OPPO kondigt Find X9 Ultra in april aan en brengt die ook naar Europa

OPPO kondigt de Find X9 Ultra volgende maand aan. Het is de eerste telefoon in deze lijn die ook in Europa uitkomt. Het toestel heeft een oranje cameraknop en OPPO noemt het een 'Hasselblad voor in je zak'.

OPPO Find X9 Ultra-teaser
OPPO Find X9 Ultra-teaser

De Find X8 Ultra van vorig jaar heeft een onopvallende cameraknop, maar dit jaar komt er in elk geval een versie met een oranje cameraknop, blijkt uit de afbeelding van OPPO. De fabrikant brengt zijn Find Pro-telefoons sinds een paar jaar weer uit in Europa, maar de Find X7 Ultra en Find X8 Ultra kwamen alleen uit in China.

Naar verluidt heeft de telefoon vier camera's met grote sensoren aan de achterkant. Het gaat om een ultragroothoekcamera met 50-megapixelsensor, een primaire 200-megapixelcamera, een 200-megapixelsensor met telelens met 3x-vergroting, en een 50-megapixelcamera met 10x-vergroting ten opzichte van de primaire camera. Vooral die laatste valt op, omdat veel telefoons teruggaan naar 5x-vergroting of minder.

Het toestel zou verder een Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5-soc hebben met 16GB werkgeheugen, een 6,8"-oledscherm met 144Hz-ondersteuning en een 7050mAh-accu. Die zou met 100W bedraad en 50W draadloos op te laden zijn. Die kenmerken heeft OPPO allemaal niet bevestigd.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

23-03-2026 • 11:30

13

Reacties (13)

Sorteer op:

Weergave:

Volgens mij was de Samsung s23 ultra de laatste telefoon met een echte 10x optical zoom? Leuk dat Oppo dit na 3 jaar weer terug brengt!
Ze zouden blijkbaar ook een soort van Hasselblad Master editie hebben als antwoord op de Leica telefoon van Xiaomi. Maar het is ook maar een gerucht en niet zeker dat die ook in Europa komt. Hopelijk is hij gewoon direct leverbaar vóór mei en liefst met 1 TB opslag.
Je ziet op de teaser bij het artikel in ieder geval al de naam Hasselblad, dus ik schat de kans aardig groot in.
wow the big three die hun ultra spec smartphones naar europa brengen...
kan niet wachten
(Ja de Vivo x300 Ultra komt ook onze kant op :P )
Vivo is net als Oppo, OnePlus, Realme en IQOO een merk van de BBK groep. Neemt niet weg dat ze een eigen variant kunnen hebben, maar ik heb wel het idee van een zeker kopie/plak gehalte in de modellen.

Zo heb je ook Xiaomi, Poco en Redmi als merken onder de Xiaomi Corporation.

Voor mij zou de Big Three dus zijn Xiaomi Corporation, BBK en Samsung, en eigenlijk zou je de Big four moeten willen noemen door ook Apple in het rijtje mee te nemen.
Wat een specificaties! Sinds twee weken heb ik hier de Samsung Galaxy S26 Ultra 1TB (Silver Shadow) met 16GB RAM. Deze heeft dezelfde SoC met OC (For Galaxy), maar dan met 120Hz en 5000mAh op 60W. Ik kijk erg uit naar een vergelijking tussen die twee. 144Hz is prachtig, maar ik ben vooral benieuwd naar de invloed daarvan op de accuduur.

Ik ben erg nieuwsgierig naar welke van de twee de beste camera's heeft in 2026.

[Reactie gewijzigd door Van der Berg op 23 maart 2026 12:03]

Ik heb de Oppo Find X9 Pro en deze heeft dus gek genoeg een grotere accu dan de ultra, waar mijn vorige S23U en Zenfone 10 dagelijks van 100% naar ongeveer 40% accu liepen (wat ik zeer comfortabel vond) weet ik nu wat een verschil een grotere accu echt maakt. Opladen doe ik nu slechts tot 80% dagelijks en 's avonds zit ik nog rond de 50%. Het is ongekend wat een zuinige SOC en grote batterij doen. Niet alleen kan ik makkelijk een nachtje vergeten te laden, de batterij slijt ook zo echt niets. Blijf het een misser vinden dat de gevestigde merken niet gegaan zijn voor de nieuwere accutechnieken.

[Reactie gewijzigd door procyon op 23 maart 2026 13:45]

Dat is niet geheel gek, de Ultra zal sowieso grotere sensoren krijgen dan de Pro. Zie mijn eerdere comment ook; er zit nogal wat fysiek verschil in, ookal klinkt 1/1.28" vs 1/1.12" niet zo groot, maar dat is het wel. Ook de telecam-sensor zal waarschijnlijk van 1/1.56" naar een grotere variant gaan in de Ultra, plus, er zit nu een 2e telecam in de Ultra, waarschijnlijk ook niet met een kleine sensor ;) Dus die dingen nemen vrij veel plaats in beslag, dus zo vreemd is het niet dat het van de accucapaciteit afgesnoept wordt (de telefoon blijft immers hetzelfde qua formaat).

[Reactie gewijzigd door Deathchant op 23 maart 2026 13:08]

Met de toch teleurstellende 'upgrades' van de samsung galaxy S serie ben ik toch meer en meer geinteresseerd in de oppo's, xiaomi's, etc.

Vooral op camera gebied, waar samsung toch steeds weer meer van hetzelfde doet (of minder) en ook verde rmaar weinig innovatie of verbeteringen heeft.

Enige is software ondersteuning, daar heeft samsung de zaken toch goed in orde en weet niet in hoeverre de software vna de andere merken in dergelijke mate zal bevallen.

Maar zeer interessant toestel dit, 10x (optische) zoom is ook wel prachtig. Vrees alleen voor de prijs en nou ja, na tijden een S2x ultra te hebben gehad en nu over te zijn gegaan naar een fold 5 besef ik me ook weer hoe fijn het is een compacter toestel te hebben.

Hoe dan ook, eerst de release en prijzen etc maar afwachten :)
Precies om die reden heb ik 2 dagen geleden mijn Samsung S23+ vervangen voor een Oppo Find X9 Pro haha.
Nu ik dit artikel lees vraag ik mij af of ik toch wat meer geduld had moeten hebben maar de Pro is voor mij eigenlijk al op het randje qua prijs, laat staan de Ultra straks.
In het artikel staat "grote sensoren", en een zinnetje later wordt dat verduidelijkt door het aantal MPix per sensor te noemen. Eigenlijk zou het meer moeten gaan om de fysieke sensorgrootte, die mijns inziens veel meer van belang is, omdat dát juist meer vertaalt naar de beeldkwaliteit (IQ). Wellicht wordt dat hier niet genoemd omdat er nog weinig over bekend is. Zo heeft de Pro een maincam sensor van 1/1.28" en een telecam van 1/1.56", waar het bij de Ultra waarschijnlijk nóg groter is.

Ik ben benieuwd of ze net als de Xiaomi 17 Ultra een volledige 1" sensor gaan gebruiken voor de maincam of dat ze net als vivo X300 Ultra voor een 1/1.12" sensor gaan. Het lijkt een klein verschil, 1/1.28" vs 1/1.12" maar dat is best een groot verschil: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/26/03/vivo-x300-ultra-camera-specs/inline/-1200/gsmarena_001.jpg.
Hier ook nog een verschil in grootte tussen 1/1.28" en 1" zodat je de Find X9 Pro vs Xiaomi 17 Ultra kunt vergelijken qua grootte (er zitten geen IMX sensoren in de Oppo en Xiaomi, dus het gaat zich puur om het formaat):

https://images.droidsans.com/wp-content/uploads/2024/07/sonyimx-series-1024x682.jpg

[Reactie gewijzigd door Deathchant op 23 maart 2026 13:04]

Hoe is het OS- en security- software updatebeleid van Oppo?
Ze beloven 5 jaar lang Android OS upgrades en 6 jaar lang beveiligingsupdates.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn