Apple verwijdert iTunes-verlanglijsten en adviseert migratie naar Apple TV

Apple verwijdert de iTunes-verlanglijsten voor films en series. Volgens onder meer MacRumors is Apple begonnen met het informeren van klanten over de beëindiging van de functie. Apple adviseert klanten om hun oude lijsten over te zetten naar het Apple TV-platform.

De iTunes-verlanglijsten verdwijnen 'binnenkort' en zijn daarna niet meer toegankelijk, zo schrijft Apple in een e-mail aan klanten die door MacRumors is ingezien. "De iTunes-verlanglijst wordt op tvOS ook wel 'Favorieten' genoemd. De iTunes-verlanglijstfunctie zal niet langer beschikbaar zijn op Apple-platformen."

De e-mail bevat ook een pdf-bestand met een lijst van titels en links, waarmee klanten elke film en serie handmatig kunnen toevoegen aan hun watchlist in de Apple TV-app. Gebruikers kunnen na het klikken op de link op de plusknop tikken om de film of serie toe te voegen aan hun kijklijst. Apple meldt niet wanneer de iTunes-verlanglijsten definitief worden verwijderd.

Apple begon eind 2023 met de introductie van iOS 17.2 al met de uitfasering van iTunes-verlanglijsten, zonder dat het gebruikers daarvoor had gewaarschuwd. Na ophef onder gebruikers besloot de fabrikant de verlanglijsten in iOS 17.3 weer beschikbaar te maken.

De mail die Apple aan klanten heeft verstuurd. Bron: MacRumors
De mail die Apple aan klanten heeft verstuurd. Bron: MacRumors

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

11-02-2026 • 20:06

15

Submitter: protected22

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Uitstekend alternatief is CheapCharts. Sinds het verwijderen van de optie in iTunes heb ik alle films op m’n wishlist hier naar overgezet. De optie om een notificatie te krijgen bij een prijsdaling is vooral zeer welkom, voor mij toch de voornaamste reden om dit soort lijsten aan te maken.
Wat is de economische reden waarom shops dit doen? Zie steeds meer shops de verlanglijstjes verwijderen. Tja, ik kan het allemaal niet meer onthouden en nu koop ik niks meer :)
Ik vermoed om kosten te besparen. Ik kan mij als leek voorstellen dat dat een nauwe integratie vereist tussen het klantenbestand, het voorraadsysteem en de uiteindelijke webshop.

Aan de benodigde opslagcapaciteit zou het niet mogen liggen.
Het wordt relatief heel weinig gebruikt door Apple gebruikers.
Omdat iTunes sowieso een stervend product is, en al niet echt meer onderhouden worden.
Verder blijft je wishlists gewoon beschikbaar in de AppleTv app, dus alleen even een andere app(Die je wellicht met apple devices toch al heb).
Het kan dat ik me vergis, maar is Apple TV niet de Streaming dienst van Apple die lang niet alle films en series heeft die je kunt kopen of huren via iTunes?
Nee, dat is Apple TV+ om het makkelijk te maken.
Dit zal wel gaan om de hardware Apple TV (zonder de +) met tvOS. Je kan daar dan al je films weer opzoeken en op een verlanglijstje zetten. En misschien dan ook wel later kopen/huren buiten Apple TV+ om.

[Reactie gewijzigd door jaspermeul op 11 februari 2026 20:21]

Ter volledigheid:
  • Apple TV is het kastje.
  • Apple TV+ is de streamingdienst
  • TV is de app waarmee je AppleTV+ kunt bekijken.
Je gebruikt de TV-app om op je Apple TV, naar Apple TV+ te kijken. 😁
Ter volledigheid:
  • Apple TV is het kastje.
  • Apple TV+ is de streamingdienst
  • TV is de app waarmee je AppleTV+ kunt bekijken.
Je gebruikt de TV-app om op je Apple TV, naar Apple TV+ te kijken. 😁
Ter volledigheid. Apple TV+ is vorig jaar hernoemd naar Apple TV.

[Reactie gewijzigd door Donstil op 11 februari 2026 20:30]

Volgens mij is Apple TV+ in oktober omgedoopt naar gewoon Apple TV (om het nog minder overzichtelijk te maken)
Verwarrend genoeg heet de Apple TV+ streamingdienst voortaan gewoon “Apple TV” net als hun streaming kastjes, wellicht dat ze die kastjes bij de volgende generatie dan anders gaan noemen?

De op iTunes beschikbare films en series blijven ook gewoon beschikbaar binnen de Apple TV app. Enkel de wishlists binnen de iTunes app zullen verdwijnen maar blijven actief als Favorites binnen Apple TV. De streamingdienst “Apple TV” richt zich inderdaad slechts op door Apple gefinancierde exclusives en staat los van al het andere dat je kunt huren of kopen.
Verwarrend genoeg heet de Apple TV+ streamingdienst voortaan gewoon “Apple TV” net als hun streaming kastjes, wellicht dat ze die kastjes bij de volgende generatie dan anders gaan noemen?
Het kastje heet sinds de ondersteuning van 4K overigens “Apple TV 4K”, alleen omdat het vroeger begon als Apple TV is dat blijven hangen.
Verwarrend genoeg heet de Apple TV+ streamingdienst voortaan gewoon “Apple TV” net als hun streaming kastjes, wellicht dat ze die kastjes bij de volgende generatie dan anders gaan noemen?
Zou wel geestig zijn als ze voor de apparaten teruggaan naar de i-conventie, dus iTV. :Y)
Nee dat heet tegenwoordig gewoon AppleTV
Misschien worden die films en series wel toegevoegd als je ze op de verlanglijst zet ;)

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn