Een tijdje terug had een groep MXstream-gebruikers een klacht ingediend tegen de reclamespotjes van de ADSL-internetdienst. Vandaag is dan eindelijk de uitslag van de Reclame Code Commissie bekend, zo valt op WebWereld te lezen. Deze reclame-rechtbank heeft besloten dat KPN's reclameteksten inderdaad zeer misleidend zijn en dat ze daarom aangepast moeten worden. Al met al dus behoorlijk slechte reclame voor KPN, wat alle reden voor het bedrijf is om zeer waarschijnlijk in hoger beroep te gaan:
KPN mag in advertenties voor Mxstream niet meer zeggen dat de ADSL-dienst supersnel, always-on en klaar voor de toekomst is. Dat is het gevolg van een uitspraak die de Reclame Code Commissie (RCC) heeft gedaan. Een groep ontevreden Mxstream-gebruikers diende vorige maand een klacht bij de RCC in over de in hun ogen misleidende campagne voor de ADSL-dienst van KPN. Deze zogeheten Bende van Dertig is door de commissie in het gelijk gesteld.
KPN prijst in de advertenties haar ADSL-dienst als 'supersnel' en 'klaar voor de toekomst'. Bovendien zouden internetters met Mxstream 'altijd online en altijd bereikbaar' zijn. De groep klagers ondervond aan den lijve dat van deze beloften weinig terechtkwam. Zij eisten dan ook dat het telecomconcern in haar reclame-uitingen een toontje lager zou zingen.
"Wij zijn het niet eens met de uitspraak. Toen de klacht werd ingediend, hadden wij technische problemen. Maar dat wil niet gelijk zeggen dat de uitingen die wij in de advertenties deden niet waar zijn", aldus Oudshoorn. De problemen zijn volgens de woordvoerder inmiddels goeddeels onder controle, waardoor de reclame-uitingen 'des te sterker waar zijn' geworden.