Opera voegt gratis Google Gemini-AI toe aan alle browsers

Gebruikers van Opera One, Opera GX en Opera Neon krijgen gratis toegang tot Opera AI, dat wordt aangestuurd door Google Gemini‑modellen. Dat maakt de browsermaker bekend. De AI‑functie is beschikbaar in een zijpaneel in de browsers.

Het bedrijf schrijft dat het zijpaneel met Gemini altijd beschikbaar is en informatie heeft over webpagina's, tabbladgroepen en video's. Daardoor kan de AI-bot antwoorden geven op basis van de context die voor de gebruiker zichtbaar is op de pagina. Eerder was deze functionaliteit voorbehouden aan de Opera Neon-browser, maar nu krijgen ook andere Opera-browsers het zijpaneel. Via de privacyfuncties kunnen gebruikers kiezen welke informatie van webpagina's zij delen met de AI en welke niet.

Het bedrijf meldt verder dat Opera AI spraakinvoer en -uitvoer en analyse van onder meer video's en foto's mogelijk maakt. De 'meest geavanceerde gebruikers' van de Opera Neon-browser krijgen toegang tot Gemini 3 Pro, het nieuwste en meest geavanceerde model van Google. Wat 'geavanceerde gebruikers' precies inhoudt, is niet bekend.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

02-12-2025 • 17:19

4

Submitter: dtn.370

Reacties (4)

Sorteer op:

Weergave:

Ik gebruik Google Gemini al een tijdje (geforceerd door oa. Samsung) en het bevalt me prima. Ben benieuwd naar de ontwikkeling!
"gratis". In ruil voor je (gebruiks)data dus.
Hoever zijn nu de andere Ai's buiten copilot om daadwerkelijk 'iets' te doen met de inhoud van een website waar je op dat moment zit? De eerste paar pogingen in Chrome was het vooral 'zoeken naar antwoorden' en kreeg je recaps en referenties, maar Copilot kon bv data van de pagina herkennen en er bv een lijst van maken. In de context van de pagina was het nog steeds halfbakken, maar kan zo'n Opera Ai dit nu voortaan ook?
  1. Opera kan dit al heel lang - en Opera kan ook, (net als edge) tabbladen organiseren
  2. Opera ai heet Aria

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn