Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Team Cherry werkt aan uitbreidingen voor Hollow Knight: Silksong

Team Cherry werkt aan uitbreidingen voor de game Hollow Knight: Silksong, zeggen ontwikkelaars Ari Gibson en William Pellen tegen Bloomberg. Zij kunnen echter nog niets zeggen over wanneer de uitbreidingen voor de metroidvania beschikbaar komen.

Tegenover Bloomberg vertelt Gibson dat Team Cherry na wat fixes en balansaanpassingen 'tevreden is met de huidige staat' van de game. Het team gaat door met kleine fixes, maar kijkt volgens hem ook naar uitbreidingen. "We kijken wat we nog meer kunnen doen, wat we nog meer aan de ervaring kunnen toevoegen en hoe we de wereld kunnen uitbreiden."

Hij zegt dat het team nog niet veel over die uitbreidingen kan zeggen, onder meer omdat deze nog in ontwikkeling zijn. Hij zegt dat Team Cherry nadenkt over 'verschillende dingen op verschillende schalen'. De voorganger van Silksong, Hollow Knight, had zowel kleine uitbreidingen als Lifeblood en grote uitbreidingen als Godmaster en Grimm Troupe.

De uitbreidingen van het vorige spel waren gratis. Gibson laat doorschemeren dat dat ook nu waarschijnlijk zo zal zijn, omdat hij zegt dat nieuwe spelers de nieuwe content als 'heel geïntegreerd' zullen ervaren. Team Cherry kan nog niets prijsgeven over een releasedatum. Pellen: "We zullen er binnenkort verder over praten, maar we kunnen nu nog geen tijdsbestek noemen."

Silksong werd in 2019 al aangekondigd, maar na de aankondiging was Team Cherry lang spaarzaam met nieuwe informatie over het spel. In augustus deelde de ontwikkelaar plots dat de game over twee weken zou uitkomen. De game veroorzaakte bij de release storingen op Steam, de PlayStation Store, de Nintendo eShop en de Xbox Store. Tweakers schreef in september een lovende review over het spel.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

28-11-2025 • 19:26

2

Reacties (2)

Sorteer op:

Weergave:

Een meesterwerk, ongetwijfeld. Maar ik ben toch met gemengde gevoelens achtergebleven.

Het spel was moeilijk. Aartsmoeilijk. En da's helemaal OK voor een soulslike metroidvania, maar de moeilijkheid lag niet in de bosses maar in de traversal en de hele rare designkeuzes. Als alles double damage doet, en je start met 5 health bars is de reward voor de eerste health bar al meteen compleet nutteloos bijvoorbeeld. Als alles ingame superduur is en je benches achter een paywall zitten, maar geen enkele mob dropt currency, is dat gewoon gemeen. Ik had geen "sense of pride and acomplishment" (zoals EA dat zo mooi zegt) wanneer ik die bank dan juist wel vrijspeelde. Gewoon opluchtig.

Ik heb hem helemaal uitgespeeld. Geen 100%, maar wel true ending. Act 3 was bijna een speedrun want ik was het eigenlijk allemaal zó beu tegen dan. Ik ben uiteindelijk ook gezwicht voor een hoop QOL mods zoals fast travel, always on map charm, en geen double damage.

Heel jammer dat je dan ook meteen een toxische "git gud" community over je heen krijgt die gaan bepalen hoe jij je je moet amuseren in een single player game... Ik werk fulltime en heb een dochter, als ik maar 2 uur de tijd heb om te gamen wil ik die 2 uur niet spenderen aan het tegen een muur lopen.

Desalnietmen, ik wens Team Cherry oprecht alle lof toe, en dat ze hopelijk nog veel pareltjes als dit mogen maken! Het is duidelijk een werk van liefde. Maar ik vrees dat ze zichzelf wat blind hebben gestaard in hun eigen werk, en da's een heel makkelijke val om in te lopen als je met zo'n klein team zo lang aan iets werkt.
Ben het met je eens. De moeilijkheid is super uitdagend, maar ook na een tijdje super vermoeiend.

Heb nu ook al het spel weer weken niet aangeraakt omdat ik zo tegenop de volgende grote baas zie, wetende dat ik tenminste 20 runs nodig ga hebben om uberhaupt z'n patronen de leren. En dat is zo zonde, want ik wil zo graag de rest van de game (zelf) ervaren.

[Reactie gewijzigd door Bits en Bytes op 28 november 2025 20:12]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn