OnePlus 15R krijgt langzamere maar nieuwere soc dan reguliere 15

OnePlus geeft de betaalbaardere 15R-smartphone een iets langzamere soc: de Snapdragon 8 Gen 5 in plaats van de Snapdragon 8 Elite Gen 5. Daarnaast deelt de fabrikant enkele specificaties van de OnePlus Pad Go 2 en Watch Lite. Op 17 december staat er een onthullingsevenement gepland.

De OnePlus 15R wordt naar verwachting de eerste smartphone met de onlangs aangekondigde Snapdragon 8 Gen 5. De smartphone krijgt daarnaast een nieuwe G2-netwerkchip die volgens de fabrikant moet zorgen voor een betere wifiverbinding. Verder laat OnePlus weten dat het '1,5k'-amoledscherm een verversingssnelheid van 165Hz krijgt. De maximale helderheid moet 1800cd/m² zijn. Dit lijkt overeen te komen met de specificaties van de huidige OnePlus 15. Het bedrijf geeft nog geen verdere specificaties of een toelichting van de schermresolutie.

In hetzelfde persbericht schrijft OnePlus dat de Pad Go 2 een 12,1"-scherm krijgt met een '2,8k'-resolutie, wederom zonder exacte afmetingen. Daarnaast krijgt de Watch Lite een maximale accuduur van tien dagen bij normaal gebruik. Het horloge krijgt een 1,46"-amoledscherm met een piekhelderheid van 600cd/m² in de normale modus en 3000cd/m² in sportmodus. Het wordt de eerste 'Lite'-smartwatch van het merk.

OnePlus 15R lineup

Door Yannick Spinner

Redacteur

01-12-2025 • 15:27

13

Reacties (13)

Sorteer op:

Weergave:

Als die watch lite 10 dagen meegaat op een acculading zal hij geen WearOS draaien neem ik aan. Ik vond het al knap dat de reguliere watch (wel met WearOS) 5 dagen haalt.
Hun andere watches hebben ook zo'n batterijduur. Er zit één chip in met WearOS en een low-power chip met een lichter OS die gebruikt wordt als je alleen de tijd wil zien etc.
Ja, de echtgenoot van mijn nichtje heeft de nieuwste reguliere watch van OnePlus. Maar die komt niet verder dan 5 dagen hoor, en dat is volgens mij ook wat OnePlus zelf aangeeft als batterijduur. Dat vind ik al knap, de gemiddelde Galaxy Watch of Pixel watch moet je iedere dag of om de dag opladen. En dat komt inderdaad door die co-processor. Maar 10 dagen...? Dat is nog even het dubbele...
De claimed battery life van de 3 die je dan bedoelt? Die is letterlijk 5 dagen volgens Oneplus.

Nu weet ik niet of deze nieuwe statement over power Waver of normaal gaat maar als ze een beetje de garmin weg opgaan met het licht stuk kan dit gewoon prima zeker met de verbeterde batterijen die je ook Chinese telefoons ziet

[Reactie gewijzigd door PaulHelper op 5 december 2025 11:43]

De claimed battery life van de 3 die je dan bedoelt? Die is letterlijk 5 dagen volgens Oneplus

Exact!
Ben benieuwd naar de prijs, zit nu zelf te denken om mijn Nothing 3a te vervangen en weer terug te gaan naar OnePlus
Zal wel rond de €700 gaan worden als je kijkt naar de introductieprijs van de OnePlus 13R. Op 3 december wordt de OnePlus Ace 6T in China aangekondigd en aan de hand daarvan kan je afleiden wat de uiteindelijke prijs en specs gaan worden
Ik zou graag een OnePlus 15 ultra willen zien die top notch camera's heeft.
Dan zou je moeten kijken naar Oppo. Al komen de Ultra modellen van de Find series helaas niet buiten China uit. De Oppo Find X9 Pro heeft betere camera's dan de OnePlus 15 bijvoorbeeld
Ach, het is geen Elite, maar nog steeds een zeer capabele SoC. Een betere dan in m'n OnePlus 12. De generaties hiervoor hadden vaak een Snap 7 gen 2 of 3 of S varianten. Dát was een grote stap omlaag. Maar tot op de dag van vandaag heb is iedere generatie Snap 8 nog steeds een prima SoC. Al met al lijkt de 15R dus een mooi toestel te worden.

Alleen waarom nou zo dicht op de feestdagen uitbrengen...
'Langzamere' doet het eigenlijk geen eer aan. De 8 Elite Gen 5 is absurd snel, de 8 Gen 5 is nog steeds ver bovengemiddeld voor wat het merendeel van de mensen nodig heeft.

Zelf heb ik sinds dit weekend de OnePlus 15, en voor mijn vriendin is de OnePlus 15R waarschijnlijk een betere keuze.
Heb een 13R en ben best tech freak maar echt 0 behoefte om al te upgraden ding doet het geweldig en de accu ook nog steeds na al anderhalf jaar intensief gebruik.

Maar goed wie weet laat ik hem vallen ofzo ;) Zelf al jaren one plus fan.
Vind ik mooi OnePlus telefoons hebben een grote batterij en als je de chip niet te sterk maakt kan je hier waarschijnlijk wel 3+ dagen mee (ik doe nu 2 dagen met a52s dat 4500mAh is)

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn