Microsoft werkt aan oplossing bootproblemen, maar herstelt defecte pc's nog niet

Microsoft werkt aan een 'gedeeltelijke' oplossing voor de bootproblemen die kunnen ontstaan na het installeren van de laatste update van Windows 11. Door de problemen krijgen klanten de foutmelding 'Unmountable boot volume' en werkt de computer niet meer.

Microsoft schrijft in een bericht aan IT-beheerders dat onderzoek uitwijst dat het probleem kan optreden op apparaten waarbij de beveiligingsupdate van december 2025 mislukte en die daardoor in een 'onjuiste staat' zijn achtergebleven na het terugdraaien van de update. Dat meldt The Verge.

Microsoft schrijft te werken aan een 'gedeeltelijke oplossing'. Deze zal voorkomen dat apparaten niet meer kunnen opstarten als zij in deze 'verkeerde staat' verkeren en proberen de update te installeren. De oplossing voorkomt echter niet dat apparaten in eerste instantie in een onjuiste staat terechtkomen en kan ook geen apparaten herstellen die al niet meer kunnen opstarten. Microsoft zegt te blijven onderzoeken waarom bepaalde apparaten Windows-updates niet succesvol installeren en waardoor ze in deze onjuiste staat terechtkomen.

Microsoft zei afgelopen maandag dat het onderzoek doet naar de bug die de bootproblemen veroorzaakt. De bug treft alleen fysieke computers. Virtuele machines hebben geen last van de problemen, zegt het bedrijf.

Windows 11: unmountable boot volume

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

28-01-2026 • 14:53

61

Reacties (61)

Sorteer op:

Weergave:

Wat een gedrocht is Windows toch geworden.
Het enige waardoor ik nog niet volledig op Linux zit is gaming. Ik kijk echt uit naar de dag dat ik het volledig de deur kan uitzwieren.
Is er iets specifieks waardoor je de boot nog afhoudt?
Voor mij zijn het een aantal games met kernel level anticheat, dus ik boot nog even windows naast linux
Dat is wel de grootste / populairste groep, maar als een game wat obscure (of nieuwe) DXGI of DirectX functies gebruikt oid dan werkt het ook al snel niet.

Ook zijn bepaalde DirectX functies gewoon niet beschikbaar op Vulkan, dus mis je soms functionaliteit of performance.
Ik let bij het aanschaffen van nieuwe games of die Steamdeck Verified of op z'n minst Playable zijn. Anders hoef het niet, want dan kan ik die niet goed (en zonder gedoe) op Linux draaien.

Ik denk dat de groep gamers die die eis stelt gestaag steeds groter aan het worden is.
Gaming. Heel wat games draaien niet of niet vlot dus daar is nog verbetering mogelijk.
Maar de games die ik in Linux kan draaien speel ik ook wel vaak in Linux :)
Maar zoals ik hierboven al aanhaalde, ik gebruik dus buiten gamen voor alles wel al Linux dus we gaan er wel geraken :)
Wat @Purraxxus aanhaalt is nog een dingetje, idd. Voel me erg ongemakkelijk als ik een game fabrikant onbeperkt toegang geef tot mijn hardware maar voor sommige games nou eenmaal een vereiste. Laatst een update gehad van LeMans Ultimate en daar zat 'ineens' EZAnti Cheat in. Volgens mij een van de minder enge anticheats (in ieder niet actief als de game niet draait) maar toch...

Het wordt aardig snel veel beter, dat is mooi om te zien; Valve werkt hard aan Proton en SteamOS en fabrikanten zien ook langzaam maar zeker SteamOS op hun radar verschijnen. Met de komst van Steam Machine en alternatieven zoals Bazzite gaat 2026 ongetwijfeld het jaar van Linux op de desktop zijn ;)
Ja het gaat hard dus ik kijk erg uit naar alle vorderingen :)

Gaat wel de goede kant uit in ieder geval. Ik denk dat ze bij Microsoft toch wel lichtjes mogen beginnen panikeren. Gelukkig helpen ze zelf ook een handje door de manier waarop ze de laatste tijd bezig zijn.
Ik ben sinds enkele weken, zonder dual boot, over naar POP!_OS en ben zeer te spreken. Bijna alle games die ik speel werken het zij soms na enkele andere configuraties.

Maar ik speel dan ook geen online games met anti-cheat beveiligingen op kernel niveau (uit principe niet).

Het wordt steeds beter iig.

Bewerkt: ah ik lees net in een andere reactie dat je al Linux gebruiker bent. Ik hoef je niks uit te leggen dus haha.

[Reactie gewijzigd door Blinkin op 28 januari 2026 18:38]

Begin van het jaar overgestapt naar Nobara. Geen windows meer voor mij. Enige wat me tegenhield was bf6 met hun secure boot, maar ook dat spel is niet meer wat het was.

Zo goed als alles wat ik speel zit in steam en met proton-GE kan daarvan zo goed als alles worden geinstalleerd en gespeeld. Probeer het eens met een dual boot zou ik zeggen!
Ja die BF6 toestanden dus bijvoorbeeld. Maar het gaat sterk vooruit die Proton dus gaat goedkomen. Maar zoals hierboven al gezegd, ben al een Linux-gebruiker, alleen nog niet voor de volle 100%.
Ik gebruik nu primair Fedora, zie dat Nobara in dat verlengde zit.
Heb je ervaring met de concrete verschillen in gebruik?
Ik heb zelf niet echt het idee dat het veel scheelt die op gaming gerichte varianten, maar heb alleen Bazzite een tijdje gebruikt/getest tot dusver.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 28 januari 2026 15:57]

Welke spellen speel jij op dit moment die niet op Linux werken? Vaak is anti-cheat en/of DRM een struikelblok. Ik heb zelf besloten spelen die om wat voor reden niet de Linux werken zowel Native als via Proton/Wine speel ik niet meer.

Ik heb zelf alleen Rainbox six siege de deur moeten wijzen.

Die keuze ligt natuurlijk bij de eindgebruiker, wel of niet afscheid nemen van.
Volgens mij leunt het er vooral op of je veel Multiplayer doet of niet.
Ik speel zelf alleen maar single player games en heb nog van precies niks afscheid moeten nemen.

Als er genoeg mensen naar Linux gaan gaan ze vanzelf die anti-cheat bijwerken.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 28 januari 2026 15:55]

Battlefield 6 en bij sommige games is de performance hakkelig of wil de game niet starten.
De F1-games bijvoorbeeld. Die crashen weleens.
Forza motorsport kreeg ik ook niet aan de praat...
Allemaal op zich niet zo onoverkomelijk natuurlijk.

Momenteel speel ik vooral Arc Raiders op mijn oude pc en dat bolt best vlotjes.
Inderdaad. Het moment dat ik volledig over kon naar Linux was 4 jaar geleden en heb er geen spijt van. Ik kan voor mn kleine business alle software op Linux draaien. Gaming doe ik toch niet heel veel meer (vanwege tijdsgebrek) maar ook daarvan draaien er een handje vol games native en de rest via Proton.
Ik ben op zich ook wel al voor een groot stuk overgestapt.
Mijn laptop draait Linux en mijn vorige pc heb ik ook gehouden.
Dus alles wat ik in Linux kan doen gebeurt al via deze toestellen.
Dan is nu je moment! Wordt steeds beter, daar heeft Valve een hoop goeds voor gedaan met hun Steamdeck.
Absoluut, heb mijn vorige pc nog bijgehouden en heel wat games draaien er verbazend goed op.
Linux heeft ook zijn bootgerelateerde problemen: installatie van NVidia proprietary drivers zorgen er vaak voor dat je op HiDPI displays de LUKS (full disk encryption) boot prompt niet meer ziet om het wachtwoord in te geven. Je kan dan nog wel booten door het blind in te typen, maar voor een gebruiker die dit niet weet lijkt het alsof linux niet meer boot.

Dat kan opgelost worden door ervoor te zorgen dat initframfs de nvidia modules laadt. In Fedora leidt dat dan weer tot een bootprobleem bij de volgende kernel update, wat óók weer kan opgelost worden, maar zeer beginnersvriendelijk is het allemaal niet. Debian-gebaseerde distro's doen het beter: eens je de NVidia-modules hebt toegevoegd aan initramfs blijft dat ook zo na kernel updates.

Soit, lang verhaal kort: linux is fantastisch (ik gebruik het 100% van de tijd), maar het is niet vrij van 'zonde' ivgl met Windows.
gedrocht nog wel hahaah

ik zeg momenteel tegen mensen altijd van
ik heb zelf windows 95, xp, 7 mee gemaakt
met deze versie had je een OS met een paar tools er in en was het aan mij om te bepalen hoe ik het OS gebruikte zonder bemoei.

met windows 8, 10, 11 is microsoft meer gaan bemoeien met het OS
en door de gebruikersvoorwaarde ga je hier mee akkoord omdat er vast iets over in staat
die we niet gelezen hebben.

Op me werk gebruiken we het en ik kon het ontlopen door dat we met citrix werkte en dit op de chromebook goed werkte maar Sinds dat we over zijn naar microsoft 365
en de harde regel op prive apparatuur kan je niet meer inloggen op werk stuff
meot ik nu wel windows gebruiken ook doe ik dit liever niet.
Lol, ik ben van (ruim) voor windows tijdperk. Wij zeiden destijds al precies hetzelfde over win95 enz. Toendertijd gingen we nog over de rooie als bv Microsoft een callback deed vanuit het OS naar Microsoft.
Gaming is in rap tempo beter aan het worden en vrijwel alle games die ik speel draaien al goed waardoor voor mij die reden in de overweging al bijna niet meer aanwezig is.

Wat ik nu nog weer moet uitzoeken is hoe Linux inmiddels met 10bit's HDR weergave, 144Hz op 4K en meer HDMI2.1 gerelateerde zaken omgaat. Dat was een jaar of 2 geleden toen ik keek nog niet (helemaal) op orde. Ook qua geluid waren er issues met Dolby Atmos en kon ik niet het maximale halen uit een 7.1 systeem. Voor mij wel erg belangrijke dingen gezien het geld wat daar in zit en ook harde dealbreakers.

Bij mijn volgende systeem ga ik weer eens kijken hoe dat tegenwoordig allemaal zit. Momenteel draai ik mijn huidige bakkie nog even door en die is te oud en te stabiel op Windows 10 om er nog veel moeite in te steken. Ik zie op mijn bestellijstje dat ik hem kocht in november 2016 dus bijna 10 jaar oud.

I7 6700k op een Asus VIII ranger mobo, inmiddels geen 1080 meer maar een gtx3060 super, en 32gig 3300mhz geheugen, dat kan tegenwoordig allemaal nog best want gaming ontwikkelingen blijven toch zwaar achter :+

[Reactie gewijzigd door Roharas op 28 januari 2026 16:21]

Dat er op het moment veel issues zijn met patches is natuurlijk zo. Maar om nou "gedrocht geworden" te zeggen.. Hmmm.

Ik kan mij de tijd van XP heugen voor SP2. Pohh dat was pas een gedrocht.
Ik kan mij die tijd ook herinneren en had hier echt geen slechte ervaringen mee, een lichtgewicht os dat nog eens goed draaide. In tegenstelling met tegenwoordig.
Ik wil hier toch iets over zeggen. Ik heb vorige week voor het eerst in ~15jr zelf, in mn eentje, weer eens een computer gebouwd, een hobby computer. Ik ben nu bezig proxmox erop te zetten, daarna adguard, mn home assistant overzetten en al dat.

Maar het is een ryzen 5700g geworden, best krachtig voor een homeservertje idd, maar kan ermee spelen zo. Als test heb ik er eerst ubuntu opgezet, en heb een weekend gebruikt als mn gaming pc ipv mn gaming pc. Ik kan je echt vertellen: je hebt windows alleen misschien nog nodig voor een handvol live service games met een specifieke kernel level anti cheat iets. Ik ga ook op mn gaming rig linux installeren als mn main os, windows alleen nog voor die handvol usecases die overblijven.

Dit was mijn eerste werkelijke volle linux ervaring sinds... 2001 denk ik ongeveer. En het is geen hobby-nerd ding meer, het is volwaardig geworden. Ik ben in 1 klap overtuigd eigenlijk.
Ik ben ondertussen al een goede 2 maand volledig over van Windows 11 naar openSUSE Tumbleweed.

Vroeger heb ik wel vaker dualboots gehad met Linux, maar toen steeds terug naar Windows omdat het toch vrij lomp was om steeds te moeten herstarten voor gaming en dergelijke.

Ondertussen heb ik 2 maanden mijn Windows installatie niet meer aangeraakt, draaien de belangrijkste games die ik speel zelfs vlotter onder Linux (die ene keer dat ik terug op Windows ging, had ik de ene driver crash na de andere). Eigenlijk heb ik Windows oprecht nog niet gemist.

Ik denk oprecht dat er nog geen beter moment geweest is om over te schakelen naar Linux dan nu. Ik ben ondertussen volop bezig met mijn Windows partitie over te zetten zodat ik die schijf volledig kan wissen :-)
Dual-boot met distro als Bazzite of CachyOS voor gaming. All in, quasi geen config.

Ook goed voor de zoon bij ons: gaming is console-style, moet niet aanloggen op mijn "werk" machine (Debian) ervoor, gewoon juiste boot optie selecteren en gaan.
1 ding valt wat tegen hoor, bij een enkele update.
Windows is verder gewoon een fantastisch product. Beter dan al die net-niet GUI systemen voor Linux.
Het is toch zonde dat een bedrijf dat vroeger mooie software maakte voor gebruikers (niet voor aandeelhouders) het gewoon niet meer foutloos werkende kan krijgen. Vroeger was het ook niet altijd foutloos, maar het lijkt alleen maar erger en erger te worden.

De oplossing is geschreven code door professionals + goed testen voordat je dit naar de klant stuur. Maar ja, "personeel = kosten" en dat is duur.
Vibe coding en dan niet testen. Zolang de huidige CEO er zit, gaat dat niet veranderen.
Die huidige CEO heeft Microsoft anders wel gered van de ondergang middels Azure.
Lijkt erger en erger te worden?
Heb je ook met 95, 98 en XP gewerkt? Wat een drama was dat.

Windows 10 en 11 is een wereld van verschil. Hardware ondersteuning veel flexibeler.

Niet continue Windows opnieuw installeren, gewoon disk overzetten.
Daarom download ik altijd de laatste nieuwe update windows iso voordat dat ik die ga installeren die heeft altijd de laatste updates.En daar zitten geen fouten op.De windows 11 die ik heb die draait nog gewoon zoals altijd.
kun je dan beter geen backup van je installatie maken ? dat lijkt me handiger :D
wat is jou aanpak dan? iedere keer een inplace upgrade doen ofzo met een usb stickie ?
Als die update in de laatste iso verwerkt is, hoezo zou die dan niet exact hetzelfde probleem geven?
Oktober en november versies van 24H2 willen even met je praten, want installaties waarbij de updates van die twee maanden ingebakken waren, konden daarna niet meer updaten door een fuckup. Enige manier om dat op te lossen was een in-place downgrade naar de RTM versie die in september was uitgebracht.

Dus dat de ISO's geen fouten hebben is een illusie. Heb door dat gezeik ruim 60 systemen in principe opnieuw moeten installeren, omdat ze de gare versie al uit de doos hadden. Fijn hoor, een nieuw systeem dat met een uur gebruiksklaar kon zijn, had ruim een halve dag nodig om weer functioneel te zijn.
Dus jij wil van windows over naar Linux, kies dan wel de goede:
Wikipedia: List of Linux distributions , dan zie je pas door de bomen het bos niet meer...
Een weer onstaat de discussie over Linux die dan de Verlosser moet zijn.

Was het maar zo.

Helaas is een blijft het toch een besturingssysteem voor een tweaker en geloof maar na meerdere ervaringen op andere systemen werkt het wellicht voor de happy few maar het is soms echt een drankje met diverse drivers en daarnaast nog het moeten installeren van drivers en applicaties die niet plug and play zijn.

Als het bij jou goed draait is dat fijn voor jou, maar ga maar eens aan de gang met diverse MS applicaties zoals teams, dynamics, exchange en agenda binnen 365.

Een als je dat allemaal niet gebruikt en je weet hoe je drivers etc. moet installeren en problemen daarmee moet oplossen, wat niet voor iedereen is weggelegd, is Linux een fijn besturingssysteem.
Die discussie zul je telkens krijgen op een techforum bij nieuws over de zoveelste problemen met Windows, maar Linux is heus niet de enige optie. macOS werkt ook prima. ChromeOS ook (ja dat is technisch gezien Linux maar dan wel in een vorm die voor de technofoben te verteren is).

Linux is er voor "ik wil mijn PC niet wegdoen omdat alleen Microsoft nog besturingssystemen verkoopt". Voor de rest zijn er genoeg alternatieven.

[Reactie gewijzigd door GertMenkel op 28 januari 2026 16:01]

macOS is dan weer zo dat het alles afschermt of verminderde functionaliteiten bied voor sommige "plug en play" oplossingen. Die werkt alleen als je al een mac eco systeem hebt dus ook dat is zeker niet zonder haken en ogen. Het is dan wel weer zo dat de vrijheid die je opoffert door macOS te gaan iets is waar de gemiddelde technofoob toch al niets mee deed en er daarom weinig van merkt.
Inderdaad, de keuze is reuze. Dan heb je ook nog mensen zoals ik die tevreden zijn met Windows 11 en op een of andere manier de OS loterij gewonnen hebben en de problemen van afgelopen maanden niet ondervinden. Wellicht omdat ik niet veel anders dan games speel en weer afsluit en verder niet al teveel "tweak"
Dat is denk ik niet het enige.

Ik draai Linux bijna overal behalve op mijn daily drivers om het zo maar te stellen.
De handigheidjes/shortcuts/commands (manier van werken) in het algemeen is door jaren Windows gebruik aangeleerd.

Ik spreek vloeibaar Windows maar niet Linux.
Ik zou gek worden als ik ineens anders moet gaan werken. Tuurlijk leer ik door de tijd heen wel nieuwe dingen, maar door over te stappen naar Linux op mijn werk systemen denk ik echt dat mijn stress 1337 maal hoger word dan het nu ooit al is.

Daarnaast als ook Linux gebruiker, als je nav een probleempje ergens naar zoekt moet je ook maar geluk hebben dat je geen outdated artikel daarvoor gebruikt. Dan ben je weer een uur info aan het verzamelen, cookies aan het wegklikken, videos moeten kijken met reclame, leren, afgeleid worden, begrijpen...
Ik stel hier echt weer: internetten/kennis opdoen is niet leuk meer.

Niet dat windows nu een goede kb heeft maar over het algemeen zijn daar meer oplossingen omdat daar meer gebruikers zijn.

Ontstaat er nu een probleempje tijdens een taak dan weet ik hoe ik het direct kan oplossen of heb ik voldoende kennis om heel snel naar een oplossing te werken.

Ik denk dat dat me meer tegenhoud om de overstap te maken dan al de andere redenen die in dit soort topics naar voren komen.

Ben je jong en moet je alles nog leren?
Poh, had ik maar meer linux gebruikt vanaf men 12de jaar denk ik wel eens.
Mwah ik durf toch wel te zeggen dat de kennisbank van Linux wellicht niet groter is dan bij Windows, maar zeker wel dieper gaat. Al is het alleen maar omdat zoveel componenten open source zijn en er veel meer documentatie over is. Veel windows "kennisbanken" zijn dezelfde 5-6 stappen die al snel uitmonden in "installeer maar opnieuw". Voor Linux heb ik toch menig probleem op kunnen lossen doordat verscheidene mensen diep de code ingedoken zijn en het probleem niet alleen opgelost hebben maar ook gedeeld hebben met de rest van de wereld; de kracht van Open Source.

En daarnaast is Linux vrij goed in te richten "alsof het windows is" tegenwoordig hoor. KDE Plasma kan je probleemloos zodanig aanpassen dat je shortcuts hetzelfde werken en het er zelfs grotendeels hetzelfde uitziet (Windows+Shift+S doet het hier gewoon conform verwachting bijvoorbeeld).

Het grootste voordeel van Linux is echter ook het grootste nadeel: je hebt keuze. Als de file manager je niet bevalt, dan installeer je een andere. Als KDE je niet bevalt als Window Manager, dan installeer je een andere. Als enige andere core-applicatie die je gebruikt, waar je bij Windows muurvast mee moet werken,je je niet bevalt; dan installeer je een andere. En dat levert logischerwijs een bepaalde mate van keuzestress op bij gebruikers waardoor adoptie van Linux complexer is.
Maar dit is gelukkig op te lossen door een relatief kant en klare distributie te kiezen :-)
Mijn ouders draaien het prima, er zijn scholen die het draaien, zelfs hele overheden. Systemen als (K|X|L)Ubuntu, Mint of Fedora werken gewoon heel goed, ook voor de huis-tuin-keuken gebruiker.

Ja, als je Arch of de meeste derivaten (SteamOS is denk ik een vrij grote uitzondering omdat het in ieder geval ontwikkeld wordt voor specifieke hardware) dan kan je verwachten te moeten tweaken, maar meestal heb je er echt geen omkijken naar.

Windows heeft ook regelmatig problemen (zie artikel...), dus ik trek altijd mijn wenkbrauwen op bij dit soort retoriek.

Laat ik het zo zeggen: mijn ouders komen nu met Kubuntu even vaak met ondersteuningsvragen dan toen ze nog op Windows zaten.
Outlook en teams gaan als een malle. Ik heb rambox (KompassOS) en heb soms wel 4 verschillende teams instances tegelijk draaien.

Van outlook heb ik voor het werk 2 instances. 1 default voor mail, andere default calender.

Powershell laatste versie werkt super. Vscode, devcontainers, copilot azure portal (ik lijk wel een ms fanboy maar het is allemaal noodzaak helaas).

Microsoft port al jaren als zijn apps naar electron/web apps. Nee het is echt geen issue om het mainstream spul van de microsoft op een linux systeem te draaien.

Qua drivers heb je deels gelijk. Maar hardware die niet onder Linux werkt wil ik niet eens meer gebruiken. Enige is bepaalde recente integrated intel laptop webcams echt wel kunnen taai zijn. Maar dat ligt niet aan linux maar aan intel.

Kids draaien linux, vrienden draaien linux, collega's draaien linux en de vrouw draait linux. Check eens Aurora of Bazzite. Er gaat een wereld voor je open.
En als ze deze issue ermee fixen, wat slopen ze in plaats daarvan?
HAHAHAHAHAHA en die microslop gast was laatst nog aan het vertellen aan allen dat we het geen AIslop moeten noemen.
hahahahaha dit is grappig. nog meer redenen om geen Win 11 te draaien.

goede kans dat alle updates gemaakt worden door AI.
Snap je je eigen post ?
Niemand dwingt je natuurlijk om Win 11 te draaien :)
Draai die van mij sinds vorig jaar Feb zonder issues.
Grap is dat steeds meer verzekeringsmaatschappijen geen schade willen dekken veroorzaakt door AI. Allerlei onderzoeken dat het de productiviteit verlaagt ipv verhoogt en hallucineert. Maar het zal wel even duren voordat het doordringt bij de beslisingsnemers (die hebben een secretaresse en Apple).
En het erg is nog dat de klantenservice van Microsoft compleet onbereikbaar is. Wanneer je hun telefoonnummer belt, krijg je het keuzemenu en wanneer je daar doorheen gaat en zegt waarom je belt dan krijg je te horen "kijk voor dit probleem op onze website bij url...." en vervolgens wordt de verbinding gewoon verbroken. Daarna kennen ze je telefoonummer, dus als je dan binnen een kwartier of zoiets nogmaals belt dan krijg je iets te horen wat erop duidt dat je tijdelijk geblocked bent. Ik heb al eerder een klacht ingediend bij de juiste instanties hierover, maar volgens mij wordt er niks mee gedaan.

Zodra er een alternatief is dat ongeveer hetzelfde kan als Windows, en dat ik alsnog zelf een pc in elkaar kan zetten, dan stap ik gelijk over.
Makkelijk om W11 te bashen. Heb, na dos, zo’n beetje alle Windows versies gehad. Ook ooit eens Linux geprobeerd, maar meerdere apparaten kreeg ik niet, of niet optimaal, aan de praat. Met Windows ook wel vaak gedoe gehad. Met herinstallaties als gevolg. W11 doet het erg goed bij mij. Al heel lang geen BSOD’s meer gehad.
Linux is inmiddels erg ver gekomen. Ik ben sinds een paar weken om. Zelfs een oude Windows 7 laptop (begonnen met Vista) draait vlekkenloos op linux. Ik heb t gevoel dat de hardware ondersteuning juist beter is tegenwoordig dan bij Windows.
Dat ligt erg aan je hardware combinatie denk ik. Ik heb nu met een laptop problemen sinds een update dat er ergens een driver loopt te klieren met poppend geluid tot gevolg. Op een pc vorig jaar een probleem met ip adressen krijgen via dhcp (was kennelijk een bekend probleem) gehad en dat heeft meer dan 6 maanden geduurd voordat er een fix was. Wat dat aan gaat is W11 niet vreselijk, maar die storende dingen stapelen zich wel op.
Er wordt alleen gesproken over windows 11

Ik heb zelf problemen gekregen met me boot bestand(locatie van windows was verdwenen??) op windows 10, na de laatste update in begin januari.

zal hier een verband in zitten?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn