'Google werkt aan abonnement voor fotoboeken in Photos-dienst'

Google lijkt te werken aan een abonnement om gebruikers maandelijks een fotoboek te sturen met foto's van de afgelopen tijd op basis van de plaatjes in de Photos-app. Google experimenteerde eerder al eens met zo'n dienst.

Ontwikkelaar Jane Wong vond verwijzingen naar iets dat Google Print Premium lijkt te gaan noemen. De screenshots tonen opties voor onder meer een glanzende of matte afwerking en voor een uiterlijk met of zonder rand. De prijs is 7 dollar per maand.

De screenshots tonen opties om foto's alvast in te laten vullen of om een maand over te slaan. De fotoboeken-dienst is er al langer en is ook functioneel in Nederland. Google heeft nog niets aangekondigd over een abonnementsdienst voor fotoboeken. Een fotoboek kost in Nederland vanaf 13 euro per boek.

In juni stopte Google met een experiment om voor 8 dollar per maand door software gekozen foto's thuis te laten sturen. Toen al was duidelijk dat er mogelijk een vervolg zou komen op basis van de feedback van gebruikers.

Google Print Premium

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

07-10-2020 • 21:41

45

Reacties (45)

45
43
17
4
0
21
Wijzig sortering
An sich een goed idee, maar wel relatief duur en ik wil dan toch echt een paar zakelijk genomen foto's van bijv. beschadigde machinedelen er niet tussen krijgen, wat ik nu wel bij "x years ago" krijg...
Er zit een vrij slim algoritme achter toch. Op mijn Nest hubs en chromecasts krijg ik toch doorgaans enkel foto's van mensen of reisfoto's.
Ik maak een keer in de zoveel tijd wel eens foto's van mijn kinderen als ze iets interessants doen, dat zijn dan 20-30 foto's die allemaal vrijwel hetzelfde zijn, kort achter elkaar genomen omdat kinderen niet stil zitten.

Als ik mijn Nest Hub op foto frame zet dan krijg ik bijna alleen dezelfde foto's, en niet veel interessants
Ik verwacht dat dit algoritme ook voor diversiteit gaat. Foto's die veel op elkaar lijken zijn met een beetje statistiek wel te vinden en dan kun je daar eentje van uitkiezen. Het ingewikkelde is om te bepalen welke interessant is, maar ook daar kan ik wel wat heurstiek voor bedenken: je geeft een foto extra punten als de ogen scherp zijn, het onderwerp lacht, bij voorkeur geen handen en hoofde afgesneden worden etc, de belichting uniform si (geen onder of overbelichting) etc. Uit een serie pak je dan de foto met de hoogste score, klaar ben je. Verder weet Google ook al heel lang wie er op een foto staat, dus kunnen ze zorgen dat al je kinderen even vaak op foto's staan.
Ik denk ook dat het een simpel algoritme is, maar toch krijg ik die "zakelijke" foto's ook in "x years ago".
Ik heb, mede hierdoor, weinig vertrouwen in AI (wat nog steeds niks anders is dan slimme algoritmes) omdat het bijna niet lijkt te leren. Het zelfde probleem heb ik ook bij Netflix of Spotify recommenations, of andere dingen die "slim" zouden moeten zijn, het is altijd weer teleurstellend.
X jaar geleden laat volgens mij alles zien, ook 'zakelijke' foto's.
Als je kiest voor het album 'hoogtepunten' heb je dit normaal niet toch.
En die AI is best wel slim, sleep maar eens een foto hier: https://cloud.google.com/vision/docs/drag-and-drop
Daar heb ik bij spotify en youtube enz ook last van, ze herhalen gewoon wat jezelf doet, zodra ik iets afwijkend doe wat maar voor een of twee malig is, dan zit ik daar voor een langere tijd aan vast in mijn recommendations.
Maar met muziek bij spotify is het ook niet mogelijk om een ai muziek uit te laten kiezen wat ik miss leuk vind.
Ze kunnen alleen maar voortborduren op wat ik luister.
Moet zeggen dat ik elke week wel nummers haal uit mijn Release radar du voor mij werkt die wel redelijk.
Maar youtube is echt super slecht
Ben er maar blij meer voorlopig. Ik ben geen aluhoedje ofzo maar toch
Als je op een Android telefoon en een zakelijk profiel werkt kun je de camera app ook binnen dat zakelijke profiel installeren, daardoor blijven de foto's gescheiden.
Daar zijn al meerdere concepten van.
Scrappit.nl is er 1 met hetzelfde principe, maar dan met Instagram foto's.
Abonnement was echt het woord van 2020.
Ik vind een fotoboek per maand wel veel. Zou misschien handig zijn al kan de gebruiker zelf de termijn instellen, zoals elk kwartaal (maar dat is natuurlijk minder winstgevend).
Het moet een beetje in je systeem komen, vermoedelijk is elk kwartaal daar te weinig voor, wordt ook wel lastig om daar een abbonementsdienst op af te stemmen. Nu hebben ze elke maand een zelfde (licht groeiende) hoeveelheid boeken te printen. Dan krijg je dat er hele verschillende belastingen van de printservice gaan plaatsvinden. Snap het (businesswise) wel
Vind een 'foto boek' echt zo niet passen bij Google haha.

The digital giant making analog feel 'even better'.

Ze verliezen een beetje markt denk ik, ook omdat Apple zich al jaren sterk focust op camera en 'moments' etc. Had wel wat beters verwacht van Google om eerlijk te zijn!

Had dan een AI ingezet om foto's om te zetten naar 3D, zodat 'verloren' personen / momenten een extra dimensie krijgen, of zo...

[Reactie gewijzigd door DutchKevv op 25 juli 2024 01:27]

Ik las abonnement en toen was ik eigenlijk meteen al klaar. Ben ik de enige die al die abonnementjes links en rechts helemaal beu is?
Dat is misschien een europees ding. Ik luister de laatste tijd veen Amerikaans podcasts en het valt me op dat ze er vanuit gaan dat je Amazon Prime hebt, want dat heb je. En natuurlijk Google Drive, Netflix etc. Wat ze vervolgens vertellen is wat je er mee kan doen, terwijl mijn instelling is dat ik een abonnement afneem omdat ik er iets mee wil doen.
Zelf ben ik heel goed in abonnementen beginnen en eindigen. Waarom zou je twee maanden Amazon Audible hebben als je na de eerste maand het boek nog niet uit hebt? Zelf als je maar drie dagen extra nodig hebt om je boek af te luisteren dan bespaard dat op jaarbasis nog steeds 10%.
Dit google abonnement spreekt wel eigenlijk wel aan, al vind ik elke maand een nieuw boek een beetje overdreven. Ik zou het met een boek per jaar ook wel redden.
Laten ze eerst de mogelijkheid om een fotoboek van een digitaal foto-album te maken eens verbeteren.

Ik heb eens tijdens een reis een foto-album aangemaakt in Google Photos. Dat album had ik met een aantal mensen gedeeld en al gaande de reis vulde ik het aan met foto's, kaartjes en wat commentaar en beschrijvingen. Na de reis dacht ik eindelijk eens wat te kunnen doen met met al die 'aanbiedingen' om mijn 'bijzondere momenten' om te zetten in een tastbaar fotoboek. De foto's werden niet overgenomen in de volgorde zoals ik ze in het album had gezet en de tekst en toegevoegde kaartjes werden niet overgenomen. Dat maakt het omzetten van een album naar een fysiek fotoboek dus vrij nuteloos.
Anoniem: 767041 7 oktober 2020 21:50
maar wel raar dat ze op iphone toegang tot de hele gallerij willen ipv een of 2 fotos permissies te geven om te gebruiken. zag ik laats op reddit en ruqqus

ja goed! lekker minnen (edit)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 767041 op 25 juli 2024 01:27]

Zover ik weet is het altijd alles of niets met permissies. Of heeft Iphone daar tegenwoordig wel mogelijkheid voor dan?
Bijna correct. Sinds iOS 14 (of 13) kan je toegang geven tot alle foto’s, of enkel de laatst genomen foto. Je kan geen individuele selectie maken.
Dank je (en @Anoniem: 767041) voor de informatie. In dat geval vind ik het niet heel vreemd dat ze toegang willen tot alles. Met enkel de laatste genomen foto is het toch moeilijk een foto album te maken. Wel zouden ze natuurlijk steeds de laatste genomen foto kunnen uploaden maar niet iedereen heeft mobiel internet of wil zuinig zijn met de data limiet.
I stand corrected. Ik dacht ik zoek het nog eens na, en het kan blijkbaar toch wel. Hier een artikel van Macrumors
Anoniem: 767041 @Lagonas8 oktober 2020 12:02
Ja dit bedoelde ik :)
@lagonas Bedankt voor de informatie. Weer wat geleerd vandaag.

Maar toch vraag ik me af of in dit geval het beter is om toch toegang te geven tot alle foto's. Het lijkt me wel lastig om toch steeds te moeten selecteren welke foto's wel en niet mag. Vergeet je er 1 kan je weer naar die instellingen. En ook omdat dit natuurlijk maandelijks terug komt. Al zullen er best mensen zijn die dit er voor over hebben voor de privacy maar ik vermoed dat de meeste na een maand of 3 toch wel toegang geven tot alles.
Anoniem: 767041 @Daoka7 oktober 2020 23:04
jazeker sinds ios14 wel
Ja, erg vreemd dat een app om foto's te beheren toegang wil tot je foto's.... |:(
Anoniem: 767041 @Zer07 oktober 2020 22:51
nee je snapt het niet,... als ik nou enkel een paar fotos een backup van wil laten maken? en niet alles
Dan is het niet de juiste app voor je. Je installeert toch ook geen office-suite om een tekstbestandje aan te passen..
Dan gebruik je dropbox of een andere cloud oplossing. Dat is niet het doel van Google foto's.
Nee, het is bedoeling van Google Photos om al je foto’s in te zien? Ik vind het absoluut een opmerking die steek houdt. Google Photos is er om back ups te maken van foto’s. Denk dat je dan nog altijd mag kiezen welke foto’s je al dan niet backupped. Trouwens al dat automatisch backuppen heeft al heel wat leed veroorzaakt. Remember ‘The Fappening?’
Je kan automatisch backups toch uitzetten. Je roept hier heel hard zonder dat je überhaupt weet welke instellingen je kan kiezen.
Tuurlijk kan je dat uitzetten, dat is mijn hele punt. JIJ doet alsof ‘dat niet de bedoeling is’.

[Reactie gewijzigd door anon054630 op 25 juli 2024 01:27]

Waarom is dat vreemd? Google Photos maakt (indien je dat wil) een backup naar de cloud en aangezien Apple niet toestaat dat genomen foto's direct in Google Photo terecht komen maar eerst in hun eigen gallery opgeslagen moeten worden is dat toch niet zo'n vreemde gang van zaken?

Sowieso vind het verlenen van toegang tot 1 foto binnen iOS een gigantisch drama, ingesteld voor MS Teams en nu moet ik voor elke foto die ik wil gebruiken individueel toestemming geven, leuk idee maar in de praktijk redelijk onwerkbaar.
Genoeg goede suggesties in de comments :)
Ik denk dat je minnen krijgt omdat je opmerking niks met foto boeken te maken heeft? Daarnaast snap ik je opmerking ook niet zo, volgens mij is het idee van Google foto's om je foto's vanuit je album te back-uppen. Niet voor individuele foto's maar voor alles.
Ongelofelijk waar Google zich allemaal mee bezig houdt. Weleens gelezen dat ze uiteindelijk een robot willen maken die alles weet en voor je kan doen.
Is het niet veel sneller om gewoon met een usb-stick naar Kruidvat te gaan en daar je foto's te printen?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.