Samsung Display onthult 32" 4k-QD-oledpaneel met rgb-subpixels

Samsung Display onthult op de Computex, die volgende week plaatsvindt, een nieuw 32" 4k-QD-oledpaneel met rgb-subpixelindeling. Dat maakt de paneelmaker bekend in een persbericht. Het nieuwe paneel gaat later dit jaar pas in massaproductie.

Het nieuwe 32"-paneel met 4k-resolutie (3840x2160 pixels) ondersteunt een maximale refreshrate van 360Hz. Dat is hoger dan de 240Hz van bestaande 4k-QD-oledpanelen. In het nieuwe paneel zit bovendien een dualmodefunctie voor weergave van 680Hz bij een lagere full-hd-resolutie (1920x1080 pixels). Deze functie zat tot nu toe niet in QD-oledschermen, en de snelste QD-oledschermen van dit moment bieden een maximum van 500Hz.

Met het nieuwe 32" 4k-paneel zou colourfringing verleden tijd moeten zijn: gekleurde paarse en groene randjes rondom heldere overgangen, die je kunt zien op huidige 4k-QD-oledschermen met een driehoeksvormige subpixelindeling. Bij het nieuwe paneel zitten de rode, groene en blauwe subpixels net als bij een reguliere lcd-monitor op een rijtje. Samsung Display heeft het over dezelfde V-Stripe-indeling die het eerder toepaste bij het 34"-QD-oledpaneel van begin dit jaar.

Samsung Display 4k QD-oledpaneel met rgb-subpixels

Samsung Display spreekt voor het nieuwe paneel van een VESA DisplayHDR True Black 600-certificering, hoger dan de True Black 500-certificering van huidige QD-oledpanelen. Dit duidt erop dat monitoren gebaseerd op het nieuwe paneel een helderheid van minstens 600cd/m² bereiken op een 10-procentsvlakje. Bovendien vereist dit logo een fullscreenhelderheid van minstens 350cd/m². Huidige QD-oledschermen komen over het algemeen niet verder dan 250 tot 300cd/m².

Samsung Display toont het nieuwe paneel voor het eerst op de Computex, een techbeurs die volgende week plaatsvindt. Het bedrijf zegt gesprekken te voeren met meer dan 10 fabrikanten die monitoren willen uitbrengen op basis van dit paneel. De massaproductie zou in de tweede helft van het jaar van start gaan. Het zal dus nog wel even duren voordat de eerste monitoren daadwerkelijk in de winkels liggen.

Door Friso Weijers

Redacteur

28-05-2026 • 13:43

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

nu nog in 27 inch en ik meld me aan

maa serieus gave ontwikkeling dit vooral die dual mode


ben benieuwd of het beter aanvoelt dan een 1080 HZ LCD
Alleen als het een 27" wordt dan liever geen 4K, maar 1440p of 2880p.

100% schaling is nogal klein op 4K 27", en alles tussendoor ziet er in mijn ogen wat minder uit (kan aan mij liggen), 100% is weer te groot want dan is het net 1080p.

1440p 100% is prima te doen op 27", en 2880p schaalt weer perfect naar 200% dan.

Slechts mijn mening op basis van de 4K 27" schermen die ik had gezien.
zelf juist wel graag 4K op 27 inch en liever nog 24 inch maar dat kunnen we wel vergeten vrees ik


vind zelf 27 echt de max wat ik nog kan overzien qua scherm alles daarboven is teveel moet ik met mijn hoofd gaan draaien


maar ieder zijn smaak natuurlijk ik gun iedereen ook een 1440P scherm met 27 als ze dat willen dus hopelijk komt dat nog
27 inch voor mij ook meer dan genoeg.
27 inch is ook mijn favoriete formaat. Ben benieuwd hoe die dual mode gaat werken met gamen. Het zal nog even duren maar ga de reviews in de gaten houden.
zo voel ik me er ook over de hoger helderheid en verdwijnen van fringing (hoewel ik persoonlijk dat al niet meer merk op 27 ich 4K) lijkt me geweldig


die hogere helderheid zou ook welkom zijn
Goeie, heb 'm ook nog even in het bericht zelf toegevoegd.
Dit wordt misschien eindelijk de overstap waard, mits de prijs een beetje meevalt. Dan kan ik als enthousiasteling eindelijk ook HDR-content editen op een monitor die ook geschikt zal zijn voor gaming. Ik hoop ook dat de piekhelderheid ook een flinke stap vooruitgaat. Het zal absoluut gezien geen IPS HDR-1400 level zijn maar qua contrast wel.

Stiekem zit de ProArt OLEDs al op de prijs die ik nu acceptabel begin te vinden. Na de release even kijken of deze in de buurt gaat zitten van de ~1400 euro.
Is dit TRUE RBG, of worden de rode subpixels alsnog op een indirecte manier belicht?
Het blijft een QD-oledpaneel, dus achter de rode en groene subpixels zitten blauwe oleds, waarvan het licht door quantumdots wordt omgezet tot rood en groen.
Hopelijk verbeteren ze ook de zwart-weergave nog verder. De laatste versie QD-OLED zijn al een stuk beter dan voorheen, maar is nog steeds niet zo zwart als LG's OLED.

Ik was van plan om te upgraden van first-gen QD-OLED naar LG's nieuwe tandem OLED 32" paneel. Maar ik wacht nog maar even af wat er verder nog voor ontwikkeling aankomt.
Ik ben alvast super tevreden van mijn 34" 1440p ultrawide scherm met deze technologie (MSI 341CQR).

Toegegeven dit is mijn eerste OLED (op een smartphone na) en ik gebruik mijn PC bijna altijd in een verduisterde ruimte. Maar de paarse tint op het scherm is zo goed als volledig weg. Alleen met sterke lichtinval in je rug zou je een lichtgrijze tint kunnen waarnemen (zie ik op reviews, maar zelf niet). In SDR kan ik scherm zelfs op 15% helderheid gebruiken voor competitive FPS.
Samsung Display onthult op het internet een nieuw 32" 4k-QD-oledpaneel met rgb-subpixelindeling. Computex, dat volgende week plaatsvindt, heeft een booth waar je hem kan zien.

fixed!

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn