Sharkoon introduceert Rebel C70 RGB-behuizingen met houten frontpaneel

Sharkoon brengt de Rebel C70 RGB-behuizingen uit. Deze zwarte modellen vallen vooral op door de houten accenten op de voorkant. Naast de Rebel C70G is er ook de C70M, die een zijpaneel met mesh in plaats van glas heeft. Beide kasten kosten 120 euro en zijn per direct beschikbaar.

De voorzijde van de Rebel C70 RGB-serie doet denken aan die van de Fractal Design North. In tegenstelling tot de case van Fractal, heeft Sharkoon echter ook hout op de zijkanten van het frontpaneel aangebracht.

De fabrikant voorziet de kast van vier argb-fans van 120mm, waarvan er drie voorop en een achterop zijn geplaatst. Voor extra koeling is er ruimte voor drie extra 120mm-fans aan de bovenkant en nog eens vier stuks naast de moederbordtray. Gebruikers kunnen de lichteffecten instellen via de 8-channel argb-controller en het moederbord. De kast bevat ook een knop om de rgb-leds aan te sturen, met 22 presets. Verder bestaat het i/o-paneel uit twee USB 3.0 Type-A-poorten, een USB 3.2 Gen 2 Type C-poort en een 3,5mm-audiopoort.

De behuizing is 47,9x23,0x49,5cm groot en heeft een volume van 54,5 liter. De case ondersteunt maximaal ATX-moederborden. Cpu-koelers mogen maximaal 16,5cm hoog zijn. Grafische kaarten en voedingen mogen respectievelijk een lengte van 40 en 27 centimeter hebben. Er is verder plek voor drie 3,5"-hdd’s en nog eens drie 2,5"-drives.

Sharkoon Rebel C70 GrootSharkoon Rebel C70 Groot
Sharkoon Rebel C70Sharkoon Rebel C70Sharkoon Rebel C70

Door Idriz Velghe

Redacteur

21-02-2024 • 15:07

32

Reacties (32)

32
32
13
0
0
18
Wijzig sortering
oh my, dit ziet eruit als een hele goedkope rip-off van de Fractal North.

Vraag me af of het de 120 euro waard is.....
Vooral dat die maar 15€ meer kost.
Hun USP zijn de 4 inbegrepen RGB fans met de externe led controller.

Persoonlijk zou ik op het front met de houtlook facia net geen RGB willen die afbreuk doen aan het stijlvolle element (dat hier toch wat minder goed geluk is dan op de North). Verder zie ik geen stoffilter voor de voorste fans (wat de North wel heeft).
LED achter hout. SMH..
Voor 20 piek meer heb je een "echte", dus gezien de prijs van 120 voor deze zou ik het wel weten.
De Sharkoon heeft dan weer RGB fans wat weer anderen over de sloot zal trekken.

Uiteindelijk zullen de verkoopcijfers tonen of dit een goede zet was
Mijn gedachte meteen. Zou het zelfs voor de helft van de prijs niet aanschaffen. De Ali Express versie van Fractal North
Kan aan mij liggen, maar op de foto lijkt het alsof het een stikker is i.p.v. echt hout, persoonlijk vindt ik dit niet echt mooi.

Buiten dat om ziet het eruit als een interessante kast.
Wat had je dan verwacht voor dat geld, massief eiken? :)
Ik denk ook niet dat het er beter uitziet dan het laminaat wat half Nederland heeft liggen.
Aangezien Fractal voor 15 euro meer iets veel mooiers weet te brengen? Ik had verwacht dat deze kast zo'n 80 euro zou zijn.
Dat is huidige prijs van de Fractal vergelijken met introductieprijs van deze. Het verschil zal wellicht iets meer dan 15 euro worden als ze beide wat afgeprijsd zijn.
Fractal was 150 met introductie (en nu weer) daarna 135...maar de sharkoon voor 100 euro is nog steeds te veel.
Ben ik nou echt de enige die nog altijd de Front-IO ook daadwerkelijk aan de voorkant wil hebben?
Nee ik heb regelmatig last van katten die op of van de PC-kast springen en dan de aan-knop meenemen in hun sprong. Zou het ook het liefste aan de voorkant zien.
Jep, net jong katje hier. Ik kom nu ook regelmatig thuis dat de PC aan staat. Mss maar even tijdelijk uitschakelen. ;) An sich ben ik wel voorstander van het op de bovenkant hebben.
Nee ik heb dat ook graag, want staat op een verhoog onder mijn bureau, heb er wel nog ruimte tussen, maar voorkant werkt toch net wat gemakkelijker.
Hoewel ik het een uniek design vind, vind ik het wel vrij lelijk. Geef mij maar een no nonsense behuizing.
Gooi ik toch liever die paar extra tientjes neer voor de north i.p.v deze goedkope knock-off.
Één usb type c-poort maar liefst. Waarom niet wat ruimer?
Ziet er leuk uit maar minder functioneel als je nog external drive bays nodig hebt voor bv. een DVD speler en/of een multi kaartlezer
Waar heb je dat tegenwoordig nog voor nodig? Ik heb oprecht geen idee, ga al 15 jaar zonder alles gaat prima via USB.

Denk dat die groep zo klein is dat daar logischerwijs ook geen rekening meer mee gehouden wordt.
ja ik behoor ook tot die groep Mohikanen die nog een CD/DVD/BR speler + een extern/interne Sata drive.
Ja ik koop nog altijd al mijn CD's die ik dan rip, nee Spotify voldoet totaal niet.
Ik snap dat er mensen zijn die niet die behoefte hebben, maar ik snap totaal niet dat er mensen zijn die totaal geen begrip hebben voor mijn kant. Toevallig net een verse PC gebouwd met een vers aangekochte legale Windows en ja, die kwam op een DVD. Ook de drivers en applicaties van mijn moederbord kwamen op een CD als ook ik ander software (zoals Office) op zo'n zilverkleurige ronde media heb. Naast dat heb ik een mp3-CD speler in de auto dus wil af en toe een ander MP3 cd'tje bakken. Tevens heb ik wat behoefte aan USB poorten en doe wat met een fotocamera en wilde dan ook wat extra poorten en een kaartlezer aan de voorkant hebben. Maar blijkbaar is dit allemaal onzin om nog iets van een DVD speler/brander en andere apparaten in je PC te hebben. Ik kan je nog sterker vertellen, ik wilde eigenlijk ook nog een floppy vanwege een retro computer dat alleen met disks werkt als ook een oude 486 laptop die ik gebruik voor een telemetrie project maar het moederbord ondersteund dat niet meer. OK, voor de paar keer dat ik dat nodig heb heb ik daar nog wel een USB floppydrive voor.
Persoonlijk schrok ik ervan hoe weinig kasten er nog zijn met genoeg external bays maar vond een leuke in de LC-7041b. Maar hey, volgens jou heb ik dat allemaal niet nodig......
Feit is dat bijna al jouw voorbeelden tegenwoordig voor de meeste mensen allemaal zijn vervangen door andere media. Legale Windows installatie images voor bvb usb's staan tegenwoordig gratis en openbaar op de website van Microsoft, je hoeft alleen een key te kopen. Daar zitten dan vaak ook nog eens mooi de meeste updates al ingebakken, in tegenstelling tot je cd die snel verouderd. Hetzelfde geldt voor je drivers, die haal je gewoon van de website van de fabrikant. Dan heb je de laatste versie. In Win10 en 11 worden die vaak al automatisch opgehaald ook. In de auto is het tegenwoordig ook vaak zo dat er gebruik wordt gemaakt van andere mogelijkheden, zoals opnieuw die USB stick, Aux, Bluetooth, zelfs internet en noem het maar op. En die floppies, ja, dat is echt wel de extreemste uitzondering anno 2024 die je kan noemen. Daar is amper meer een toepassing voor, en buiten jouw voorbeeld om, de meeste applicaties/games die op floppies binnenkwamen zijn abandonware en ook inmiddels vrij op het web te vinden dus voor lezen is het ook niet nodig.

Natuurlijk, je bent een uitzondering en jij hebt er graag een. Dan snap ik best dat je zo'n CD drive liever niet permanent via USB aangesloten hebt. Maar de markt richt zich niet op uitzonderingen, daar zit geen geld in. Die richt zich op de massa. En die zal doorgaans nooit aan een disc drive zitten.
Windows licentie op DVD ? Ik doe het al meer dan 10 jaar met digitale licenties.
V.w.b. een dvdspeler/-brander, waarom zou je geen externe nemen ?
Ik snap dat het handig is als ie in de pc zit, maar het neemt daarbij ook een stukje airflow weg.
Een van de redenen dat die tegenwoordig niet meer in kasten zitten.

Persoonlijk heb ik al sinds 2007 geen interne dvdbrander meer. Ik heb sinds die tijd al een externe dvdbrander. En die werkt nog altijd goed (nu brand ik sinds 2012 niet meer), maar sinds iets meer dan 10 jaar gebruik ik 'm enkel nog voor legacy games op cd/dvd.
Ik vind dit geen mooi voorpaneel i.c.m. de rest van de kast.

Bij de Fractal vind ik het mooier ogen en dan vooral de kast in het wit. Van de zwarte variant vind ik de zijkant weer minder mooi ogen dat deze Sharkoon.

Ik vind het idee wel heel gaaf, maar vooralsnog zie ik het al iets wat nog verder mooi uitgewerkt moet worden. Hoe weet ik niet, maar zo'n stuk hout op de voorkant plakken zoals ze nu doen is een beetje "mwa mwa". Misschien een compleet houten kast oid?
Leuke kast maar net iets te duur ivm de concurrentie op de markt.
Gedachten in volgorde van opkomst:
1. Joepie nog een behuizing met houten (echt hout?) voorkant
2. Van Sharkoon nou dan zal hij wel flink goedkoper zijn dan die kast van Fractal
3. 120 euro? huh?
4. Laat maar zitten....

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.