De Nederlandse provider Delta gaat per 1 februari volgend jaar de prijzen van zijn abonnementen verhogen met 3,5 procent. Vast bellen gaat met 1,50 euro per maand omhoog, zo zegt de provider. De prijsverhoging heeft geen impact op klanten die een kortingstarief hebben.
Daarmee komt de inflatiecorrectie een maand later dan dit jaar, want die ging toen op 1 januari in. De provider zegt dat het de CBS-inflatiecijfers volgt en daarom uitkomt op 3,5 procent. Vorig jaar ging het niet om een procentuele verhoging, maar om verhogingen naar ronde getallen, zoals van 40 euro naar 42,50 euro. Vast bellen gaat met 1,50 euro omhoog, na de verhoging van 1 euro vorig jaar.
Inflatiecorrecties zijn normaal geworden bij vaste providers. Andere aanbieders in Nederland doen dat ook al jaren, waaronder grote partijen als Ziggo en KPN. Delta zegt dat klanten met kortingstarieven het huidige tarief behouden.