Dit was inderdaad wel zo, tot 2020 en vooral 2021. In mijn omgeving (voornamelijk begin twintig tot midden 30) had voor de coronapandemie niemand TikTok. Ik heb zelf de app voor het eerst bekeken in 2019, toen was het nog vooral een dansjes app met veel kinderen, inderdaad middelbaar maar ook zelfs basisschool. Ik viel dus niet binnen de doelgroep.
Later, toen we te maken hadden met die coronapandemie, begon opeens iedereen om mij heen te TikTokken. En niet alleen in mijn eigen kring, ook mensen van mijn leeftijd die verder van mij afstaan begonnen het actief te gebruiken. Ik begreep dat niet door mijn eerdere ervaring, maar de content op het platform veranderde ook: veel meer volwassen content creators, de standaard influencers en celebs zitten daar ook, het draait totaal niet meer om dansjes maar is eerder vergelijkbaar met de shorts op andere platforms. En sowieso zijn er geen platformbrede virals, het algoritme is zo sterk dat je je echt in een bubbel gaat begeven (wat maakt dat je ook niet persé iets mist als je er niet op zit, want je mist net zoveel als je er wel op zit). Wat de één als de grootste viral ervaart, ziet de ander nooit voorbij komen.
Moet wel zeggen, na begin tot midden 30 wordt het wel rap minder. Er zitten er paar 'ouwe tangen' van 50 oid op, maar die zijn zeldzaam. Het is tegenwoordig dus een beetje jongeren tot dertigers. Inmiddels is het zo dat er meer TikToks worden gedeeld dan YouTube Short filmpjes, Instagram Reels of andere content die een beetje in dezelfde lijn kan vallen.
Muziek is nog steeds wel een belangrijk onderdeel van de app overigens, alleen niet meer persé in combinatie met dansjes. Een groot deel van de hits in de hitlijsten komen tegenwoordig door virals op TikTok. Men leert daar wel veel muziek kennen, dat is nu ook een belangrijke plek om muziek te promoten. Een goede viral daar is bijna een gegarandeerde hit, al gaat dat vaak alleen viral binnen zo'n bubbel.
[Reactie gewijzigd door crazyboy01 op 22 juli 2024 14:57]