Sony haalt zonder waarschuwing servers van PS5-game Destruction AllStars offline

Sony heeft de multiplayerservers van de PS5-exclusive Destruction AllStars plots offline gehaald door 'aanhoudende technische problemen'. De meeste singleplayermodi zijn na november ook niet meer beschikbaar. De game is per direct uit de PlayStation Store gehaald.

Sony laat spelers in de game en per mail weten dat de multiplayer van Destruction AllStars niet langer beschikbaar is. Het bedrijf heeft spelers niet eerder gewaarschuwd dat de servers gaan sluiten. Het bedrijf geeft 'aanhoudende technische problemen' als reden, maar gaat hier niet verder op in. De singleplayer blijft nog wel een tijdje beschikbaar. Vanaf 25 november wordt ook hier grotendeels de stekker uit getrokken. Daarna blijft alleen de Arcade-modus nog beschikbaar, al waarschuwt Sony dat de 'functionaliteit' kan worden beïnvloed door het sluiten van de servers.

Destruction AllStars is per direct niet meer beschikbaar in de PlayStation Store. Ook kunnen er geen digitale Destruction-punten meer worden aangeschaft, waarmee spelers in-gamevoorwerpen kunnen aanschaffen. Spelers die nog punten hebben, kunnen deze nog uitgeven in de singleplayer. Het lijkt er niet op dat deze spelers een terugbetaling kunnen aanvragen.

De Sony-exclusive zou oorspronkelijk tegelijk met de release van de PS5 in november 2020 verschijnen voor een prijs van 80 euro, maar werd later uitgesteld naar februari 2021. De prijs werd ook meteen significant verlaagd naar 20 euro en de game was vanaf de release gratis te downloaden voor PlayStation Plus-leden.

Destruction AllStars is gemaakt door Lucid Games, een studio met veel voormalige WipEout-ontwikkelaars. Het gaat om een 'Destruction Derby'-achtige game, waarbij spelers tegen andere auto's moeten botsen om ze uit te schakelen.

Destruction AllStars

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

27-05-2026 • 11:37

27

Submitter: Fuwor

Reacties (27)

Sorteer op:

Weergave:

Mooi voorbeeld voor Stop Killing Games om te hanteren in verdere rechtszaken:

Geen waarschuwing

Geen compensatie voor de ingame purchases

Geen pad om het spel volledig te kunnen blijven spelen

Nee, geen hond zal dit spel gespeeld hebben. Maar het blijft een mooi voorbeeld om te hanteren.
Precies. Je koopt tegenwoordig niks meer. Je huurt het voor onbepaalde tijd.

“you will own nothing and be happy”
Zelfs single player mogelijkheden worden ontnomen. Het moet niet gekker worden.
Precies hetzelfde is met The Crew gebeurd, waar heel Stop Killing Games omheen is ontstaan. Ook die game had een single-player campaign die niet langer beschikbaar was nadat Ubisoft de stekker uit de server trok.
Ik denk dat kan doortrekken op alle live-service-games. Het grote nadeel is, een hype/trend, dus genoeg mensen blijven er voor betalen en andere uitgevers gaan er in mee.

Als voorbeeld, BF-series/EA zijn nu volledig focus kwijt. Sinds afgelopen games is het een live-service en die service gaat degelijk achteruit. De game voelde stabieler en leuker aan tijdens beta, maar opeens komen er hele serie bugs, geresette instellingen en meer. Het product is dus steeds meer “defect” en het flink teruggedrongen aantal spelers laat ze alsnog niet wakker maken. Daarnaast zijn afgelopen games veel valse beloftes gemaakt, om maar de originele BF-fans te paaien en opnieuw teleurgesteld raken.

Waarom? Nou, voor mijn gevoel dat perse het zelfde vorm als andere live-service willen nagaan en vooral om geld gaat, terwijl de kwaliteit tussentijds (flink) achteruit gaat.

Er is gewoon een drastisch verschil tussen BF1 en eerder games vs nu half gebakken games die erna volgde. BF6 is vol gestopt met COD-achtige moves en cosmetische dingen, terwijl bij release anti-COD waren tijdens release.

Typisch, hoe Samsung op social media Apple belachelijk maakte en vervolgens exact het zelfde doen, zoals met de 3,5 Jack, geen lader, etc.

Het is logisch dat producten in waarde daalt in verloop van tijd, maar als opeens afwijkt van het origineel, voor mij gevoel misleidend, zou ook naar gekeken worden.
Hopelijk gaat het een keer een precedent creeeren dat je gewoon je geld terug moet krijgen ongeacht wanneer.
Waarom wordt je niet gewoon terugbetaald voor die punten dan? Er is iets weggenomen van het spel, namelijk de multiplayer. Dat veranderd de zaak want nu het geen live service game meer is, verliest het de waarde van in-game aangeschafte dingen.
En, in de mail staat het!!

Het stilleggen van de gamediensten vormt geen inbreuk op eventuele wettelijke rechten. Neem contact op met PlayStation-ondersteuning voor meer informatie.

Wel mooi, dit gewoon vertellen aan je klant terwijl je 2 middelvingers omhoog houdt... Niet dat het mij boeit, dit spel, maar chique is het niet.
Dat je klanten wellicht niets in de juridische melk te brokkelen hebben, betekent natuurlijk niet dat je als bedrijf niet iets kan doen om de pijn wat te verzachten. Dat is wel zo netjes als je het mij vraagt. Dus helemaal met je eens.

Ik kan me nog herinneren dat Nintendo met de WiiU al heel snel de eerste prijsverlaging doorvoerde. Om het een beetje goed te maken kregen alle kopers van het eerste uur een voucher voor een gratis game. Het hoeft niet, maar het laat wel een stuk waardering zien naar je trouwe fans.

Dit wat Sony doet is gewoon schofterig eigenlijk. Dit voelt echt als schijt hebben aan je klanten.
De prijs was vij jaar gelden al verlaagd van 80 euro naar 20 euro.

De laatste tijd kostte het minder dan een tientje.
Dan nog. Geef die mensen die hebben geïnvesteerd in het spel een maandje gratis PS Plus ofzo. Het hoeft niet iets groots en duurs te zijn, maar simpelweg een gebaar in de trend van: "Wij snappen je frustratie en we hopen je hier iets mee tegemoet te komen". Dan doe je, ondanks dat je volledig in je recht staat, wel iets sociaals wat uiteindelijk ook goed is voor je imago.

Het staat bedrijven helemaal vrij om eens iets aardigs te doen zonder dat een rechter ze daartoe verplicht.
Ik vind dat ze diegene die het spel gekocht hebben voor de volle 80 Euro wel mogen compenseren met een tegoed van +-25 euro in de playstore.

Deze manier van doen is toch uiterst klantonvriendelijk, zeker naar de mensen die echt de volle mep hiervoor hebben betaald.

Wanneer gaan in de gamesindustrie de consumentenrechten eens een keer goed beschermd worden tegen dit soort, bijna tegen het criminele aanhangende gedrag.
Niemand heeft de game voor 80 euro gekocht. Bij de release meer dan vijf jaar geleden was de prijs al verlaagd naar 20 euro. Playstation Plus leden kregen het gratis.

Meer dan vijf jaar lang heeft Sony de multiplayer voor dit goedkope spel ondersteunt. De single player blijft grotendeels bestaan.

Crimineel gedrag is wel heel sterk uitgedrukt in dit verband.
Nouja, je krijgt ook het geld van je gekochte pokemonkaarten niet terug als je ze niet meer op het schoolplein mag laten zien, toch?
Alleen is hier het schoolplein van Sony en hebben die punten buiten het schoolplein geen waarde, wat voor Pokemonkaarten niet zo is. Kromme vergelijking.
Rare vergelijking wel.. Pokemonkaarten kan je aan iedereen laten zien en hebben bewezen waarde te kunnen bevatten. Deze in-game punten zijn nu gebakken lucht, wat wil je er mee kopen? Een skin die misschien nog 4 dagen beschikbaar is voor het spel helemaal offline gaat?
Wat je zegt klopt, maar het heeft werkelijk niets met deze situatie te maken.

Men koopt een product met de verwachting dat dit gespeeld kan worden. Dat is niet het geval, er worden functionaliteiten weggenomen die voorafgaand niet duidelijk gecommuniceerd zijn. Naar mijn idee is er dan sprake van non-conformiteit en ik zou het fijn vinden als ik mijn geld terug zou krijgen als een product anders blijkt te werken dan vooral is gecommuniceerd inclusief het ontbreken van de melding dat er een houdsbaarheidsdatum aan zit.
Een spel dat zes jaar geleden uitkwam heeft zijn houdbaarheidsdatum inmiddels wel bereikt. Al vijf jaar geleden ging de prijs van 80 euro naar 20 euro. Recentelijk betaalde je minder dan een tientje.
Op basis van wat baseer je dat een game zes jaar meekan? Ik speel spellen uit de jaren 90. Prijs staat hier ook volledig los van, natuurlijk.
Omdat het Sony geld kost als ze je terug betalen, nu kost het ze niets.

Weer een reden om geen ingame valuta's te kopen, geen garantie dat je ze kunt blijven gebruiken of dat de aangeschafte dingen bruikbaar blijven.
Je zou de game gisteren of eergisteren hebben gekocht, je een dagje multiplayer hebt gespeeld en de dag erop erachter komt dat die modus niet meer werkt. Vervolgens krijg je je geld niet meer terug. Dit is gewoon een scam actie van Sony. Vind je het gek dat piracy een comeback maakt met al deze live service nonsense.
Servers hadden sinds 2024 al technische problemen, matchmaking werkte slecht of niet. Nu is bij Sony iemand eindelijk wakker geworden die daadwerkelijk de stekker eruit heeft getrokken.

https://forum.psnprofiles.com/topic/164216-warning-servers-down-since-end-of-may/
Dit spel is 1 van de meerdere live service mismanagements van Sony deze generatie. Destruction Allstars werd aangekondigd tijdens de PS5 reveal maar zou initieel een prijskaartje krijgen van 70 EUR. De pre-orders waren zo dramatisch dat Sony de koers wijzigde naar een tijdelijk 'gratis' PS+ model maar de meeste schade was al gedaan. Spelersaantallen waren vanaf launch laag, er was erg weinig content in de game en na een jaar was matchmaking al een probleem.

Dat zullen dus ongetwijfeld de 'aanhoudende technische problemen' zijn waar Sony nu over spreekt, niemand speelt dit nog. De studio achter de game, Lucid games, werkt hier al jaren niet meer aan en is nu een support studio voor andere publishers.

[Reactie gewijzigd door kazuka op 27 mei 2026 12:06]

Ja, ik denk dat alle 5 de overgebleven spelers erg verdrietig zijn.
Is dit spel niet totaal overclassed door Wreckfest?
Wel goede reclame zo voor Sony, net nu ze hebben aangekondigd weer meer te willen werken met exclusives. Maakt mij overigens persoonlijk niet uit als pc gamer
Als ik zo her en der Reddit lees dan zijn er al sinds de lancering grote technische problemen die Lucid niet (meer) kan oplossen omdat ze ondertussen zijn overgenomen door Tencent.

Er zijn dus letterlijk geen ontwikkelaars meer voor het spel.

(Als het waar is)

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn