Proximus Global, de buitenlandse tak van de Belgische provider, draaide het afgelopen kwartaal wederom minder omzet. Dat komt volgens het bedrijf door een structurele achteruitgang van de p2p-markt en een 'vertraging' in de CPaaS-sms-markt.
Proximus schrijft in de presentatie van zijn kwartaalcijfers dat de omzet van zijn Global-tak in het vorige kwartaal met 19,4 procent is gedaald ten opzichte van een jaar geleden, van 468 naar 377 miljoen euro. De ebitda-winst was 38 miljoen euro, 13 miljoen minder dan in het derde kwartaal van 2024.
De Belgische provider wijt dat onder meer aan 'aanhoudende dalende trends' in de 'P2P Voice & Messaging'-markt. Het gaat daarbij om regulier bellen en sms'en tussen consumenten. Ook in de CPaaS-sms-markt vindt een structurele daling plaats. Daarbij gaat het om de automatische sms-berichten die bedrijven sturen naar klanten. Volgens Proximus daalt vooral het aantal verstuurde one-time passwords. Het bedrijf verwacht dat deze dalingen zich in het volgende jaar zullen voortzetten.
In België bleef de omzet van Proximus stabiel, met zo'n 1,19 miljard euro. Het aantal klanten met een mobiel abonnement groeide met 42.000 en het aantal mensen met een vast internetabonnement thuis met 12.000. Het bedrijf sloot afgelopen kwartaal 39.000 nieuwe glasvezelaansluitingen aan, voor een totaal van 684.000 geactiveerde glaslijnen. Het aantal betalende tv-klanten daalde wel met 10.000.