Apple Music voor Android krijgt ondersteuning voor Chromecast

De Android-versie van Apple Music heeft ondersteuning gekregen voor het gebruik van de Google Chromecast. Dat betekent dat gebruikers de muziekdienst nu rechtstreeks kunnen gebruiken om muziek af te spelen op bijvoorbeeld een tv of speakers.

Apple Music ChromecastDe functionaliteit werkt zoals gebruikelijk, blijkt uit een beschrijving van Apple en de korte update-informatie van de muziek-app in de Play Store. Zodra de te gebruiken telefoon of tablet en een compatibel Chromecast-apparaat met hetzelfde wifi-netwerk zijn verbonden, is in de Apple Music-app het Chromecast-icoontje te vinden. Door daarop te drukken kan de gewenste Chromecast worden gekozen waarop de muziek dient te worden afgespeeld.

De nieuwe functionaliteit, die eerder al beschikbaar was in de bètaversie van Apple Music, zou niet alleen moeten werken met apparaten waarop een Chromecast-dongle is aangesloten, maar ook op Google Home- en Assistant-apparaten.

Naast deze toevoeging heeft de muziekdienst nu ook een donkere modus en real-time songteksten. Verder krijgen gebruikers toegang tot wereldwijde live-radiostations.

Door Joris Jansen

Redacteur

25-09-2019 • 15:27

55

Reacties (55)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vind het wel netjes van Apple dat ze Apple Music ook beschikbaar maken voor Android. Ik vind het fijner werken dan spotify.
wat vind je dan precies fijner aan Apple music? Persoonlijk vind ik het echt heel onoverzichtelijk.
Het aanbod van Apple Music is groter dan Spotify en ik vind het fijn dat ik mijn eigen, ooit aangeschafte muziek via iTunes, netjes zie staan. Ook werkt het mooi samen met mijn Apple TV.

[Reactie gewijzigd door Naafkap op 22 juli 2024 13:40]

Ik heb allebei geprobeerd en vond de interface van Apple Music prima, echter vind ik de voorgestelde muziek dusdanig slecht dat ik weer terug ben gegaan naar Spotify. De Discover Weekly en Daily Mixes zijn echt geweldig samengesteld, keer op keer. Heb een enkele keer een liedje gehad dat niet op Spotify te vinden was maar wel op Apple Music, maar die heb ik handmatig in mijn Spotify-bibliotheek kunnen krijgen.
de reden dat de muziek die je voorgesteld is niet overeenkomt met jouw smaak is om dat je songs niet aanduidt die je leuk vindt. In het begin was bij mij de voorgestelde muziek ook zwak maar nu zit het er telkens pal op.
Dit hoeft m.i. helemaal niet, ik doe het zelden. Apple Music houdt net als Spotify gewoon bij wat je luistert, hoe vaak je het luistert, wat je in je library en playlists plaatst en past de recommendations er dan op aan.

Maar wat de OP hier meemaakt is hetzelfde wat iedereen meemaakt als hij van aanbieder switched. Je gaat van een aanbieder met jaren aan historie naar een aanbieder met nul historie en verwacht dan hetzelfde niveau van personalisatie na een maand, of een paar maanden. Dat gaat natuurlijk nooit lukken, je moet dan echt langer luisteren.

Apple Music is voor mij ook prima specifiek, mijn For You staat vol met perfect aansluitende muziek, maar daar is wel een goed jaar aan mining voor nodig geweest.
Dat is een rake observatie. Ik gebruik al jaren Spotify en heb net een proefabonnement bij Apple Music gestart. Na een maandje lijken de suggesties al wat beter. Ik start af en toe een radiostation binnen een bepaald genre en geef dan een hartje aan de nummers die ik apprecieer.
Bedoel je die hartjes? Dat heb ik ook bij AM steevast gedaan maar ik bleef bizarre muziek krijgen. Kan me bij Spotify herinneren dat het direct al raak was wat aanbevelingen betreft
Toch kan het nooit zo erg zijn als Netflix. Toen ik dat nog had, kreeg ik hele bizarre aanbevelingen. Ik keek nooit iets wat voor kinderen of tieners was, maar toch moest en zou ik dingen als My Little Pony kijken volgens hun aanbevelingen 8)7 En zo waren er nog meer rare aanbevelingen. Weet niet wat ze gebruiken, maar volgens mij is het té random.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 13:40]

Ik meen ooit ergens gelezen te hebben dat een te perfect algoritme mensen de kans niet meer geeft om iets nieuws te ontdekken en dat ze door andere content toe te voegen die niet lijkt te passen binnen je profiel serendipiteit willen creëren.
Het is vaak fijner om iets te ontdekken buiten de standaard paden dan de zoveelste film, serie of cd in een overbekend genre.
Op Netflix krijg ik zowel goede als slechte voorstellen, ik vind de interface wel irritant omdat ik vaak dezelfde suggesties te zien krijg in verschillende rijen.

[Reactie gewijzigd door Aegir81 op 22 juli 2024 13:40]

Yup die hartjes. Vreemd want het komt zelden nog voor dat ik iets voorgesteld krijg dat ik niet snap waarom ze het voorstellen
Het aanbod van Apple Music is groter dan Spotify
Ze bieden beide ongeveer 50 miljoen nummers. het is dus niet zo dat het aanbod van de een groter is dan van de ander.
Wel is het zo dat sommige artiesten exclusief op 1 platform beschikbaar zijn. Daarmee komt het vooral op persoonlijke muzieksmaak aan welke de beste muziek voor jou heeft
Voor zover ik weet zit Spotify momenteel op rond de 35 miljoen nummers, altijd nog 15 miljoen minder dan Apple Music.I stand corrected, las het op een nieuwssite, niet op de site van Spotify zelf.

[Reactie gewijzigd door MaxTheKing op 22 juli 2024 13:40]

En ik heb het precies andersom met Spotify... vooral het beheer van je ‘queue’ is echt veel beter bij Apple Music dan bij Spotify, maar ze hebben beide wel hun voors en tegens.

Het komt neer op persoonlijke voorkeur denk ik :)
wat vind je dan precies fijner aan Apple music? Persoonlijk vind ik het echt heel onoverzichtelijk.
Ik haak even in met 2 zaken die ik belangrijk vind.

Je kunt je eigen muziek opnemen in je Apple Music library en vervolgens naar al je apparaten streamen waar je Apple Music op hebt, onder andere je smartphone, tablet, Sonos, etc.
Spotify heeft dit niet.

Het aantal tracks dat je offline kunt bewaren heeft geen limiet. Bij Spotify is er wel een limiet.
Ik vind Spotify eerder onoverzichtelijk.

Ze hebben de meest simpele functies gigantisch ingewikkeld gemaakt.

Zoiets simpels als een play knop is gewoon niet te vinden 8)7

Ook tijdens het afspelen van een nummer moet je goed opletten waar je nou eigenlijk op moet klikken.

Zo een muziek app hoort in de 1e plaats super simpele bediening te hebben zoals met Winamp, daar moet je niet aan gaan rotzooien 8)7
Ik ben met je eens dat de Android-client van Spotify héél wat liefde kan gebruiken. De desktop-client is m.i. echter meer dan prima :)
Moeten zoeken voor de playknop? Die staat letterlijk midden op je scherm.
Ik heb het nu open staan en staat toch echt in het midden.
Afhankelijk van de weergave staat hij in het midden of rechts onderaan. Op Android heb je ook een knop in de notificatiebalk met een play/pauze-knop.
Nou nou, netjes? Daar is ook echt wel over nagedacht. Ze willen natuurlijk Spotify in de toekomst overtreffen en eventueel dood maken. Dat kan alleen als je je service op alle platformen beschikbaar maakt. Velen Apple gebruikers pakken al een Apple dienst, omdat het van Apple afkomt. Dus dat groot voordeel hebben ze al. Waar Apple echt een hardware platform heeft, en eigen OS, heeft Spotify en zelfs Netflix dit niet, en zijn ze dus in de toekomst zeker kwetsbaar tegenover zo'n giant als Apple.
Hetzelfde doen ze natuurlijk ook met hun streaming dienst.
wat werkt het lekkerste met de apple watch?
een iPhone natuurlijk en dus Apple Music
Ik heb apple music vanwege een homepod. Maar een apple watch3 met apple music zonder iphone is ook heerlijk tijdens het sporten. Dat kan vooralsnog niet met spotify.
Is het vreemd dat ik vind dat dit geen nieuws had mogen zijn, maar dat het gewoon moet werken? Het moet toch gewoon normaal zijn dat de media waar je netjes voor betaald hebt kunt nuttigen via een apparaat naar keuze? Ik erger me kapot dat ik niet eens Netflix in HD op mobiel kan kijken, omdat mijn mobiel "unknown" is. Waarom accepteren we toch nog steeds alle beperkingen die ons door DRM worden opgelegd?
Als wij niet zo kinderachtig zouden zijn om te proberen streams te jatten en gratis te distribueren, dan zou DRM niet nodig zijn....
Waarom zijn zij dan zo kinderachtig om juist mij als betalende gebruiker te irriteren met hún problemen? Nu kan ik het in hogere kwaliteit "illegaal" downloaden (de kwaliteit waar ik gewoon voor betaal) dan waarop ik het nu kan streamen. De omgekeerde wereld.

DRM is nooit in het belang van de consument. Het is ook steeds moeilijker aan te tonen dat die DRM nog daadwerkelijk de illegale verspreiding tegengaat. Ik snap niet dat je als consument nog blij moet zijn als iets als casten van je legale audiostream opeens "mag" van de muziekboer, Apple in dit geval.
Omdat ze bang zijn dat de streams gejat worden en op internet gegooid.
Blijkbaar is dat met Chromecast nog onmogelijk, daarom heb je daar wel volle kwaliteit. Hopelijk blijft dat zo anders kunnen we weer nieuwe streamers gaan kopen.
Nu nog kunnen casten vanaf een Apple device en dan is het compleet!!!
Eigenlijk is het Apple Music voor Android. Het is geen Android-versie van..@Koekiemonsterr :)
Is dat niet hetzelfde? :)
Is dat niet hetzelfde? :)
Het gaat om Apple Music, die beschikbaar is voor Android. Titel begin je dan met de naam van de App.
WhatsApp voor Android - Outlook voor Android etc
Inderdaad. "Android-versie van ..." klinkt alsof het een onofficiële client is.
Mooi, nu nog ondersteuning voor mijn HEOS receiver en ik stap direct over van spotify.
Blijft een lastige. Heb nu Spotify en eigenlijk werkt het prima, maar de app wordt onduidelijker en complexer met elke update weer.

Apple Music ooit eens geprobeerd en UI ook niet denderend (iOS), maar zou het wel handig vinden om ook via Apple TV en Siri op CarPlay mijn muziek te kunnen afspelen.
Het blijft lastig zo'n titel te lezen

Apple music... voor android... krijgt ondersteuning voor chromecast

Op een of andere manier sluit mijn hoofd de mogelijkheid dan al uit dat het voor android kan zijn en dan lees je 'voor android'. pppppprrrtt... even opnieuw lezen. Gevolgd met ondersteuning voor chromecast... ppppprrrrtt... weer herlezen.

[Reactie gewijzigd door 2green op 22 juli 2024 13:40]

Ik zou niet weten waarom een Android gebruiker Apple Music zou gaan gebruiken.

Eigenaren van Samsung smartphones sowieso niet omdat Spotify behoorlijk is geintegreerd in alle Samsung devices.

https://www.theverge.com/...r-hardware-devices-galaxy
Misschien heeft diegene toevallig een iMac of iPad of maakt diegene deel uit een gezin waar Apple Music Family actief is. Dan kan diegene ook gebruik maken van Apple Music op een Android phone.
Misschien omdat hij zijn eigen muziek wil kunnen uploaden als deze niet in de bibliotheek van de muziekdienst staat. Dat is de reden dat wij hier voor Google Music hebben gekozen in plaats van Spotify.
Ik zou niet weten waarom een Android gebruiker Apple Music zou gaan gebruiken.
Vanwege functies die Apple Music wel heeft en Spotify niet?
niet waar,op mijn s7 staat hij niet op
Misschien is het een verrassing voor je, maar er zijn mensen die niet per definitie zeggen dat ze geen ‘Apple-meuk‘ willen, maar gewoon kijken wat hen bevalt en wat hen niet bevalt.

Verder is het best apart om een negatieve ervaring met 1 stuk software te extrapoleren naar alle software op een ander OS.

[Reactie gewijzigd door gday op 22 juli 2024 13:40]

Inderdaad. Ik gebruik bijv. Linux omdat ik Windows niet kan uitstaan, maar ik gebruik wel Outlook (de e-maildienst, niet de app onder Wine) en OneDrive, beiden op zowel Linux als mijn Android-telefoon. En zo kan ik nog wel voorbeelden noemen. Bottom line: het ene stuk software is het andere niet, ook al is het van dezelfde maker.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 13:40]

Ik kan me niet voorstellen dat er iemand is met een Android toestel die Apple apps op zijn toestel wil.
Dus jij kunt je ook niet voorstellen dat er mensen met iOS-devices zijn die Google Maps, Google Translator, Google Chrome, Google Earth, Google Photos, Google Drive, Google Authenticator, Google Docs, Google Calendar, YouTube, Google Assistant, Google Play, Google Slides, Google Play Music, Hangouts, PhotoScan, Google Keep, Google News, Google Cardboards, Google Duo, Google Classroom, Google Analytics, Google Arts & Culture en/of Google Fit op hun toestel willen? :)

Dat jij het niet wil, betekent niet dat er tussen alle eigenaren van in totaal 2.5 miljard Android devices (bron: android.com) iemand zal zijn die dit niet wil. Als Apple er geen brood in zou zien, zou er ook geen dedicated team zijn dat de Apple Music-app voor Android zou schrijven.
En dan heb je op Android de vrijheid om Apple Music te gebruiken i.p.v. Google Music of Spotify. Ik gebruikte ze reeds alledrie de voorbije jaren en heb geen sterke voorkeur.
Het is niet alsof Google nog voor de grote vrijheid van hun beginjaren staat. Ik heb altijd al Android gebruikt maar als je echte vrijheid wilt fan kan je beter LineageOS gebruiken, of een toestel van Purism, of eentje met Sailfish.
Ooit weleens gehoord van AirPlay?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.