Volgens Facebook-bronnen van The Wall Street Journal is de voorlopige conclusie van een intern onderzoek binnen het bedrijf dat spammers achter de recente aanval zitten, waarbij de gegevens van 29 miljoen personen werden buitgemaakt. Die wilden geld verdienen.
/i/2002253467.jpeg?f=thumblarge)
Bronnen met kennis van het interne onderzoek zeggen tegen de zakenkrant dat de aanvallers niet in opdracht van een staat opereerden. Degenen die het onderzoek binnen Facebook uitvoeren, zouden van mening zijn dat het gaat om een groep Facebook- en Instagram-spammers, die zichzelf voordoen als een marketingbedrijf. Deze groep zou bekend zijn bij het beveiligingsteam van Facebook. Het bedrijf heeft zelf nog geen informatie naar buiten gebracht over de identiteit van de aanvallers, waardoor werd gespeculeerd dat het mogelijk om staatshackers gaat die uit zijn op waardevolle informatie.
The Wall Street Journal refereert verder aan de recente bekendmaking van Facebook, waarbij het stelde dat de aanvallers de gegevens van 29 miljoen mensen hebben buitgemaakt via gestolen 'access tokens'. Bij 15 miljoen mensen was er toegang tot hun naam en contactgegevens, waaronder telefoonnummers en e-mailadressen en bij de andere 14 miljoen was er daarnaast toegang tot profielgegevens zoals geslacht, taal, relatiestatus, geloofsovertuiging, woonplaats, opleiding, werk en de 15 meest recente zoekopdrachten. Volgens de krant is het opvallend dat de aanvallers niet ook de inhoud van berichten tussen gebruikers hebben buitgemaakt, terwijl dit wel mogelijk zou zijn geweest.
Facebook zei dat het de getroffen personen zou benaderen met een persoonlijk bericht. Eerder bleek al dat de aanvallers gebruik hadden gemaakt van een combinatie van drie bugs om een grote hoeveelheid access tokens in handen te krijgen.