TSMC heeft de productie in zijn fabrieken hervat nadat een aardbeving met een magnitude van 6,4 op de schaal van Richter het zuiden van Taiwan raakte. De evacuatie van personeel uit verschillende productielocaties in het centrale en zuidelijke deel van het eiland is beëindigd.
De infrastructuur van de faciliteiten is intact en alle medewerkers zijn ongedeerd. Dat vertelt TSMC aan internationale media. De ondersteunende systemen, waaronder de stroom- en watervoorziening, functioneren normaal. TSMC voert momenteel nog inspecties uit om de impact van de productiestop te evalueren. Ook concurrent UMC had zijn fabrieken ontruimd. De chipproducent meldt geen significante schade en is bezig met het controleren van zijn fabricageapparatuur. Bij het natuurgeweld raakten minstens vier personen gewond.
Elk potentieel incident is van groot belang voor de wereldwijde techindustrie, omdat Taiwan een cruciale rol speelt in de productie van geavanceerde processors. TSMC produceert chips voor onder meer grote technologiebedrijven als Nvidia en Apple. De onderneming is tevens het grootste bedrijf van het eiland.