Zwiet Internet Produkties houdt elk kwartaal een Nationale Provider Enquête, waarbij door internetgebruikers een cijfers wordt gegeven aan hun provider. Zodoende bouwt zich een overzicht op van de waardering die gebruikers voor de internetaanbieders hebben, wat ook nu weer gebeurd is. Uiteraard gaat het hierbij dus niet om harde cijfers over de kwaliteit, maar toch geeft het onderzoek een goed inzicht in de prestaties van de internetproviders.
Een opsomming van alle verschillende resultaten kan je bij WebWereld zien, maar het interessantst om te vermelden is wel dat het kabelinternet toch al een stuk beter gewaardeerd wordt dan een tijdje terug. De slechte 4,7 die vorig kwartaal nog gemiddeld hiervoor uitgedeeld werd heeft zich nu opgewerkt tot een 5,7. Overigens blijft het cijfer nog steeds een stuk onder ADSL en dial-up:
Dat blijkt uit de Nationale Provider Enquete die elk kwartaal wordt uitgevoerd door Zwiet Internet Produkties. De ADSL-dienst van Cistron ontvangt van zijn gebruikers een gemiddeld cijfer van 9,2 en is daarmee de best gewaardeerde internetprovider. Ook de ADSL-diensten van XS4ALL (8,6) en Planet Internet (8,1) krijgen een hoog cijfer.
Aan de enquete hebben dit kwartaal 1600 internetters meegedaan. Zwiet Internet Produkties benadrukt dat het gaat om ‘subjectieve meningen’ in plaats van ‘objectieve metingen’. Iedereen die de site van de Nationale Provider Enquete bezoekt, kan meedoen. Om de betrouwbaarheid te vergroten wordt daarnaast gewerkt met een vast panel van 1800 deelnemers.