op basis van beloften. Als we niet uit kunnen gaan dat iets of iemand zich hieraan houd dan kunnen we net zo goed aannemen dat iedereen je uiteindelijk zal bedriegen...
Ik zeg keihard confronteren met die uitspraken :-) no mercy. Is inderdaad zeer oud.
Ik vind niet dat we een bedrijf mogen afrekenen op een vernieuwde strategie 12 jaar later.
Ik wel. Het is al die tijd een peiler van het bedrijf geweest, niet enkel die 12 jaar geleden. Dat, en van Tweakers mag men ook best wel wat meer kritiek verwachten, in plaats van verheerlijking van dit soort praktijken.

De wereld verandert. Hebzucht niet.
Wacht... Noemen ze advertenties nu echt "geweldige content" !?

Dit is toch helemaal complete kolder?
geweldige content van 5sec 🥰
Als ze de advertenties duidelijk herkenbaar maken, waarom ziet het er dan bijna hetzelfde uit als een chat bericht?

Duistere patronen. Bedrijven betalen goud geld om er zo manipulerend tussen te staan.
Ik heb deze functionaliteit al heel lang (woon niet in NL). Als je bijvoorbeeld 5-6 chats hebt, dan is de kans groot dat je met deze manier af en toe net even te snel een “chat” opent die reclame blijkt te zijn. Triest gedrag. En als je ze niet opent komt dat doordat je heel bewust de bedrijfsnaam leest, wat voor reclame eigenlijk goed genoeg is (onbewust merken opslaan in je geheugen).

Weet niet of je vraag retorisch was, haha.
In het tweede screenshot van het artikel, is het toch wel duidelijk, mag ik hopen? :? Ten eerste zie je het aan de avatar, wat het logo is van het bedrijf, en uiterst rechts zie je het icoon wat over het algemeen gebruikt wordt bij het openen van een (veelal externe) webpagina. Vervolgens staat de suffix "- ad" erbij.
Het is duidelijk genoeg door er zo naar te kijken, maar het zit natuurlijk wel express tussen de chats met dezelfde layout als de chats. In de hoop dat mensen er zo veel mogelijk per abuis op klikken.

Duistere patronen!
Waarom moet het dan persé tussen de chats staan als het zogenaamd niet als chatbericht bedoeld is?
Tja, dat is de opvallendste plek, naar die chats kijken de meeste gebruikers immers. Een andere plek zou ook niet logisch zijn daardoor.
Waarom niet? Er zijn andere manieren voor een advertentie om op te vallen. Nogmaals, waarom moet het persé in de chatlijst staan? En op een zodanige manier dat het lijkt alsof je een nieuw bericht ontvangen hebt? Dat er andere visuele indicatoren zijn dat het een ad is doet daar natuurlijk niet aan af.
Snapchat heeft spam voor haar eigen app uitgevonden. Bijna knap.
Haha, dat kun je wel zeggen. Maar zodra er reclame in gaat sluipen bij social media weet je ook dat het hoogtepunt van de dienst/het platform voorbij is. Vanaf dat moment begint de glijvlucht naar beneden. Onherroepelijk.

[Reactie gewijzigd door zordaz op 9 juni 2026 14:56]

Inderdaad vanaf gisteren last van. Ineens hetzelfde als een dm chat. Gisteren was iets over oranje voetbal en vanochtend Heineken bier. Ik moest even goed kijken want het was maar moeilijk te onderscheiden van een normale chat. Ze staan ook bovenaan. Zwaar irritant.
Vraag me ook af of iedereen Heineken te zien krijgt, of dat dit toch leeftijd gebonden is.
Snapchat is toch (of word voornamelijk gebruikt) voor kinderen?
Kinderen worden ook ouder he.
Ja dus dan stop je toch met zo een kinder app te gebruiken?
Tenzij je iemand bent die graag met kinderen chat wat al genoeg zegt...
Ik heb liever dat ze eens af en toe snaps sturen naar jeudige gebruikers met de boodschap van "hee, denk aan je schermtijd"
LinkedIn doet dit ook.Met enige regelmaat een bericht in mijn inbox wat een advertentie is. Uitermate vervelend, maar tegelijkertijd ook makkelijk te negeren, zeker omdat volume beperkt is tot eentje per paar dagen ofzo. Vaker als dat zou 't wel erg vervelend zijn.
Ach of ze het nou zelf doen of hun gebruikers...... Zouden er dan ook reclame's tussen zitten voor vapes, lachgas, dames van lichte zeden etc?
Ik gebruik het niet, maar dit lijkt me net zo irritant als de reclame e-mails in Outlook (die Outlook er zelf in zet). Daarom gebruik ik Outlook dus niet.
-> Nederlandse gebruikers verwijderen Snapchat na pushen reclame

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.