Opera integreert TikTok in de zijbalk van desktopversie

Opera heeft een nieuwe sneltoets voor de zijbalk van de desktopversie van de browser beschikbaar gemaakt, die direct naar TikTok leidt. Als de gebruiker op de sneltoets klikt, komt hij direct bij de webversie van het videoplatform terecht.

Gebruikers van Opera kunnen voortaan TikTok toevoegen aan de zijbalk via het menu linksonder bij de Messengers-sectie. De ontwikkelaars hebben de sneltoets toegevoegd naar aanleiding van de uitslag van een eigen enquête. Daaruit bleek dat 65 procent van de gebruikers in de leeftijdsgroep 18 tot 35 jaar op een makkelijke manier in de browser bij TikTok wil komen.

Eerder voegde Opera ondersteuning toe voor Instagram, Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp en Twitter voor de balk met functies die standaard links in beeld staat. De integratie van WhatsApp en Facebook Messenger is er al sinds 2017.

Opera TikTok

Door Loïs Franx

Redacteur

15-11-2022 • 11:32

92

Reacties (92)

Sorteer op:

Weergave:

Dit is toch gewoon een bookmark maar dan opgedrongen aan gebruikers die niets met dit platform van doen willen hebben. ..
Je kan die snelkoppelingen met 2 klikken verbergen.
Ik vind het wel handig dat whatsapp daar zit.
Maar die zou je toch zelf ook op een bookmark balk kunnen zetten of heeft dit nog andere functionaliteit?
Dat heeft een andere functionaliteit. Als ik op het whatsapp knopje klik opent whatsapp als een paneel over de huidige pagina.
https://i.imgur.com/4NzvV2J.png

Als het onder de bookmarks zit moet je er eerst in gaan zoeken en dan krijg je een nieuwe tab.
Dat kan je toch zelf ook wel installeren?
Gewoon geen Opera meer gebruiken. Zoals met alle producten: de leverancier bepaalt wat er in zit en wat er mee kan, en se gebruiker kiest een product uit wat het beste bij zijn of haar wensen past. En ala Opera dat niet meer is, dan ga je iets anders gebruiken. Net als dat Coca Cola het recept zou veranderen waardoor je een ander merk gaat proberen.
Een browser moet alleen browsen. Alle toeters en bellen mogen ze in een aparte app stoppen die ik dan niet hoef te downloaden.
Een browser op Chromium gebaseerde browser moet advertenties weer kunnen geven, net als een bushalte. De rest is bijzaak :)
(Hoe denk je dat de ontwikkeling van Chromium/Blink bekostigd wordt?)
edit:
Ik deed safari en Firefox geen recht

[Reactie gewijzigd door 84hannes op 23 juli 2024 01:20]

Waarom denk je dat ik geen chromium/blink gebruik?

Adverteren is diefstal van aandacht.

[Reactie gewijzigd door veltnet op 23 juli 2024 01:20]

Adverteren is diefstal van aandacht.
Ik krijg 'gratis' content, zij krijgen 'gratis' aandacht. Ik noem het ruilhandel, maar ik verkies betalen. Ik zou eigenlijk ook geld moeten doneren aan Firefox voor het in stand houden van een open web.
En vervolgens doneren zo weinig mensen, dat Firefox altijd achter Chrome loopt in ontwikkeling.
wat voor features uit chromium mis je dat firefox niet biedt?
Snelheid
Stabiliteit (FF crasht altijd voordat Chrome zou doen)
Minder goed aanbod extensies (komt door bovengenoemde punten en kleiner marketingsbudget)


Zelfs op Android moest ik van Firefox naar Kiwi (Chromium) overschakelen, want laadsnelheid te groot verschil.
Mijn ervaring is totaal anders. Firefox crasht nooit en is supersnel. Er zijn uitstekende extensie, zelfs voor mobiel, die je privacy waarborgen en advertenties blokkeren.
Ik herken mij hier totaal niet in. Ik werk op een mac en Firefox werkt hier al een zonnetje t.o.v. Chrome.
Wacht maar op Chrome Manifest 3.0, daar gaan een groot aantal van je addons.

[Reactie gewijzigd door goldk op 23 juli 2024 01:20]

En dan overweeg ik over te stappen omdat de Chrome extensies inferieur worden; niet dat Firefox als browser superieur word.

Het is een goede zaak als Firefox weer populair wordt, maar het valt te bezien of er dan ook meer vrijwilligers meehelpen met het schrijven van code, en er veel meer mensen gaan doneren.

Privacy vind ik belangrijk, maar snelheid en stabiliteit nog belangrijker. Sorry dat ik niet idealistisch ben.
Wist tot nu niet eens dat dat kon. Ga het gelijk ff doen.
_/-\o_ net ook een ‘eenmalige’ donatie gedaan. Is idd belangrijk..

[Reactie gewijzigd door Microwilly op 23 juli 2024 01:20]

Goed van je Hannes! Had ik nooit gedaan!
Ik krijg 'gratis' content, zij krijgen 'gratis' aandacht en je browse geschiedenis en waar je allemaal op geklikt hebt.

Fixed.

Ik heb geen probleem met reclame tot op een bepaalde hoogte. Websites mogen prima reclame laten zien, maar dat stiekeme volgen en het feit dat vanalles uit de kast moet halen om dat tegen te gaan (als het al 100% mogelijk is) gaat mij een paar bruggen te ver.
Jij krijgt ongewenste en ongevraagde content en daarnaast wordt ongewenst en ongevraagd jouw aandacht opgeeist. Wat is er eerlijk aan deze deal? Hij is nogal eenzijdig.
Zij komen extragratis in de dns blocker :)
Hoeveel wil je betalen voor een browser?
"Browser voegt website toe". Voeg dan gewoon ondersteuning dat mensen zelf de url kunnen intikken en opslaan, want verder is het niks boeiends dat je een website kan openen in een browser. Ik heb Social Media sites als pinned tabs in Firefox. Nieuwsbericht voor elke nieuwe bookmark?
En hoe verdien je daar geld mee? In dit geval zla TikTok fors betalen voor dit feature.
Opera is jaren geleden overgenomen door een Chinees groep 1 + 1
Of dit daar mee te maken heeft weet ik niet. Opera heeft veel meer socialmediaplatformen ingebouwd zitten.
En een Duitser blijft een nazi toch?

Niet elk Rus is een putin aanhanger, niet elk Fries loopt op klompen, en niet elk molukker is een trein terrorist.

Hou aub origine en politiek uit elkaar.

[Reactie gewijzigd door zonglew00 op 23 juli 2024 01:20]

Alsof alles uit China op 1 grote hoop kan worden geveegd. Hoe leg je dan uit dat er op een Samsung afstandsbediening knoppen zitten van Japanse en Amerikaanse bedrijven?
Tja, Opera is gewoon een Chromium schil net als alle andere 'hippe' browsers. Firefox is de enige unieke tegenwoordig (helaas).
Dan gebruik je overduidelijk niet een van die browsers.
Ik gebruik Vivaldi, en kan echt niet goed werken met Chrome omdat er toch echt redelijk wat dingen anders werken.
Het feit dat iets dezelfde render engine gebruikt (en wat meer dingen) wil niet zeggen dat het maar een dun schilletje is om Chromium....
Ik kom al die browsers wel eens tegen en toch geeft elke Chromium-gebaseerde browser mij +/- hetzelfde browse gevoel. Ondanks alle meuk die Opera, Vivaldi, Brave en Edge toevoegen. Het blijft Chromium + schilletje.

Van al die browsers lijkt Edge nog het meeste op een echte fork (Microsoft heeft best veel zitten sleutelen aan de render engine).
Ow dus omdat je features niet kent/gebruikt zijn ze er niet? :X
Ik gebruik al sinds jaren rocker gestures uit het oude Opera.
Toen deze met hun browser stopte voor Linux heb ik een tijd lang moeten etteren met Chrome en FF.
(Ja er is er weer een, maar niet voordat ze een groot gedeelte van hun gebruikers hadden weggejaagd)
Je kunt je niet voorstellen hoe opgelucht ik was dat Vivaldi kwam....toen ik eindelijk weer gewoon kon browsen.
Ook het feit dat Vivaldi een ander beleid lijkt te hebben tenopzichte van plugins geeft al aan dat het niet zomaar een schilletje is.

Natuurlijk zou ik voorstander zijn voor meer diversiteit, maar helaas levert dat gewoon te weinig op voor de meeste.
Natuurlijk delen een hoop van de Chromium browsers een deel van hun code, dat is ook het hele idee er achter. Maar ze zijn niet exact hetzelfde, en de verschillen zijn, zeker als je er gebruik van maakt, erg merkbaar.
Jij noemt het meuk, maar voor mij (ook een Vivaldi gebruiker) zijn het features waar ik echt niet zonder zou willen. Zodra ik in een andere browser zit, mis ik ze meteen.
Precies ook de reden dat ik Opera heb laten vallen toen ze voor het eerst overstapten op chromium: daarmee verdwenen alle features die het juist uniek maakten.

Overigens vind ik het hebben van een chromium browser zoals Vivaldi tegenwoordig juist een voordeel, aangezien web developers er tegenwoordig helaas standaard van uitgaan dat je Chrome gebruikt en de kans behoorlijk is dat een site/applicatie op een andere browser niet (goed) werkt.

Gelukkig mag iedereen echter zelf bepalen wat ie prettig vindt werken, dus als dat voor jou geen chromium browser is, moet je die vooral links laten liggen.
Safari is toch ook geen Chromium volgens mij?
inderdaad, en samsung internet is ook een eigen browser. Maar gezien dat zo OS specific is, word die vaak vergeten.

Edit: @MarnickS Weer wat geleerd, helaas is alles chrome :(

[Reactie gewijzigd door jaenster op 23 juli 2024 01:20]

Ik zie net dat er 5 actieve web engines zijn, waarvan er maar 4 relevant zijn. Dus je hebt nog wel wat keuze ;)
Chromium, Safari, Firefox en ...?
WebKit (Safari), Blink (Chromium), Gecko (Mozilla), Goanna (Pale Moon, K-Meleon, ...), Flow (Flow).

Alleen die laatste had ik nog nooit van gehoord....
Gewoon een schil is wel erg kort door de bocht, en ik vermoed dat je dan nooit deze browsers echt gebruikt hebt. Er zit toch echt wel veel verschillen tussen alle browsers.
Gewoon een schil is wel erg kort door de bocht, en ik vermoed dat je dan nooit deze browsers echt gebruikt hebt.
Ach, zodra browsers TikTok knopjes in hun menu verwerken valt die browser wat mij betreft sowieso af. De rest van de features zijn voor mij dan niet relevant meer :p

Edit: het is allemaal uit te zetten, maar het blijft een hoop bloatware.

[Reactie gewijzigd door Zenomyscus op 23 juli 2024 01:20]

Ik vraag me af of dit nou de manier is waarop je je als browser moet onderscheiden van de Google Chromes, Microsoft Edges en Mozilla Firefoxen... Ik snap dat Opera hier geld voor krijgt van dit soort platformen, maar of alle gebruikers hier nou op zitten te wachten...
De jongere gebruikers wel, blijkbaar.
Zitten de jongere gebruikers (de TikTok doelgroep) nog wel op een (Windows) laptop/desktop? Of doen die alles op hun telefoon of Chromebook (voor school)?
Lang niet alle scholen werken met Chromebooks. Chromebooks zijn met name populair in het basisonderwijs, maar in het voortgezet onderwijs zijn er ook zat scholen die met Windows laptops werken.
Daarbij zijn de computers die ze voor/via school krijgen meestal nogal beperkt, dus als ze meer willen, bijvoorbeeld voor gamen of een andere resource-hungry hobby, dan krijgen of kopen ze een wat geschiktere machine.

Maar ik zie de jeugd nog niet zo snel naar Opera switchen, die doen alles (ook op Windows) met Chrome.
Toen ik nog op de middelbare zat ~4 jaar geleden hadden we allemaal chromebooks, Ik deed stage als ICT er bij een middelbare school. Daar gebruikten ze allemaal Ipads. Op mijn oude basischool ook tablets, alleen in groep 7 en 8 gebruiken ze volgens mij nog steeds laptops.

Maarja dat is net welke school wat handiger vind, dat is overal weer verschillend inderdaad.

[Reactie gewijzigd door Milanobrotchen op 23 juli 2024 01:20]

Opera is ook gewoon beschikbaar voor Chromebook en telefoons/tablets
Klopt, maar de TikTok zijbalk wordt alleen getoond op de desktopversie en is dus niet op telefoons/tablets beschikbaar.

offtopic:
Hoe het zit op ChromeOS durf ik niet te zeggen.
Ah, goed punt, dat heb ik gemist en niet bij stilgestaan. De Chromebook versie staat wel in de Play Store, dus ik gok dat dit gerelateerd is aan de Android versie, maar kan er zo direct niks over terugvinden.
Dit is marketing van de eerste orde. Trek aandacht en hou aandacht vast en het is win-win voor allebei de partijen.

Tiktok profiteert er van, het blijft constant online, Opera is er als eerste mee.


En het is al standaard praktijk voor verschillende andere sites. Als je Google en/of Chrome gebruikt krijg je de vraag of wilt inloggen met live of gmail en je homepage is bezaaid met allerlei links waar je nooit om hebt gevraagd.

Je moet je actief inzetten om die aan te passen naar een blanke pagina zonder short-links en een andere search-engine.
ik gebruik opera al jaren, en alleen de zijbalk voor het gebruik van messenger en whatsapp maakt voor mij het grote verschil, de rest is ongeveer hetzelfde, tiktok zelf vind ik een beetje overdreven, maarja ieder zijn ding
Niemand hier die vragen stelt/zorgen heeft over hoe dit nog meer/makkelijker al je info naar de CCP stuurt?
Ongeveer even veel mensen die vragen stellen over hoeveel naar de NSA gaat.

Al dat afluister gezeik. Ik vind het eigenlijk kwalijker dat onze ally, ons toch afluistert, dan onze tegenstander. Uiteindelijk luistert iedereen stiekem naar elkaar. Tiktok zou je moeten vermijden als de pest, maar of dat nou echt de afluister tool is van de CCP, lijkt me sterk. Toen ik bij een grote provider werkte waren alle zendmasten van huawei, denk dat ze daar meer aan hebben.

@supersnathan94 en dat is waarom ik tiktok mijd als de pest, maar ik ben er niet van overtuigd dat dit de afluistertool is van de CPP

[Reactie gewijzigd door jaenster op 23 juli 2024 01:20]

Tiktok heeft laatst zijn algemene- en privacy voorwaarden aangepast en zijn nu in strijd met allerlei regeltjes. Het is dusdanig ernstig geworden dat er binnen de 2e kamer en Europees parlement wordt gekeken naar een algeheel verbod.
Los van wat je van de NSA vindt. Is de CCP gelukkig nog steeds heel iets anders dan de NSA.

Dus het is vrij logisch dat statistisch gezien daar mensen minder vragen bij stellen.
Afluisteren wellicht niet, maar het is wel een ontzettend krachtige tool om de publieke opinie mee te beïnvloeden. Als (hypothetisch, maar niet ondenkbaar) China wil kan ´t bepalen welke filmpjes of advertenties je te zien krijgt. Zo werkt het algoritme van TikTok, zij bepalen een beetje wat jij relevant kan vinden. Hier kunnen ook politiek beladen filmpjes tussen zitten, die niet helemaal op de waarheid berusten. Op die manier zou China bijvoorbeeld verkiezingen kunnen beïnvloeden in verschillende landen.
Jawel hoor, maar dat is inmiddels zo vanzelfsprekend bij nieuws over TikTok dat dat niet meer gezegd hoeft te worden.

Naar wat ik lees is Opera inmiddels ook Chinees dus dat beetje extra spionage kan dan ook geen kwaad meer.
Ik ben eerder verbaast als mensen nog Opera gebruiken. Het is al jaren bekend dat ze door een Chinese investeerder zijn overgenomen.

Vivaldi is de spirituele opvolger.
Wist ik niet … morgen meteen Opera vervangen door Vivaldi… tnx!
Misschien ouderwets, maar Firefox start bij mij op met mijn zelfgemaakte startpagina, los-vast gebaseerd op startpagina.nl. Allemaal links die ik regelmatig gebruik, en ik pas de pagina regelmatig aan. :) Ik denk dat ik deze pagina al een jaar of 20 gebruik 8)7
Ben ik blij dat ik opera jaren terug al verlaten heb... De gedwongen bookmarks en steeds meer van dit soort ongein, maken het product er echt niet beter op...
Vernuftig hoor zo’n website snelkoppeling wauwie
Het is inderdaad niet erg bijzonder in vergelijking met de mogelijkheden van de Vivaldi-zijbalk.
Wat context: de Vivaldi zijbalk stelt je in staat om elke willekeurige website toe te voegen als 'web panel'. Wel is het volgens mij iets anders dan wat Opera doet: bij Vivaldi komt dit naast de 'gewone' pagina terwijl het bij Opera erover valt zo te zien.
Als Vivaldi nu de verticale tab functionaliteit van Edge overneemt is het helemaal top.

Want voor de rest is Vivaldi zeker mijn favoriete browser op dit moment.
Vivaldi ondersteunt al sinds het prille begin bijna 8 jaar geleden verticale tabs, en ik gebruik het al net zo lang op die manier. Maar wellicht bedoel je iets anders?
Klopt, maar lang niet zo verfijnd als Edge het doet. De manier van werken en weergave in Edge is een stuk mooier en beter werkbaar.
Het kan er bij Vivaldi ook overheen vallen, afhankelijk van hoe je het instelt/tweakt.
Ah, gevonden in het context-menu van een web panel. Goed om te weten, cheers.
Maar kunnen ze al een mp4 op de achtergrond van een webpage loopen zonder dat je elke keer kort ziet dat het filmpje stop/start? O-)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.