Gent wil kunstmatige intelligentie inzetten om verkeersonveilige situaties sneller op te sporen. De Belgische stad heeft samen met twee andere Europese steden een projectaanvraag gedaan bij de Europese Commissie voor de ontwikkeling van een tool die dit mogelijk moet maken.
Het is de bedoeling dat de beschikbare verkeersdata automatisch door AI-systemen wordt geanalyseerd, zodat nieuwe, potentieel gevaarlijke locaties sneller gevonden worden en er oplossingen kunnen worden gevonden voor bestaande onveilige verkeerssituaties, meldt VRT. Gent heeft samen met het Duitse Hamburg, het Franse Issy-les-Moulineaux en de technologiepartners Imec, Be-Mobile en NXP Semiconductors een projectaanvraag ingediend bij de Europese Commissie. De EC deed onlangs een oproep voor projecten die onderzoek doen naar preventief veiligheidsbeleid.
Als dit project van de Commissie groen licht krijgt, willen de betrokken partijen een AI-tool ontwikkelen die inschattingen maakt op basis van onder meer de verkeersintensiteit, bestemmingsdata, reistijdinformatie en ongevallencijfers. Gent zal daarvoor zijn verkeersdata aanleveren. In juni moet duidelijk worden of het project doorgang vindt.
:strip_exif()/i/2008017606.jpeg?f=imagenormal)