ChatGPT 4o is vanaf woensdag weer beschikbaar voor alle betalende ChatGPT-gebruikers. OpenAI kondigde eerder al aan het model terug te brengen. Ook komen er verschillende nieuwe opties om GPT-5 te gebruiken, zoals een snelle zoekopdracht, zegt OpenAI-ceo Sam Altman.
Altman schrijft in een post op X dat 4o inmiddels beschikbaar is voor alle gebruikers met een ChatGPT Plus- of Pro-abonnement. "4o is terug in de modellenselectie", zegt Altman. "Als we dat model ooit uitfaseren, nemen we genoeg aankondigingstijd." Gebruikers kunnen in de webapp verder ook kiezen om andere modellen zoals o3, 4.1 en GPT-5 Thinking mini te gebruiken.
OpenAI heeft die aanpassing doorgevoerd nadat het dat eerder deze week al beloofde. Het bedrijf bracht vorige week het langverwachte GPT-5 uit, maar al snel bleken gebruikers niet erg tevreden. OpenAI maakte het model de standaard, waardoor 4o niet meer te gebruiken was. Veel gebruikers vonden 4o beter en prettiger werken. OpenAI zei toen al dat 4o opnieuw beschikbaar zou komen.
Naast het terugbrengen van GPT-4o wordt ook GPT-5 aangepast. Er komt een optie waarmee gebruikers kunnen bepalen welke versie van het model ze willen gebruiken. Dat kan het Fast-model zijn, dat sneller is, of juist het Thinking-model dat kan redeneren maar trager is. Het is ook mogelijk een optie te kiezen om automatisch te wisselen naar het beste model.
Tot slot verhoogt OpenAI de gebruikerslimiet voor GPT-5 Thinking. Die stijgt van 200 berichten per week naar 3000. De contextlimiet voor Thinking ligt op 196.000 tokens. Wel waarschuwt Altman dat OpenAI die limiet mogelijk kan bijstellen als dat nodig is vanwege het verbruik.