WeTransfer-links blijven voortaan langer geldig

WeTransfer-links, waarmee verzonden bestanden kunnen worden gedownload, blijven voortaan langer geldig. In de mobiele app van de dienst kan de vervaldatum van een link tot dertig dagen uitgesteld worden.

Bestanden die via WeTransfer verstuurd worden, zijn vervolgens via een link te downloaden. Die URL verloopt echter na enkele dagen weer, waarna de bestanden niet meer te downloaden zijn. Ontvangers kunnen die vervaldatum nu uitstellen via de Save for Later-functie in de app voor iOS, iPad en Android, schrijft WeTransfer in een aankondiging.

Betalende gebruikers kunnen de vervaldatum met dertig dagen uitstellen, gratis gebruikers kunnen de datum met drie of zeven dagen opschuiven. Alle opgeslagen WeTransfers komen in een apart deel van de app, waar ze later weer teruggevonden kunnen worden. Als de Save for Later-functie niet gebruikt wordt, blijft de originele vervaldatum in stand en verloopt de link dus alsnog na enkele dagen.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

22-08-2024 • 07:58

41

Submitter: x0z8_

Reacties (41)

41
40
22
1
0
7
Wijzig sortering
Ik werd heel even blij, tot ik zag wat er nu echt veranderd is.

Ik gebruik WeTranfer vaak, en standaard was de link altijd 7 dagen geldig, nu is de standaard 3 dagen geworden en die kun je uitbreiden naar 7 dagen. Als je de 30 dagen wilt hebben zul je een betaald abonnement moeten nemen.

In tegenstelling wat de titel van het nieuwsbericht aanhaalt, lijkt de dienstverlening voor gratis gebruikers dus achteruit gegaan in plaats van vooruit.
WeTransfer is dan ook recent overgenomen door "Bending Spoons". Dit bedrijf heeft een aantal jaar geleden ook Meetup overgenomen en wordt inmiddels helemaal kapot gemaakt met alles wat geld kost. De een na de andere meetup group sluit dan ook op dit moment nu ze de prijs voor het hosten van een groep naar €30/maand hebben gebracht (het was ooit gratis, daarna werd het een tientje).

Verwacht dan ook dat Wetransfter steeds kleinere bestanden gratis gaat aanbieden en hun betaalmodel steeds harder naar voren geschoven wordt.
Dit bedrijf heeft een aantal jaar geleden ook Meetup overgenomen en wordt inmiddels helemaal kapot gemaakt met alles wat geld kost. De een na de andere meetup group sluit dan ook op dit moment nu ze de prijs voor het hosten van een groep naar €30/maand hebben gebracht (het was ooit gratis, daarna werd het een tientje).
Ik organiseer zelf een meetup en was me tot nu niet bewust van die prijsstijging. Wel dat sinds die overname van alles achter het Pro-abonnement is geschoven. Wat super irritant is, want bepaalde features gebruikte wij en zijn nu 'weg' (lees: te duur).
Daarbij is Meetup jaren geleden over gegaan naar een nieuw design, maar dat is tot op heden nog altijd maar half geïmplementeerd. Verschillende pagina's/delen van de site zijn ineens weer in het oude design. Hoe slecht!

Ik betaal per half jaar via CC, benieuwd of ik de oude prijs blijf betalen of nu een verhoging krijg. Bedankt voor deze info!
Ik vind het wel slim van hen om het standaard op 3 dagen te zetten en optioneel op 7 dagen. De meeste hebben voldoende met 3 dagen. Zo blijven de servers wat cleaner.

Als betalend abbonee kon je toch zonder vervaldatum versturen? Of is dit verandert?
super frustrerend ook dat je de default niet kan aanpassen naar 7 voor de gratis variant
Dat viel mij ook op....
Ik heb ergens wel begrip voor de gemaakte wijziging want data slaat zichzelf niet kostenloos op.
De praktische oplossing voor mij is dat ik de potentiële ontvanger even bel om te waarschuwen voor de korte download termijn.
Dat werkt eigenlijk altijd prima...
De nieuwswaarde van het artikel als totaal geeft in mijn ogen toch echt aan dat de geldigheid omhoog is gegaan, maar dit is in de praktijk niet waar. De "standaard" voor gratis gebruikers is van de originele 7 dagen omlaag geschroefd tot 3 dagen met nu als "nieuwe" optie om dit terug te zetten naar 7 dagen.
Misschien geen valse titel plaatsen?

Maar om inhoudelijker te reageren: nee dat staat er niet. Nergens in het artikel komt naar voren dat het juist slechter is geworden voor gratis gebruikers. Wellicht zelf begrijpend lezen?

[Reactie gewijzigd door TWeaKLeGeND op 22 augustus 2024 14:28]

Er staat niet dat het eerst standaard een week was. Beter lezen dus.
"Voortaan langer" uit de eerste alinea is voor gratis gebruikers gewoon niet waar.
Ik gebruik wetransfer niet meer omdat archieven met encryptie doodleuk geweigerd worden. Ik heb geen behoefte aan een ‘dienst’ die in mijn data zit te grasduinen.
Ik kan mijn zip bestanden prima beveiligen met een wachtwoord. Die worden nooit geweigerd door de dienst.
Zijn die dan ook encrypted. Want bv in een non-ecrypted rar kan je vaak wel iets van filenames en aantal files zien, voor je het password ingeeft. Indien encrypted dan niet.
In een encrypted zipfile (AES256) kun je nog steeds de "inhoudsopgave" zien. Dus hoeveel bestanden en de namen van de bestanden.
Daar ben ik ook een keer door verrast, want dat zou je niet verwachten.
Je kunt ook filetransfer.kpn.com proberen. Heb dit zelf altijd als een goed alternatief ervaren, al weet ik niet hoe ze omgaan met archieven met encryptie.

nieuws: KPN brengt bèta uit van dienst om versleuteld bestanden te versturen ...
Je kan Tresorit eens proberen?
https://send.tresorit.com/

Deze dienst wordt aangeraden door Bits of Freedom
https://www.fixjeprivacy.nl/tip/deel-je-bestanden-veilig/
En als je een bestand / archief met rondom 1en en 0en verstuurd, wordt dat dan ook geweigerd?
En Pcloud is ook een aanrader.
Ssst, niet te hard roepen! pCloud is wat mij betreft de hidden gem onder de opslag- en filetransfer diensten. De enshittification is vooralsnog totaal aan ze voorbij gegaan en dat wil ik graag zo houden, ze moeten dus vooral niet overgenomen worden door een partij als ''Bending Spoons" :P

[Reactie gewijzigd door zordaz op 22 augustus 2024 16:54]

Kan je alleen bekende bestandsformaten uploaden?
En traaaaag. Je haalt max 30mbps downloadspeeds. WeTransfer was een goed product toen het nieuw was. Ondertussen is het dure rommel.
Dit is toch al een tijdje zo, 2 weken geleden vanuit Frankrijk fotos gedeeld en daar was dit al te zien. Ik gebruik overigens geen App maar gewoon de browser versie (indien niet noodzakelijk werk ik altijd via de browser)
De aankondiging is dan ook van 9 dagen geleden, en meestal is een aankondiging voor een dusdanig kleine feature pas achteraf/nadat er al AB-tests zijn uitgevoerd.

Daarnaast moet Tweakers het hebben van het 'Tip de redactie', al zou wat mij betreft iets dat zo weinig relevant is als dit en al meer dan een week geleden is aangepast niet (meer) gepost hoeven worden..
Wat als ik jou vertelde dat je vroeger al altijd permanente links kon maken, maar helaas hebben ze die feature verwijderd om die nu met veel tralala terug te herintroduceren?
Ja net als dat de geldigheid van de link eerst 7 dagen was.. nu standaard 3.. en bij elke nieuwe WeTransfer mag je weer drie keer klikken om het naar 7 te zetten. Iritant.
Er wordt gesproken over de app, dus in de web versie, waar IMO wetransfer veel meet wordt gebruikt is dit niet mogelijk?
Zou een gemiste kans zijn
Ik gebruik WeTransfer eigenlijk niet meer. Onlangs was dit toch ook weer overgenomen? Sinds MailDrop er is, hoef ik er nooit meer naar om te kijken.
Voor mensen die zelfs iets willen (laten) hosten: Bestanden delen via een link kan ook zeer gebruiksvriendelijk met Seafile of Nextcloud, waarbij je geen beperkingen hebt qua bestandsgrootte, verlooptermijn of andere door wetransfer opgelegde beperkingen. Zeker het proberen waard.
WeTransfer is met de 3 dagen link eigenlijk al niet meer handig. Stuur een mail met link op vrijdag en maandag is ie al weg. Niet zo handig in werkomgeving. Ik weet nog dat het standaard 30 dagen was.
Ik kan SwissTransfer van harte aanbevelen! Sneller uploaden, langere houdbaarheidsdatum, grotere transfers (tot aan 50GB!)
He Eveline,

De titel heeft volgens mij een spelfout: Geldig ipv Gelding.
Verder is het superfijn nieuws.
AuteurEvelineM Nieuwsredacteur @Silentek22 augustus 2024 08:38
Dank voor het melden! We hebben het ondertussen aangepast.
Typo in de titel? "gelding"

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.