'Gigabyte werkt aan verschillende nieuwe ontwerpen voor RTX 3080 en RTX 3070 Ti'

Gigabyte zou werken aan verschillende nieuwe versies van de RTX 3080 met 12GB-geheugen en de RTX 3070 Ti met 16GB-geheugen. Dat blijkt uit deponeringen bij de Eurasian Economic Commission. Het gaat om onder meer een AORUS Xtreme en een Mini-ITX-kaart.

De deponeringen van de SKU-lijst bij de ECC laten zien dat er verschillende modellen van Gigabyte-kaarten aankomen. Het gaat om tien verschillende modellen van de RTX3080 met 12GB geheugen, onder de noemers AORUS Xtreme, Gaming OC, Vision OC, Eagle OC, niet-overklokte versies van de Gaming-, Vision- en Eagle-kaarten, en om een 3080 IXEB.

Ook worden er zes nog niet-aangekondigde RTX3070 Ti-kaarten genoemd met 16GB geheugen. De Taorus Master, Gaming OC, Eagle OC, Gaming, Vision en Eagle. In dezelfde lijst staan drie AMD Radeon RX 6500XT-kaarten genoemd, met 4GB geheugen.

De lijst werd ontdekt door Twitter-gebruiker @momomo_us, en als eerst opgepikt door Videocardz.com. De RTX 3080 12GB-kaarten zijn een nieuwe reeks 12GB-kaarten die op de planning staan nadat dinsdag de RTX 2060 12GB werd aangekondigd. De kaarten hebben meer geheugen dan hun voorgangers. Volgens Videocardz.com is de RTX 3070 Ti 16GB waarschijnlijk voorzien van dezelfde CUDA-configuratie als zijn voorganger.

Door Stephan Vegelien

Redacteur

08-12-2021 • 11:21

75

Submitter: Vulcanic

Reacties (74)

Sorteer op:

Weergave:

Waarom in godsnaam een AORUS Xtreme, Gaming OC, Vision OC, Eagle OC en niet-overklokte versies... Dat is voor een 3080 al 8 (!!) versies :X

Vroeger kocht was er gewoon een 3050, 3060, 3080 en een 30801 Ti en dat was het gewoon.
Ik weet niet wat jij onder vroeger verstaat. Maar Sinds Geforce een ding is hebben ze al verschillende sku's gemaakt van iedere chip.
En het grappige is dat het in de praktijk nauwelijks een verschil uit maakt in prestaties of temperatuur als je niet overklokt.

En tenzij je exotisch wil gaan zie ik geen nut in het overklokken van een rtx kaart.
En het grappige is dat het in de praktijk nauwelijks een verschil uit maakt in prestaties of temperatuur als je niet overklokt.

En tenzij je exotisch wil gaan zie ik geen nut in het overklokken van een rtx kaart.
Ja en nee. De laatste generaties hebben een powerlimit, en zullen aan de hand van een vooraf gedefinieerde voltage/kloksnelheid curve een zo hoog mogelijke stap kiezen waarmee ze binnen hun powerlimit blijven. De wat duurdere uitvoeringen van een kaart onderscheiden zich mijn inziens vooral met een sterkere VRM + hoger instelbaar powerlimit, hierdoor kun je flink betere prestaties krijgen doordat de kaart een hogere trap uit die curve kan vasthouden zonder in zijn powerlimit te vallen. Ten koste van meer warmte + stroomverbruik overigens.

Vooral op de kaartjes met referentie PCB/VRM+powerlimit valt er best veel te winnen door zelf aan die voltage/kloksnelheid curve te zitten zodat de kaart minder stroom gaat verbruiken per trap, hierdoor kan de kaart een veel hogere trap aanhouden zonder in de power limit te schieten.

Bij mijn RTX3060Ti (referentie PCB+220W powerlimit) komt ie out the box tijdens zwaardere 3D loads niet verder dan ~1815MHz@0.97V, meer spanning betekend namelijk dat ie zijn powerlimit voorbij gaat. Met wat tweaken aan die curve draait ie bij mij nu 1980MHz@0.938V, dat scheelt 10%, vind ik toch wel de moeite waard eigenlijk :) Tijdens lichtere loads waarbij de kaart de FPS limit haalt is het energieverbruik met ~25% afgenomen doordat er lagere spanningen gekozen kunnen worden voor dezelfde kloksnelheid.
10% is echt de moeite niet om uw kaart te overbelasten.
Er was een tijd dat een overklok 25-30% extra prestaties gaf zonder veel moeite.
Voor 10% zou ik het niet aanraden de levensduur te verminderen van een kaart in de huidige tijden.
Overbelasten? Hij heeft zijn spanning met 0,032 volt verlaagd en gebruikt daarbij de marges die er op die spanning kennelijk nog steeds zijn. Ik zou zeggen dat de chip juist minder belast wordt op deze manier.

25% minder energie verbruiken onder lichtere loads is trouwens ook erg netjes.
Vooral idle zijn deze kaarten erg goed te doen, mijn 3070ti ook met marginale aanpassingen ruim 20% minder verbruik. Sterker nog, mijn hele systeem verbruikt idle nu minder dan met mijn GTX 1060 (fabrieksinstellingen) die ik hiervoor had.
10% is echt de moeite niet
10% is ongeveer het verschil tussen een RTX3070 en RTX3070Ti, genoeg mensen wie voor dat prestatieverschil 100-200 euro willen betalen :P
niet aanraden de levensduur te verminderen
Hoezo dat?
De corespanning is iets verlaagd en dankzij het uitgelegde powerlimitsysteem zal de kaart altijd maximaal ~220W verbruiken en dus ook niet warmer worden dan ie dat standaard al deed tijdens zware 3D loads. Tijdens een lagere belasting (lees: een spel waarbij je je framelimiter haalt a.d.h.v. de refreshrate van je monitor) draait de kaart regelmatig met 100mV minder, verbruikt 25% minder en wordt dus ook minder warm.

Alle factoren die relevante invloed hebben op de levensduur zijn dus hetzelfde of beter als op stocksettings. Pas als je met een BIOS flash de powerlimit gaat ophogen/verwijderen om structureel op hogere voltages te kunnen draaien (en dus meer warmte..) kan het nadelig zijn voor je levensduur.

[Reactie gewijzigd door !mark op 22 juli 2024 16:45]

Mensen overdrijven echt de 'slijtage' factor als het om computerhardware gaat. Ook al die mensen die zenuwwachtig worden als hun CPU of GPU temps boven de 80 graden komen, terwijl die dat echt prima kunnen hebben.
De core wel. De condensatoren echter...
Bovendien zal je ook onderhoud moeten plegen aan een gpu die te vaak warm draait.
Sommige thermal pads durven wel eens een soort van uit te lopen bij hitte. De olie loopt dan uit de pads en de printplaat wordt een plakkerige boel waar alle stof in plakt en dus nog meer hitte verzamelt..

Daarom is cpu en gpu vergelijken geen goed idee. Bij een cpu zijn de warmtegevoelige onderdelen veel meer gescheiden van de cpu dan bij een gpu.

Natuurlijk, wie elke 1-2 jaar zijn kaart vernieuwd zal het niet mee maken. Maar ik vraga me af of die dan die 10% winst ook nodig heeft.
Dat zit vooral tussen de oren.
60fps of 66fps, 144 of 158 fps. Ik vraag me af wie het in een A/B vergelijking zal opmerken welke 10% sneller draait dan de andere.
Jij hebt het volgens mij over een echt overhitte GPU, tewijl ik meer doel op de koel-neuroten die denken dat alles onder de 70 graden moet blijven
Nee, dat klopt idd niet. Maar altijd op 90° zou ik nu ook weer niet doen :)
60fps of 66fps, 144 of 158 fps. Ik vraag me af wie het in een A/B vergelijking zal opmerken welke 10% sneller draait dan de andere.
Mits we t over averages hebben, gaat vrijwel iedereen die geen VRR gebruikt gaat dit merken, gezien een 10% bump meer dan 10% kan bijdragen aan de game's vermogen om te locken naar 60/144fps.
Hetzelfde kan worden gezegd voor games die anderzijds gebruik maken van dynamic res scaling.

Maar als je het per se wilt A/B testen met een leek, dan moet je kijken naar de speelervaring: die 10% performance kan ervoor zorgen dat je net die schaduw resolutie of post-processing een tandje hoger kunt zetten zonder dat je frametimes onder je gewenste fps droppen.

[Reactie gewijzigd door OdieHerpaderp op 22 juli 2024 16:45]

10% blijft 10%. Je zal uw graphics ook maar 10% beter kunnen maken.
Tenzij je echt gaat pixel peepen ga je het echt niet merken.
Maar dit gaat niet eens om pixel peepen; dit gaat om het waarborgen van je gameervaring, waar 10% juist die overslag kan maken tussen wel of niet een bepaalde FPS average ( en, arguably belangrijker, minimums) te kunnen bereiken op een gegeven resolutie of setup.
Als dat waar zou zijn gamede niemand op console.
in het geval van consoles ligt de onus op de developer om dat te doen
Probleem is dat je locked BIOS-versies hebt. Overklokken is veel interessanter als je óf via power play tables softwarematig de limieten overboord kunt gooien, zo kreeg je met een voltage offset van +/- 75mV de 5700XT op het niveau van een 2080. Power play modding met een Hawaii GPUs ging direct in de BIOS maar leverde nog spectaculairdere resultaten op, zeker met de best gebinde chips die je in de MSI Lightning en Sapphire Toxic varianten kon vinden.

Het is verdomd jammer dat fabrikanten je de mogelijkheid om zulke dingen te doen, gewoon ontzeggen. Nu zijn die kaarten van NVIDIA deze generatie zo dicht tegen hun limiet aan dat dat allemaal niet veel uitmaakt, maar in de RNDA 2-GPUs zit meer potentie dan je kunt benutten met de maximale verhoging van de power limits.
ik weet er niet veel vanaf, maar is dit niet gewoon een soort van "binning": ze kijken hoe goed een specifieke chip overklokbaar is en passen de kaart en verdere onderdelen daarop aan zodat ze voor de x% betere prestaties ook direct x% meer geld kunnen vragen?

(waarmee overklokken voor de eindgebruiker dus veel minder effectief/aantrekkelijk wordt?)
en ze zijn nauwelijks beschikbaar, het moet toch een pak minder kosten om in deze tijden gewoon minder lijnen uit te brengen....
Dat is het probleem simpelweg niet, de kosten van wat videokaart varianten. Sterker nog, vanwege binning + marketing (want je biedt weer wat nieuws en net ietsjes beter aan) is het financieel verstandig.

Het probleem is dat de vraag enorm is en er simpelweg X capaciteit is bij de fabrikant van de chips. En die capaciteit is al 1 of meerdere jaren van te voren bepaald en volgeboekt.

Het is vervelend dat de beschikbaarheid zo slecht is (omdat de vraag veel groter is), maar het feit dat ze nog een enigszins betere modellen proberen uit te brengen in de RTX 3000 range is op zich een goede zaak, al zijn de modellen niet altijd significant beter en vaak wel een stuk duurder (ik denk voornamelijk aan de 3070 Ti en 3080 Ti). Men zal dus zelf moeten bepalen of het het waard is. Maar ja, ik kan me wel voorstellen dat je een RTX 3080 met 12GB i.p.v. 10GB wil. Dat zal voor sommige games in sommige resoluties nu al of de komende 1-2 jaar uitmaken. Dus dat vind ik nog wel een logische videokaart variant.

Als je de huidige videokaarten te duur vind en nog een half jaar kan wachten, dan zou ik dat gewoon doen. Rond juni 2022 zou ether mining echt op moeten houden (misschien al eerder) en dan komt zo'n 90% van de GPU mining capaciteit beschikbaar voor andere mining of doorverkoop. Goede kans dat er dan veel videokaarten beschikbaar komen en de prijs niet meer zo onder druk zal staan als nu.

[Reactie gewijzigd door xtlauke op 22 juli 2024 16:45]

het gaat mij niet over de verschillen in type 60-70-80-90 het gaat hier over de 5-10 modellen binnen elke versie...

https://tweakers.net/vide...6UsrwtKPTxdkDGGUb80ltbaDQ
Sorry, verkeerd begrepen dan. Maar hetzelfde verhaal geld ook hiervoor. Het probleem zit hem niet hierin voor een Gigabyte. Zo'n fabrikant als Gigabyte werkt redelijk in de marge (Nvidia pakt de dikke winsten). Daarnaast is er sprake van binning. Dit is dus een methode voor Gigabyte om wat meer geld te verdienen door al die varianten. Het vergroot ook de kans dat iemand daardoor net zoiets heeft van "dat is het model wat ik wil hebben (wel/geen RGB, bepaald formaat koeler, bepaalde hoeveelheid fans, wel/niet extra gadgets zoals een LCD scherm).

Ben het verder ermee eens hoor dat het maar irritant is. Ik zou een eenvoudigere product range bij heel veel producten ook fijn en een goed idee vinden als gebruiker. Je moet vaak echt moeite doen om alle producten te leren kennen wil je het beste besluit kunnen maken welke kaart je het liefst hebt. Wat dat betreft hebben mensen die het al snel goed vinden en het niet erg vinden om gewoon wat euro's extra te betalen zonder na te gaan of ze die extra features / meerwaarde gaan gebruiken een stuk gemakkelijk in deze wereld.
nope, heb je maar 1 sku staat er ook maar 1 kaartje van u in de webshop.
Heb je 10 sku's heb je een mooi aandeel in de lijst als fabrikant.
Het feit dat er nu schaarste is wordt bij grote bedrijven geen rekening mee gehouden. Dat is te tijdelijk.
je krijg als consument gewoon de keuze tussen verschillende merken, kloksnelheden en koeling-ontwerpen. De verschillen zijn minimaal maar je kunt zo als consument wel je eigen keuzes maken.

Al denk ik dat in de huidige markt mensen gewoon blij zijn als ze iets te pakken krijgen, ongeacht de kloksnelheid of koeling.
ff losgezien van de huidige markt, dit bestaat/gebeurt als vele jaren, wat voor keuze is het nu eigenlijk? Een paar procent meer of minder MHz en of dB's, dat krijg je met Afterburner toch ook zo voor elkaar? Ik vind het maar gewoon verwarrend en marketing onzin, ik ga altijd gewoon voor het goedkoopste model van binnen de generatie die ik wil hebben - mijn huidige 1060 is van Palit, een merk waar ik eerder nog nooit van gehoord had.

Jaren later doet ie het (gelukkig) nog steeds en verbaas me altijd dat hij m'n 1440 scherm volledig kan vullen, zeker nu het 1440x3440 ipv 1440x2560 is. (heb je instellingen dan ook niet op Ultra of Very High staan, maar games als RDR2, GTA V, Horizon Zero Dawn zien er prima uit)
Marketing. Door geregeld nieuwe kaarten uit te brengen krijg je ook elke keer weer wat aandacht (zoals via dit artikel) en reviewers willen liever geen “oude” kaarten van 6 maanden oud reviewen. Dus breng je iets getweakte versies van je producten uit om weer een rondje publiciteit te krijgen.
vroeger was er chips in de smaken paprika en naturel.

Maar mensen willen extra keuzes.
Kleurtjes, vormpjes, smaakjes.
En termen als extra, super, deluxe, ultra, premium, pro, legendary, gaming, industrial.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 16:45]

Alleen meestal hebben al die chips, mitst van hetzelfde merk meestal ook diezelfde kwaliteit ongeacht de smaak.

En dat wil weleens anders gaan met videokaarten...
Gelukkig hebben die chips niet last van schaarste en hoeven ze niet in een cleanroom gebakken te worden :P.
Willen mensen dat of denken de aanbieders dat ze daar meer mensen mee kunnen verleiden? Ik vermoed het laatste... O-)

Mensen willen eigenlijk juist niet zoveel keuzes. Ze willen budget-varianten die voor zo min mogelijk geld net voldoende presetaties leveren (qua output/levensduur). Daarnaast willen de medium-price range - value-for-money zeg maar en daarboven zit duur maar top-of-the-line performance.
Maar doordat meerdere features beschikbaar komen, krijg je ook meer combinaties. Nu is dat nog redelijk beperkt maar dat is acceptabel. Dus meer/miner geheugen is zo'n feature. Stil vs niet stil (qua koeling) is ook zo'n feature. Maar best wel gerechtvaardigd. De keuze heeft gevolgen voor de gebruikerservaring maar ook in objectieve beoordelingen.

Bij 'chips' [voedsel] is het niets meer dan een produkt proberen 'hip' / courant te houden om verkopen te stimuleren. De 'value-for-money' is ongewijzigd (dus niet meer voedingswaarde). Hetzelfde zie je bij frisdranken. Sterker nog: hetzelfde zie je bij water waarbij de nuances nog kleiner zijn en toch heb je daar relatief veel merken (misschien allemaal uit dezelfde fabriek) met verschillende verpakkingen.
De ervaring zou anders kunnen zijn - maar objectieve verschillen zijn er nauwelijks.

Het is een spel van de producten om variaties te maken die eigenlijk geen gevraagde variaties zijn en ook geen andere prijs verantwoorden. Maar betekent wel dat andere prijzen zullen worden gehanteerd - wat vervolgens dus hogere marges oplevert.
Hert is eigenlijk een beetje maf dat sommige producten zoveel variaties kennen terwijl het eigenlijk secundair is qua hoofd functie. Hiermee bedoel ik: vlees/groenten kennen weinig variaties. Speciebonen blijven sperciebonen. Ze kan ze ongeveer in 3 varianten krijgen (budget, gemiddeld en exclusief handgeplukt).

Maar dan de minder belangrijke voedsel producten, zoals bijv. sauzen, chips, frisdranken. Paden vol met varianten.... maar slechts kleine smaak verschillen en nauwelijks betere voedingswaarde (het primaire doel van voedsel). Inmiddels is een belangrijke nuance wel: meer/minder gezond. Dus meer/minder vet en/of suiker. Maar van oorsprong wordt een produkt dat eigenlijk niet zo heel gezond was dan zogenaam gezond 'gemaakt'. Beetje omgekeerde wereld.

Conclusie: hoe minder belangrijk de verschillen en hoe minder nuttig deze verschillen zijn, des te meer varianten.
En dan nu meer on-topic: alsof 3% hogere kloksnelheid merkbaar zou zijn? Maar het kan een fabrikant wel die hogere marge opleveren. Dus puur om de consument te verleiden. Dus niet echt value-for-money.
eens. Het is het probleem van de houdbaarheid van de gloeilamp en de Ford-auto.

Dingen die goed werken worden op de markt gebracht en dan heeft iedereen het gekocht en daarna stagneert de economie want niemand koopt meer.
Daarom kwam Ford met nieuwe modellen met als enige verschil (zo ongeveer) de kleur van de auto en iedereen wil natuurlijk het nieuwste model hebben en koopt de andere kleuren.
In geval van de gloeilamp zijn er limieten ingesteld, bijv. na 1000 uur gaat ie by design kapot zodat je nieuw koopt.

Dus ja, inderdaad: verleiden tot nieuwkoop. Geld moet rollen.
Ja - dat is idd ook een aspect; puur verandering om te verleiden tot vervanging. En die is dan soms weer gebaseerd op de mogelijkheid om zich toch te kunnen onderscheiden als individu. Daar komt ook de variatie 'drift' vandaan. Het was/is op een gegeven moment niet meer hip om van paprika chips te houden, je moet kunnen zeggen dat je 'nieuwe' smaken houdt - niet die oude...
Grappige is dat het ook weer terug kan cyclen - dus dat het hip is om van retro / oude mode/smaken te houden. Dat is een probleem voor de fabrikanten als het geen verbruiksartikel betreft. Maar zelfs dan kunnen ze er op inspelen (de retro modellen van autofabrikanten).
Zodat je niet meer weet welke kaart nou heel slecht, of gewoon Gigabyte-slecht was. En er is altijd een model of twee dat bij RMA een nog brakkere kaart teruggestuurd krijgt. Zo rollen ze daar bij GB.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 22 juli 2024 16:45]

Hey je kan niet zeggen dat Gigabyte de koper niet genoeg keuze geeft 🤣
Sterker nog, die goedkope Gigabytes doen het in de 30 serie beter dan de Aorus lijn...de Gaming/Vision/Eagle begrijp ik niet zo goed behalve dat de Vision voor witte builds is. Verder, op wat kleine features zoals dual BIOS na, zijn het identieke kaarten.
Tja, waarom zijn er zoveel smaken hagelslag? Mensen willen veel keus hebben.
eehhh, mag je eens raden hoeveel versies van de Geforce 2 we hebben gehad
Volgens Videocardz.com is de RTX 3070 Ti 16GB waarschijnlijk voorzien van dezelfde CUDA-configuratie als zijn voorganger.
Dat kan ook niet anders. De RTX 3070Ti is nu al een maxed out GA104 chip. Er zijn niet meer 'cores' aanwezig in die chip dan de 6144 die de huidige RTX 3070 Ti heeft..

Die RTX 3080 met 12GB wordt interessanter, want dan krijgt de RTX 3080 dezelfde geheugenconfiguratie als een RTX 3080 Ti en RTX 3090; namelijk een 384bits geheugenbus ipv de huidige 320bits.
Ik heb zelf een RTX 3070Ti maar ik snap niet dat ze momenteel maar 8GB hebben. Je start een game op en het eerste wat je ziet is een melding dat je te weinig VRAM hebt.

Daar sta je dan met je veel te dure nieuwe videokaart :X
Dus enkel een geheugen uitbreiding kan ik begrijpen. Maar best een a-hole move van Nvidia om dit niet direct te doen bij launch...
Omdat ze 16GB wat te veel vonden als je een 3080 met 12GB uitbrengt. Dat zou niet logisch zijn :)
Vooral leuk voor de mensen die nog steeds sinds de release date op hun 3000 series kaarten wachten. Veel ervan hebben al mogen annuleren omdat de kaarten refreshes kregen, en de oude versies niet meer gemaakt zouden worden. Krijgen de mensen die nog overblijven dat dus opnieuw.
en in juli komt dan de 4000 serie uit en begint het feest opnieuw. niet verkrijgbaar, extreme prijzen en introductie van sku na sku.
Zolang ze niet voor fatsoenlijke prijzen beschikbaar komen blijft dit soort berichtgeving een spreekwoordelijke "wassen neus"; compleet nutteloos

[Reactie gewijzigd door cappie op 22 juli 2024 16:45]

beter gaan ze werken aan productie....
Dat doen ze ook wel, maar de GPU chip is maar één onderdeel van een complete videokaart. Je ziet dat de grondstoffen daarvoor, denk aan koper voor de printplaat-banen, nu ook enorm in prijs stijgt. Ook zijn er door oa de stroomtekorten in China, problemen met de fabricage van die videokaarten, als alle onderdelen eenmaal beschikbaar zijn. Het is heel normaal dat een fabriek in China op maandagmiddag bericht krijgt van de lokale overheid, dat ze dinsdag en woensdag geen stroom krijgen. Daarnaast kost een zeecontainer vanuit China naar de EU op dit moment 4x meer als voor de pandemie, en zijn de transporttijden door de problemen in de havens, en de logistieke keten vanaf daar naar ultimo de webshop waar jij en ik kopen, ook een grote onzekere factor.

En als TSMC of GlobalFoundries een nieuwe fab bouwt voor de GPU chip fabricage die zij doen voor Nvidia, die laatste heeft geen eigen fabrieken, dan kost dat vele miljarden en meerdere jaren. Die stappen zijn gezet, of in voorbereiding, maar tegen de tijd dat we daar het effect van gaan merken, zitten we op de GeForce 5xxx serie ofzo.
Bedankt voor je uitleg en ik begrijp het helemaal.
Maar bewezen is dat het huidig ontwerp goed werkt, ga dit dan doen als de productie weer een beetje normaal is, dat denk ik dan.
Ze brengen natuurlijk niet voor niks de 2060 in een 12GB versie opnieuw uit. Dikke kans dat TSMC/GlobalFoundries/Samsung nog een 12nm fab heeft, die niks te doen heeft.

De nieuwere 30xx gebruikt een 8nm proces, waar ze hiermee dus niet productiecapaciteit van kannibaliseren..
Zijn video kaarten inmiddels leverbaar voor "normale" prijzen?
Goedkoopste 3070 op dit moment in de pricewatch:
pricewatch: Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X4 LHR
€1196
De goedkoopste winkels vindt je ook niet terug in die pricewatch.
Dat geeft een vertekend beeld.
Winkels betalen om op die lijst te staan.
Wie verder kijkt dan België of Nederland of bij een kleinere shop gaat kijken kan er wel nog een paar honderd euro van af schaven.
Waar dan? Mijn huidige GTX 680 is op sterven na dood.
Luister graag even mee
Ik zeg het toch? Buiten BE/NL OF in een kleinere shop die vaak zelfs geen online shop heeft.
Kom maar door met die links want ik kan ze nergens vinden voor ene prijs die in de buurt van MRSP komt.
De laatste categorie winkels klinkt een beetje als "ik heb een vriendin ja, maar je kent haar waarschijnlijk niet want ze gaat naar een andere school". Klinkt als iets wat totaal niet falsificeerbaar is...

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 22 juli 2024 16:45]

Ik heb niet gezegd msrp.
Ik heb gezegd nog een paar honderdjes minder dan 1200 zoals in €999
Kom maar op met wat voorbeelden.
Afgezien van dat ik ze amper in winkels tegenkom voor redelijke prijzen, zou een redelijke prijs in de pricewatch er ook voor zorgen dat ze nog sneller verkocht worden, dus zou je er alsnog weinig aan hebben in de praktijk.
3x de adviesprijs. Dus nee.
'Normale prijzen' bestaan niet meer. Er zijn mensen die eeuwig aan het wachten zijn en ondertussen wordt het maar niet beter, in de tussentijd heb ik in het begin van dit jaar voor 900,- mijn 3080 gehaald en de kaart volledig afbetaald met een beetje minen in mijn idle tijd.
Zat gisteren voor de gein op alternate te kijken en de kaart die ik een half jaar geleden bij hun heb gekocht is nu 1400 euro duurder. Dus het antwoord is nee🤣
Indd gaat helemaal nergens meer over 8)7 |:(
De Nvidia eigen kaarten zijn beschikbaar onder MSRP (advies verkoop prijzen). Hiervoor moet je wel veel moeite doen zoals snel reageren en voorraad in de gaten houden: https://beneluxstockchecker.eu/
QC van Gigabyte is erg slecht imo.
Zou dan ook nooit iets van Gigabyte kopen.

Dan liever Asus, MSI of EVGA…
ik heb anders nooit iets met een Gigabyte product gehad qua problemen...

moederborden videokaarten allemaal prima spul niks mis mee.

Ik overklok niet of nauwelijks... dat moet ik erbij zeggen.

[Reactie gewijzigd door qbig1970 op 22 juli 2024 16:45]

Na twee keer een 2070 met issues te hebben gehad van Gigabyte die beide keren niet gefixt zijn na rma, om vervolgens een ‘refurbished’ (lees beschadigde) kaart te krijgen die na een uur artefacten had en overleed… raad ik iedereen Gigabyte af. Leuk als het werkt maar owee als er wat mis mee is..
Aah hier zitten we op te wachten. Uber modellen met te hoge prijzen. De prijsontwikkelingen zijn bizar:
Gigabyte GeForce RTX 3080 Vision: Van €1290 naar €1849.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G: Van €900 naar €1498.

Hoeveel moeten die nieuwe modellen dan wel niet kosten. :(
When does the hurting stop. :'(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.