Dambuster teaset mogelijk nieuw deel in Dead Island-serie

Ontwikkelaar Dambuster Studios heeft een teaser geplaatst die lijkt te hinten op de komst van een nieuwe game in de Dead Island-serie. Dambuster viert de veertiende verjaardag van de franchise en kondigt aan dat Dead Island 2 inmiddels twintig miljoen spelers heeft.

Het bedrijf maakt het spelersaantal bekend in een post op Steam en hint daaronder op een mogelijk nieuw deel. "Dit is nog niet de definitieve versie. Dambuster Studios is al bezig met het vormgeven van wat hierna komt. Voor nu blijven de details geheim; de uitbraak is nog lang niet voorbij ..." Het is niet duidelijk of het gaat om een vervolg, een spin-off of dlc voor Dead Island 2.

Dambuster plaatst ook een afbeelding met Jacob, een personage uit Dead Island 2. Hij lijkt te proberen een lift te krijgen. Op de afbeelding staat ook de tekst: 'Wanneer er geen plek meer is in Hell-A'. Hell-A, een versie van Los Angeles die door zombies is overgenomen, is de locatie waar Dead Island 2 zich afspeelt. De nieuwe content lijkt zich daarmee ergens anders af te spelen dan in Hell-A.

Dead Island 2 is een actie-rpg waarin spelers moeten overleven in een door zombies overlopen Los Angeles door gebruik te maken van verschillende soorten wapens. Het spel werd aangekondigd in 2014 en kwam uiteindelijk, na verschillende ontwikkelaarswissels, uit in 2023. Sinds oktober 2024 is het spel te spelen op Microsofts gamedienst Xbox Game Pass.

Teaser Dead Island
Bron: Dambuster Studios/Steam

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

10-09-2025 • 16:28

30

Submitter: Xtuv

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb me prima vermaakt met de eerste. Het idee was een zombie spel op een vakantieeiland vond ik wel een leuke setting. De LA variant heb ik nooit gespeeld.
Goed nieuws! Ik heb me onlangs kostelijk vermaakt met Dead Island 2. Lang geleden dat ik met zoveel plezier een game gespeeld heb.

Echt een toegankelijk spel met beperkte RPG elementen waardoor de menu's en bijhorende keuzes eenvoudig blijven, maar toch met voldoende diepgang.

Moeilijkheidsgraad zat ook goed, voldoende uitdaging zonder frustrerend te worden, zoals het hoort. Ik heb namelijk niet voldoende tijd om pro skills te trainen.

[Reactie gewijzigd door Putwater op 10 september 2025 16:55]

Ik heb zelf geen zin in left4dead bv, maar dit is iets anders dus? Zal em eens proberen, volgens mij zit die in de gamepass
Dit is een single player game met een semi-open wereld. Afzonderlijke regio's in de stad zijn te benaderen als open wereld, maar deze regio's zijn relatief compact. Naar het einde kan de gameplayloop wat eentonig worden, maar dan is het spel toch afgelopen.


Grafisch zit het ook goed en over het algemeen ben ik weinig (geen?) bugs tegen gekomen.
Het spel ondersteunt single-player maar ook 3 player co-op.
Zit inderdaad in Gamepass, ik speel hem daar af en toe, is heel vermakelijk en prima storyline, al skip ik daar af en toe wel wat van om gewoon lekker te kunnen beuken.
Ik vond het een ongelofelijke vette game met een heerlijke atmosfeer, alleen die laatste bossfight was wel echt onmogelijk voor mij. Helaas niet uit kunnen spelen daardoor. Nieuw deel in de serie zou ik absoluut weer spelen!
alsjeblieft niet te artstyle van de afbeelding..

Lijkt net borderlands games
De artwork was in de game volgens mij wel zo maar het was behoorlijk foto realistisch ingame doordat er geen real time night & day cycle was.

Lijkt me wel een leuke art stijl voor marketing en schetsen voor een art book!
Niet in Hell-A. Dus dan maar Hel-B?
Lost Vegas aan de afbeelding te zien (lijkt op Nevada), past ook wel bij de sfeer van DI 2
Weer die beruchte thee-set! xD
Aub maak deel 3 hetzelfde game stijl als deel 1, deel 1 was zeer goed, vanwege zonder reloads. Ik wilde godverdorie een wereld, niet iedere aparte werelden. Dat is gewoon niet zo leuk.
Het is een Engels werkwoord dat ‘op zijn Nederlands’ vervoegt is, dat gebeurd in de Nederlandse taal vaker, dus kennen we er regels voor, waardoor bij tease dus teaset eruit komt. Niks mis mee dus. Maar voel je vrij om een discussie te starten in https://tweakers.net/nieuws/feedback/238982/
Nee, het is onzin. Teaset is namelijk een gewoon Engels woord dat in het Nederlands Theeservies betekend. En ik weet - het is een ouwe discussie. Maar het blijft een kromme mix van Engels en Nederlands. Dus zoals @TheChrisTRose zegt, vertaal het dan naar Lokt. Verleid. Proeft. Voorproefje. En als dat je niet aanstaat, verzin dan iets origineels wat niet op z'n Engels uitgesproken wordt.
Het is een "tea set". Nu doe je zelf aan Dunglish :+ het staat zelfs beschreven in Het artikel dat je deelt... Compound nouns written as one word.

[Reactie gewijzigd door Joncik91 op 10 september 2025 21:28]

wat is jouw voorstel dan?
"Dambuster toont voorproefje van mogelijk nieuw deel in Dead Island-serie"
kijk dat is een leuke mooi gedaan
Ja, dat is dus als je "teaset" als Engels ziet, echter, is het een "geleend" woord. Het is daarom ook op zijn Nederlands vervoegt. In het Engels zou het "Dambuster teases possible ...". Dus eens met @atthias, wat stel je dan voor? Probeer maar eens "teases" in google translate te kegelen. Dan krijg je dingen als "plagen" en "zeuren".
Lokt. Verleid. Proeft. Voorproefje.

[Reactie gewijzigd door TheChrisTRose op 10 september 2025 18:55]

Dambuster toont teaser van mogelijk nieuw deel in Dead Island-serie
Klaar.
Lol. Ik gaf gewoon wat voorbeelden. Jouw aanpassing is nogsteeds engels btw.
Weet ik. Mijn reactie was bedoeld voor @ComputerGekkie en @Simon Weel maar ik reageerde per ongeluk op jou. Sorry! :?
Ik heb het aan 'Onze Taal' gevraagd:
Veel Engelse werkwoorden kunnen tegenwoordig ook in het Nederlands gebruikt en vervoegd worden. Dit geldt ook voor 'teasen'. Volgens de Van Dale is de betekenis van 'teasen': 'verleiden, prikkelen, plagen'. 

In deze context zou 'prikkelen' het meest passend zijn, maar dat dekt misschien niet helemaal de lading van het hinten. 'Hinten' zelf zou misschien ook passen, al is dat ook een leenwoord uit het Engels. 

De kop zou er dan uitzien als: 'Dambuster prikkelt spelers met mogelijk nieuw deel in Dead Island-serie' of 'Dambuster hint op mogelijk nieuw deel in Dead Island-serie'. 
@Imre Himmelbauer
Ofwel, als puntje bij paaltje komt is het dikke prima zo. Het alternatief is namelijk net zo Engels.
Misschien is Google translate ge-üpdatet-det of ge-üpgradet-et-retterketet-det ? xD

Ze moeten wel eens gaan ophouden met die beruchte thee-set!

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 11 september 2025 08:39]

Wat een onzin. Termen als ‘teaser’, ‘preview’, ‘review’ zijn al jaren geaccepteerd, en nu moet het ineens anders?


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn