Apple registreert merknaam voor AppleCare One-abonnement in Europa - update

Apple heeft de merknaam AppleCare One geregistreerd bij het Bureau voor intellectueel eigendom van de Europese Unie (Euipo). Dat wijst er mogelijk op dat het AppleCare One-abonnement ook in Europa beschikbaar komt, hoewel dat nog niet zeker is.

Het Euipo meldt dat de merkaanvraag voor de merknaam AppleCare One is geaccepteerd en is toegewezen aan een examinator, schrijft MacRumors. Het is niet duidelijk of en wanneer Apple het abonnement ook daadwerkelijk in Europa wil aanbieden.

Apple introduceerde het AppleCare One-abonnement in juli 2025 in de Verenigde Staten. Het abonnement is af te sluiten vanaf 19,99 dollar per maand voor het verzekeren van drie apparaten. Elk aanvullend apparaat kost 5,99 dollar extra. Het abonnement biedt dekking tegen ongelukken, waterschade, diefstal en slijtage van de accu.

Klanten kunnen producten die tot vier jaar oud zijn verzekeren met AppleCare One. Bij AppleCare+ geldt een termijn van zestig dagen. Apple zegt dat de prijzen gelijk blijven, ongeacht welke producten mensen laten verzekeren.

Update, 14.31 uur – In het artikel stond aanvankelijk dat Apple een patent had aangevraagd, maar dat klopt niet. Het gaat om de registratie van een merknaam. Dit is aangepast in het artikel.

AppleCare One

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

20-03-2026 • 14:11

16

Submitter: Nick

Reacties (16)

Sorteer op:

Weergave:

Dit is toch geen patent, maar gewoon de registratie van een merknaam?
Dit is inderdaad geen patent, maar een registratie van de naam "Care One" die dan door niemand anders gebruikt mag worden.

De headline van tweakers klopt daarin dus niet.

[Reactie gewijzigd door Sluuut op 20 maart 2026 14:18]

Eens, EUIPO doet tegenwoordig elke manier van vastleggen van rechten. Dus denk een AI/interpretatie foutje.
Ja dat vond ik ook al zo vreemd. Het is het vastleggen van een handelsmerk, meer niet. Ik zat echt te zoeken in het artikel naar de "innovatie" van de patent. Best verwarrend.
Jullie hebben gelijk! Ik heb het artikel aangepast!
Interessant, zeker omdat een Apple Care+ alleen binnen de eerste 60 dagen geactiveerd kan worden. Dit zou dus betekenen dat je twee jaar na aanschaf een verzekering af sluit?

Hoe gaat Apple dan controleren dat schade wel/niet is ontstaan voordat er iets is afgesloten?
Ook bij het afsluiten van de bestaande AppleCare+ bij een nieuw toestel kun je at random het verzoek krijgen om een diagnose van het toestel op afstand uit te voeren. Heb dit al twee keer meegemaakt in de afgelopen twee jaar. Zo zullen ze dat ook wel bij extra toestellen doen.
Als zoiets als Face ID niet werkt dan is dat nog wel te achterhalen, maar in hoeverre valt een barst in het scherm te diagnostiseren? Lijkt me haast onmogelijk?
Hopelijk snel actief, want dit is een fijn model voor mij en de apparaten.
En dat schrijf je nadat ze net vorige week de Macbook Neo in de verkoop hebben gedaan voor 699€ (599€ voor studenten), een laptop die qua specs best mee kan met de meeste Windows laptops en Chromebooks tot 1000€ wat performance en bouwkwaliteit betreft, net in tijden waar componenten zoals opslag en geheugen enorm duur worden verkocht door de AI bubble.

Probeer eens een geheugenlatje van 8GB en een SSD van 256GB te kopen los? De goedkoopste SSD van 256GB in de pricewatch kost al 50 euro (en zal lang niet de performance hebben van de opslag bij de Neo), het goedkoopste DDR5 geheugen rond de 100 euro. Doe er nog een processor bij die mee kan met de chip van Apple, een scherm met soortgelijke resolutie, een toetsenbord, paar speakers... en je komt makkelijk al boven de kostprijs van de Neo uit.

Natuurlijk betaal je de hoofdprijs als je een Macbook Pro 16" met M5 Max processor en 128GB RAM geheugen wil, maar dat kost elders ook gewoon veel geld en koop je in principe als consument niet tenzij je geld teveel hebt.

[Reactie gewijzigd door b12e op 20 maart 2026 14:33]

Inderdaad zeg. Voor een Apple Mini met 16gb LPDDR5 geheugen, 256Gb SSD met macOS durft Apple maar liefst 591 euro te vragen. Schandalig duur.

https://www.amazon.de/apple-mini/s?k=apple+mini

Iets qua vergelijkbaars koop jij vast veel goedkoper? Ben benieuwd...
"torenhoge prijzen"

Wordt die oude koe nog steeds als argument gebruikt? Ik dacht dat die decennia terug al aan de wilgen was gehangen. Prijs is subjectief, wat voor de een duur is is voor de ander acceptabel. Dat JIJ de prijzen torenhoog vindt betekent NIET dat ze dat ook zijn.
De gemiddelde marge van Apple is 2x die van de concurrentie (47% t.o. 25%) echter gaan producten van Apple vaak meer dan 2x langer mee. Onder aan de streep maakt het dus niet veel uit. Immers 1x €2500 spenderen aan een Apple laptop in 10 jaar is net zo duur als 2x €1250 spenderen van elk willekeurig ander merk elke 5 jaar. Kom niet met de uitgekauwde reactie: "Ik heb een knappe laptop voor €500, dus zou er dan voor elke Apple 5 kunnen kopen" want voor een beetje zelfde kwaliteit als een Apple moet je gewoon 4 cijfers voor de komma neerleggen.
Misschien is het verstandig om je mening niet als een feit te doen laten voorkomen...
Zijn er echt nog steeds mensen die deze onzin blijven spuwen? Dat was hip in 2005. Ja, gemiddeld is een macbook iets duurder, echter is deze gemiddeld naar mijn ervaring wel sneller als je de hardware vergelijkt, zit er een compleet OS bij in en heb je dus geen Windows licentie apart nodig (Ja, je zou Linux kunnen gebruiken, daar zitten weer andere voor en nadelen aan), Ook gaan ze naar mijn ervaring vaak langer mee dan andere merken, en behouden ze hun waarde beter, waardoor je zou kunnen kiezen om deze later weer te verkopen.

Uiteraard is er voor elk punt hierboven wel een uitzondering te vinden.

Ik zeg hier niet dat Mac beter is dan Windows of Linux of wat dan ook. Er zijn usecases voor alle 3, maar simpel stellen dat je genaaid wordt met de prijzen is gewoon onzin.
Genaaid is inderdaad een groot woord, je kiest die prijs voor de walled-garden die daarbij hoort. Dat heeft voor en nadelen, maar is een afweging die je maakt.

Objectief kun je echter wel deze dat de marges van Apple een stuk hoger liggen dan van andere bedrijven, dus dat je inderdaad objectief wel meer betaalt door hetzelfde. Apple heeft een (netto)winstmarge van rond de 25%, dat is wel een goede 10%pt hoger dan bijv. Samsung Electronics. Dat is een beetje Apples met peren omdat Samsung meer doet dan alleen telefoons en laptops, maar geeft wel een beeld.

Of die prijs het je waard is is aan jezelf, en je kunt niet ontkennen dat Apple zijn ecosysteem goed in elkaar zet, maar je betaalt daar ook gewoon een premium voor.

Jouw gevoel komt misschien meer van het feit dat veel mensen Apple wegzetten als 'premium' terwijl het gewoon bovenkant segment massaproductie is en een beetje het tegenovergestelde van exclusief is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn