Gran Turismo Sport krijgt microtransacties om auto's te kopen

De laatste update van de racegame Gran Turismo heeft onder meer microtransacties geïntroduceerd. Spelers kunnen meer dan 200 verschillende auto's in bezit krijgen door ze te kopen met echt geld. Alleen de allerbeste auto's zijn hiervan uitgesloten.

In de Engelstalige PlayStation Store kunnen spelers een heel scala aan sportauto's aanschaffen, zoals de Ferrari Enzo voor 3 dollar of de Honda Civic Type R voor 1 dollar. Alle auto's kosten minimaal 1 dollar en maximaal 3 en kunnen alleen worden aangeschaft zolang ze minder dan 2 miljoen in-gamecredits kosten. Deze verandering, die patch 1.23 introduceert, is al live in Azië en de VS; in andere delen van de wereld komt het beschikbaar op 2 augustus.

De introductie van microtransacties in Gran Turismo Sport is opvallend, omdat de ceo van ontwikkelaar Polyphony Digital in 2017 tijdens een vraaggesprek nog aangaf dat er geen microtransacties zouden worden toegevoegd, zoals dat wel het geval was bij eerdere titels uit de serie.

Polyphony Digital zegt met zoveel woorden dat geen sprake is van een pay-to-win-situatie, mede omdat de allerbeste voertuigen nog altijd alleen met in-gamecredits kunnen worden aangeschaft. Dus chauffeurs moeten nog altijd hun prestaties laten zien op de racebanen om ook de meest bijzondere auto's te kunnen bemachtigen.

Het bedrijf zegt dat het beschikbaar maken van de ruim 200 auto's als dlc inspeelt op de behoefte van spelers die druk zijn met werk of net zijn begonnen met de racegame, en niet zoveel tijd hebben om de auto's vrij te spelen door veel te racen.

Gran Turismo Sport Collector's Edition, PlayStation 4

Door Joris Jansen

Redacteur

31-07-2018 • 12:05

145

Submitter: sojab0on

Reacties (145)

145
138
81
6
0
4
Wijzig sortering
"Het bedrijf zegt dat het beschikbaar maken van de ruim 200 auto's als dlc inspeelt op de behoefte van spelers die druk zijn met werk of net zijn begonnen met de racegame, en niet zoveel tijd hebben om de auto's vrij te spelen door veel te racen."

Een ellenlang grindsysteem dat ze zelf bedenken is een reden om microtransacties toe te voegen? Nu valt het bij Gran Turismo Sport nog enigszins mee met grinden, maar deze reden had ik nog niet gehoord. :)

Bespaar je het geld en doe dit: https://www.gtplanet.net/...dit-farming-setup.377859/.
vVroeger had je daar cheats voor maar sinds EA in het Xbox 360 tijdperk had uitgevonden dat je cheats ook aan je spelers kunt verkopen is het big business tegenwoordig.

Ik vind dit overigens echt het grootste bullshit argument dat je kunt verzinnen. Ja sommige mensen hebben geen tijd om ons spel te spelen maar als ze ons meer geld geven hoeven ze dat niet.

En dus worden spellen steeds meer op grinding gericht zo dat je meer en meer naar microtransacties word gepusht. Nee bedankt, ik speel het spel wel gewoon en als het niet leuk is koop ik volgende versies ook niet meer.
Je snapt het niet. De microtransacties zitten in de game om er voor te zorgen dat ondersteuning in de komende tijd gewaarborgd is. Er verandert helemaal niets voor de speler, behalve dat er een extra optie is voor diegene die hun portemonnee willen trekken. Het houdt de DLC gratis voor de spelers die niet wensen te betalen én het is er niet meer grindy op geworden.

Het alternatief is dat de ondersteuning qua nieuwe content snel stopt, wie heeft daar wat aan?
Tsja, en de volgende keer heb je net iets meer tijd nodig om dezelfde soort auto's vrij te kunnen spelen. Dit blijven ze langzaam opkrikken zolang spelers er niet over zeuren. En zie daar het probleem.

Kijk als voorbeeld naar GTA 5 online. Als je een beetje leuke auto wil ben je tientallen euro's of in-game uren armer. Dit is van de zotte!
Alleen is daar helemaal geen bewijs van in GT Sport, dus die vergelijking gaat niet op. Nogmaals, er zijn meerdere manieren van auto's vrijspelen. Dagelijks krijg je er één gratis door simpelweg de game te spelen. Je krijgt er ook nog een hele hoop via de rijschool, missie mode en circuit-ervaring. Tevens kan je een handjevol auto's kopen met miles, een ingame currency naast credits, die je met bakken binnen haalt. Soms krijg je een auto gratis ter promotie. En dan krijg je ook nog eens auto's 'te leen' van de game voor de FIA constructeurs competitie.

Ik denk dat een nieuwe speler binnen een weekje een stuk of 50 auto's zal hebben zonder 1 credit of mile uit te geven. Het overgrote deel van de auto's zijn ook helemaal niet duur. Onder de 400.000 credits. Met een uurtje spelen kan je dit verdienen. De N klasses zitent vaak tussen de 10.000 en 150.000.

Ik vind dat het woord 'microtransacties' te vaak leidt tot negatieve en soms zelfs panische reacties. Het alternatief is betaalde DLC. Dat scheidt de community, wat weer leidt tot het sneller uiteenvallen van de community. Dat terwijl de community nu juist heel actief blijft.

[Reactie gewijzigd door MadDogMcCree op 28 juli 2024 05:08]

EDIT: Je hebt gelijk. Ik ben ook niet heel bekend met gran turismo. Ik hoop alleen dat het niet dezelfde kant opgaat. Ikzelf zou liever de betaalde DLC hebben, maar ieder zijn ding ;)

[Reactie gewijzigd door JackJack op 28 juli 2024 05:08]

Heb je mijn reactie wel gelezen? Betaalde DLC zou deze game kapot maken, net als dat bij GTA Online het geval zou zijn. Het is een typisch voorbeeld van doemdenken zonder echt gegronde reden.

Wat voor fratsen halen ze uit dan? Er verandert namelijk helemaal niets voor iedere speler, behalve dat er een extra optie is om auto's aan te schaffen. De mate van credits vergaren is exact hetzelfde gebleven/auto's duurder worden en dan kan je wel insinueren dat dit wel het geval gaat zijn in de toekomst, daar is geen enkele indicatie voor. Bij deze update zaten ook weer een handvol 10-20k auto's.

En GTA V is geen vergelijking omdat die game geen grens legt op wat je kan kopen. GT Sport doet dat wel, enkel auto's onder de 2.000.000 credits. 2 miljoen is gemakkelijk te grinden door gewoon de game te spelen. Een luierik kan er voor kiezen om te betalen en betaalt gelijk ook de toekomstige content, dat is de enige verandering. Win win.
Ik heb je reactie gelezen ja. En zelfs dan kan ik het met je oneens zijn. Dit is al de eerste stap in de verkeerde richting. Het is een voorzetje, en als het aanslaat opent het de deur voor meer. Dat is wat mis is met dit soort updates. Het blijft er nooit bij. Dat is geen doemdenken, maar een realistisch beeld van de game industry vandaag de dag. Geef mij maar DLC, dan weet ik waar ik aan toe ben.
Over 5-10 jaar kost een auto 10 euro is de grind 5x zolang geworden. Wat dan? Jij moet naar de langere tijd kijken dat doet Gran Turismo ook. Dat ze Micro Transacties ondersteunen voor een spel dat heel snel een nieuwe versie krijgt is helemaal van de zotte. Die winst die die bedrijven maken is door de dolle heen. Het is bewezen dat de kosten voor het maken van 1 dezelfde spel elk jaar naar beneden gaan
'Wat dan' en 'als' zijn toch helemaal geen argumenten.. Zo kan je iedere discussie wel aangaan met deze dooddoener. Er is voorlopig geen enkele indicatie dat dit het geval is, dus het is een non-argument.

En het lijkt me ook verstandig om even de geschiedenis van de Gran Turismo serie na te gaan, want als er één franchise is waar het verrekte lang duurt voor dat de game een nieuw deel krijgt, dan is het Gran Turismo wel. Een nieuw deel op de PS4 hoef je echt niet meer te verwachten.

Ik raad vooral aan de game te kopen voor momenteel €13,99 (!) in de PSN Store en zelf te oordelen. Het is niet zo zwart/wit zoals iedereen die de game niet heeft gespeeld en hier boven en beneden maar wat roept.
waar heb je het over? je betaald voor de game en je betaald voor online bij sony!!
nu nog meer betalen? wtf.....dit noemen wij uitmelken tot je paarse nippels hebt
Hoezo nog meer betalen? De microtransacties zijn enkel een extra optie om auto's aan te schaffen, het vervangt niets. Snelheid van credits vergaren en de kosten van auto's veranderen helemaal niet. Er is een icoontje bijgekomen, stel je voor..

De volgende roeptoeter die schuimbekt bij het woord microtransacties.. Sluit maar achteraan de rij aan.
Jouw mening......microtransacties is en blijft verkapte winst net als die lootbox.
Mening? Dat zijn de feiten. Verdiep je anders eerst in de game, je roept maar wat.
Jij bent iemand die graag betaald voor onzin die allang met een patch/update erin moet zitten.je betaald al genoeg voor de game of niet?
Daarom is het uitmelken....als jij kinderen hebt snap je wel dat deze zaken echt onzin is.

Dat is een feit!!!
Zolang ik roep geef ik tegen gas
Alles accepteren doen wij niet aan.

Fijna avond nog.

[Reactie gewijzigd door noway op 28 juli 2024 05:08]

Haha, wat is dit nu weer voor een kansloze reactie. Ik benoem de feiten wat er is verandert in de game en jij komt schreeuwen dat dat een mening is, zo werkt het niet knul. Vervolgens kom je nu weer met dezelfde reactie. Je hebt gewoon geen idee waarover je het hebt, met je 'wij', de typische ongeïnformeerde roeptoeters. En ergens een aantal uitroeptekens achter zetten maakt iets geen feit. Je beticht mij van het presenteren van mijn mening als feit, terwijl juist jij je hier aan schuldig maakt. Kostelijk.

Ik betaal overigens geen cent voor auto's en als je een beetje verdiept had in de game en discussie, dan had je ook gezien dat dat helemaal niet nodig is. Alles zit al gewoon in de game, alles is gewoon gemakkelijk te unlocken door de game te spelen. Het is niet ineens een grotere grind geworden en auto's kosten niet ineens meer credits. Nogmaals, er is louter een icoontje bij gekomen die je in staat stelt een auto met echt geld te kopen. Fundamenteel is er helemaal niets aan de game veranderd. Maar dat gaat er bij jou niet in, jij ziet het woord microtransacties en dan gaat de bloeddruk alweer omhoog.

De optie is overigens uit te schakelen. Dus daar houdt je 'kinderen' argument ook op.

[Reactie gewijzigd door MadDogMcCree op 28 juli 2024 05:08]

Knul ? Ok snotneus jij wilt laaste woord hebben prima.
Ik vind dit overigens echt het grootste bullshit argument dat je kunt verzinnen. Ja sommige mensen hebben geen tijd om ons spel te spelen maar als ze ons meer geld geven hoeven ze dat niet.
Voor mij is het juist geen bullshit. Ik koop een spel om online tegen vrienden te racen of timetrials en heb helemaal geen tijd (of zin om vrij te maken) om alleen te moten spelen zodat ik online met gelijkwaardige auto's kan spelen.

Wat dat betreft vond ik PCars erg fijn: alle banen en auto's waren direct beschikbaar. Nooit een race of event gereden alleen dingen die ik wel leuk vond om te doen.
Daarom zeg ik ook dat het argument bullshit is. Omdat jij geen tijd hebt moet je meer betalen om het spel enigszins te kunnen spelen.

Dat is een argument voor de shareholders meeting, niet iets om je spelers mee af te schepen.
Juist ze pushen je om te spenderen door het 1 grote grindfest te maken. Zulke bedrijven moeten van mij naar/in azie blijven. Doei! Koop GT Sport niet mensen! Koop dan Project Cars! Met zijn allen hebben we 1 stem!
Ik vind dit overigens echt het grootste bullshit argument dat je kunt verzinnen. Ja sommige mensen hebben geen tijd om ons spel te spelen maar als ze ons meer geld geven hoeven ze dat niet.
In principe klopt wat je zegt. Het is ook bullshit.
Maar intussen alweer 10 jaar oude bullshit ofzo?

Het is jammer dat bepaalde bedrijven de standaard hebben gezet. Ik vond grinden leuk ten tijde van Diablo 1..... WoW heb ik nooit durven aanraken, want ik wilde een leven houden.

Nu is alles een grindfest geworden. Bij Street Figher 5 vond ik het ook vrij irritant dat ik niet de hele game had..... Maar tegelijkertijd snap ik het ergens wel. Dit is de nieuwe weg.

Als het me echt niet meer bevalt koop ik het gewoon niet.
Maar die balans zoeken is volgens mij heel moeilijk.

Ik heb genoeg racers gespeeld (geen idee meer welke Forza of GranTurismo of wat dan ook inmiddels) waarbij je netjes begint in een simpel autotje, of een "leen auto", en dat je na 3 races al enorm dikke raceauto's wint. Tegen de tijd dat je het 2de kampioenschap uit hebt heb je al een redelijke collectie van enorm snelle wagens.

Wat ze van mij ook eens mogen doen is "price cars" laten verkopen. Je verdient in GTSport elke dag dat je 42km rijd een (random) auto. Maar de auto's die je krijgt kun je niet verkopen, alleen weggooien.

Als ik al m'n dubbele autos eens kon verkopen ipv weggooien, liep m'n bankrekening ook goed op.
Helaas is het niets nieuws in racegames, Forza 4 deed dit jaren geleden ook al en indertijd werd door Turn 10 exact dezelfde reden gegeven.

Jammer dat GT er nu ook aan toegeeft, want dit is een verschrikkelijk vuile manier om geld te vangen. De begeerlijke / populaire sportauto's dusdanig duur te maken qua ingame credits, dat het vrijwel onmogelijk is om ze te ontgrendelen in de carrière modus. Het plezier dat je kunt hebben door gewoon te spelen en vlot achter elkaar auto's te verdienen wordt zo vakkundig uit het spel gehaald.
"Verschrikkelijk vuil"? Mwoa, ze hadden de auto's ook in lootboxes kunnen stoppen, en/of niet (meer) unlockbaar via grinden. In principe voegt dit alleen een tijdbesparing toe, je hoeft het niet te doen. Okee, het risico bestaat dat ze express meer grind toevoegen om de verkoop te verhogen, maar wat ik me herinner van GT1 en 2 was het altijd al grindy.
Eerst maar eens zien hoe lang het daadwerkelijk gaat duren om alle auto's vrij te spelen. Als je daar meer dan 10.000 uur voor nodig hebt vind ik dat nogal buiten proporties. En onhaalbaar terwijl je misschien wel de volle prijs voor het spel hebt betaald.
Als de enige mogelijkheid is om na bijvoorbeeld 200 uur auto's te moeten vrij kopen, omdat je nog steeds minder dan de helft hebt, dan is dat wel kwalijk te noemen. Omdat ze daarmee een stukje plezier wegnemen, en dus eigenlijk je aandringen dat je meer koopt. In theorie zouden ze met een algoritme zelfs kunnen checken wat het optima performa is waarin jij als consument tot aankoop over gaat.

De vraag is, wil jij als consument zo behandeld en benaderd worden? Bewust of onbewust...
In principe krijg je iedere dag een gratis auto (willekeurig, duur/goedkoop) als je meer dan x kilometers maakt die dag. Maarja dan moet je dus wel elke dag even kunnen spelen.

GT Sport is ook niet een game waarin het echt een doel is om elke auto in het spel te unlocken, maargoed ieder zijn ding natuurlijk.
klopt maar feit blijft wel dat GT de prijzen van de auto redelijk waarheidsgetrouw hebben gehouden naar wat ze in het echt zouden kosten, dus autos extra duur maken zodat je gaat betalen ervoor zullen ze vast niet gaan doen.
Heb er niet eens zo heel veel uren in zitten maar had al wel snel 18 miljoen credits. Kwestie van elke dag een kwartiertje spelen en een bepaalde race doen. Je krijgt dan ook meteen je dagelijkse auto en heb zo de Porsche LMP1 en de beide tegenhangers van Toyota gekregen. Naast nog een boel andere auto’s zoals diverse andere Porsches. Heb in totaal misschien vijf auto’s gekocht waaronder de Mercedes F1 en de Mazda 787B (met slecht geluid). Beide wagens zaten gisteren in de aanvulling van de game.
Tuurlijk. "Player choice" is altijd zo'n fijn excuus om te kunnen gebruiken maar altijd bullshit.
Eigenlijk iedere game die een dergelijk microtransactie systeem heeft, heeft ook een giga grind om echt geld uitgeven te stimuleren.
Volgens mij is het nog steeds pay-to-win. Je kunt namelijk een nieuwere snellere auto kopen met echt geld.
Dat je het ook via in-game credits kan doen is skill-to-win (winnen = geld verdienen), maar staat hier los van.
Ja, pay-to-win is het inderdaad nog steeds. Je kunt nu namelijk de bijna beste auto's kopen, waarmee je races kunt winnen. Dan met de winstpunten de beste auto's in-game-kopen ipv met echt geld.
Je hoeft hierdoor dus veel minder te racen om toch de meest ultieme auto's in game aan te kunnen schaffen.

Misschien geen pure pay-to-win, maar wel een pay-shortcut-to-win.
Speel je het spel ook? Of roep je wat naar aanleiding van berichten?

Want in de online races (zeker de Sport-mode) kun je wel een veel betere auto hebben, de statistieken worden per auto wat gelijkgetrokken. Dus in de races waar het echt om draait (niet de singleplayer of de lobby) heb je niet heel veel aan die auto van 2 miljoen.

En zelfs dan kan ik je garanderen dat je niet zomaar wint met die duurdere auto. Want er zijn meer dan genoeg spelers die elke auto binnen dezelfde categorie een stuk sneller rond kunnen sturen over een circuit dan iemand die de auto's zomaar koopt omdat ie denkt dan te kunnen winnen.

Singleplayer heb je er misschien wat aan. Voor de singleplayer kampioenschappen heb je vaak een specifieke auto nodig (merk, soort, land van herkomst etc). Daarvoor zou het misschien handig zijn. Maar dan nog, als jij daar met een auto aankomt die veel "sneller" (in theorie) is dan de andere auto's, gaat het ten koste van je XP en inkomsten. Dus wat dat betreft win je er nog steeds weinig mee.
Daarom schreef ik ook niet "zul je races winnen" maar "kun je races winnen". Natuurlijk hangt het ook af van je eigen kwaliteiten. De kans dat je kunt winnen vergroot je uiteraard wel als je een betere auto hebt.

Om even de vergelijking met de echte wereld te maken: In een Mercedes of Ferrari maak je momenteel in de F1 ook de grootste kans om een race te winnen, in een RB heb je nog kansen, alle andere auto's zijn met (veel) geluk kandidaten voor de derde plek.

Als ik gewoon intens slecht ben in het spel (en die kans is zeer zeker aanwezig, want het laatste racespel dat ik heb gespeeld was need for Speed II), dan kan ik inderdaad de dikste auto kopen die met geld gekocht kan worden, maar de kans dat ik win blijft toch redelijk klein.
Maar als ik een redelijke rijder ben, die gewoon fatsoenlijk kan racen in de game, vergroot ik mijn kansen wel degelijk door echt geld uit te geven aan een betere auto.

Dat gezegd hebbende, alle games met micro-transacties leven allemaal van hetzelfde principe: Instant-gratificatie. Door het kopen van items kun je sneller verder gaan in het spel, zonder daarvoor extra tijd en moeite in het spel te steken.
Ergens (en nu ben ik even heel ongenuanceerd) is het gewoon een gelegaliseerde manier van valsspelen.
Dat gaat nog steeds niet op. Er is een BoP (Balance of Power) actief in het online deel van het spel waardoor je alleen binnen een klasse kan spelen en alle auto's binnen die klasse gelijkgetrokken worden. Er zijn soms wat kleine voordeeltjes voor sommige auto's, maar met elke update die Polyphony uitbrengt worden deze weer generfd.
Het heeft online dus geen effect.
Als auto's gelijk getrokken worden dan gaat het hele sim gedeelte van de game toch niet meer?
Het gaat toch nergens over als je in een lobby terechtkomt met allemaal dezelfde auto's? Auto's gelijk trekken qua performance gebeurd ook in meerdere klassen qua autosport in het echt. Kijk maar eens naar de GT klasse of de andere verschillende klassen die meedoen aan bijvoorbeeld Le Mans. In ieder geval maakt het de game niet minder een sim, juist meer. De ene auto is wat sneller op het rechte stuk, de ander in de bochten etc.
Waarom niet? Balance of Power is een techniek die ook in het echt wordt gebruikt in verschillende toerwagen klasses. Natuurlijk is er nog steeds verschil tussen auto's, maar het is niet zoals in singleplayer dat je een auto koopt die 50pk meer heeft dan de anderen en daardoor makkelijk wint. Dat wordt dus voor de race rechtgetrokken door bv een nerf op je vermogen of extra gewicht in de auto.
Zoals Sluuz al zegt, er is meer dan alleen power.

Ik heb van de week een aantal keer dezelfde race gereden online. Met verschillende wagens.
Allemaal "groep 3" auto's, maar de ene auto ligt mij simpelweg beter dan de andere. Dan kan het power-niveau of het gewicht wel geknepen of geboost worden, maar als een auto niet een wegligging heeft waar je mee overweg kunt heb je er nog weinig aan.

Dus handling en uiterlijk blijven natuurlijk altijd een persoonlijk dingetje :)
Als je een redelijke rijder bent heb je de in-game credits zo bij elkaar. Er zitten offline races (dus puur tegen zwakke AI-tegenstanders) bij waar je 375.000 credits in een race van 12 minuten kan winnen. En je kan wel auto's kopen, je zal ook mileage-points moeten verdienen om de auto's maximaal te tunen. Als je alle credits eerlijk verdient, lopen credits en mileage-points redelijk in balans. Als je auto's met echt geld gaat kopen dus niet.
Nouja, met een 'pay-to-win' benaming krijgt de game te weinig krediet. Auto's speel je niet alleen vrij met ingame credits, maar ook een dagelijkse 'uitdaging' (42 km rijden met een auto) krijg je iedere dag een random auto. Ik heb met deze dagelijkse uitdagingen en verdiende ingame credits op een paar peperdure auto's na alles unlocked en ik speel echt niet bijzonder veel. Je moet hier wat geluk mee hebben, maar je hoeft nu echt niet ineens een fortuin uit te geven om in iedere klasse mee te kunnen doen.

Voor de meeste spelers verandert er niets, alleen dat er nu een extra mogelijkheid is bijgekomen om auto's aan te schaffen. Credits gaan niet langzamer nu de microtransacties zijn toegevoegd.

Ik ben eerlijk gezegd wel blij dat dit wordt toegevoegd. Zonder verdienmodel is de kans veel groter dat men de game niet blijft ondersteunen met nieuwe content. Dat terwijl we al zo veel content erbij hebben gekregen sinds de launch. Toegegeven, de game voelde nog niet helemaal af qua content bij de release, maar we mogen zeker niet klagen.
Beetje zoals farcry 5.. wel ingame aankopen maar niet eindeloos grinden. Ik vind het prima!
Yep, heb het nierboven ook aangegeven. Met een kwartiertje per dag heb je een gratis auto en ruim 300k credits. Het hoeft niet veel tijd te kosten. Er is geen P2W in deze game want je kunt door dagelijks die ene race te doen in een week al een paar serieuze wagens hebben. Had mijn eerste week oa een Porsche911GT3 en die kostte me enkel een kwartiertje van mijn vrije tijd die dag.
Zodra de voertuigen, waar door betaling eerder toegang toe kan worden verkregen, beter zijn dan de 'standaard' voertuigen is het inderdaad pay-to-win.
Nee dan is het patroon tot skip. Als de nieuwe voertuigen beter zijn als de standaard auto's en je ze alleen met echt geld kan bemachtigen is het Play tot WiN. Maar deze games komen bijna nooit voor. Maar mensen roepen als Pay tot win als je 10 uur moeten spelen IPV je portemonnee trekken.
Op het moment dat je spelers de mogelijkheid biedt om tegen betaling betere equipment, characters, auto's, skills etc. te verkrijgen waardoor je een voordeel hebt tegenover de spelers die niet betalen, is het per definitie pay-to-win. Ongeacht of je het hier mee eens bent of niet, dit is nou eenmaal de definitie.
Je geeft het zelf al aan. Tegen over spelers die niet betalen. Maar als je het met ingang currencie kan kopen. Heb je geen voordeel tegen over mensen die niet betalen. Zij hebben er immers ook toegang tot. En zijn game geweest waarbij je bv 200 dollar kon neerleggen en sterker kon worden dan een Free speler ooit kon worden. En daar komt P2W van daan. 90% van de games die nu uit komen zijn P2Skip
Anoniem: 306567 31 juli 2018 12:09
Op zich niet heel erg als je ze gewoon ook nog met in game credits kan kopen. Tevens krijg je elke dag een gratis auto als je genoeg kilometers maakt. Dus je hebt dit in principe niet nodig. Wat wel zo is dat gran turismo sport tijdens de launch vrij weinig content had en dat wordt nu elke maand toegevoegd, dus er is genoeg support. Wel vind ik dat er veel meer auto's standaard in de game hadden moeten zitten, nu voegen ze die wel toe maar dan moet je ze nog alsnog kopen via inname credits of geld dat is eigenlijk wel vreemd.
Dat zijn dagelijks een aantal rondjes op het oude Le Mans circuit of een oval? (zodat je het snelste aan die kilometers zit..) ?.
Anoniem: 306567 @Tortelli31 juli 2018 13:14
Vaak is 2 races al voldoende. Dus zo moeilijk is dat niet.
Dat is 1 race, op youtube staat het er vol mee als je zoekt op making money in GT Sport of iets dergelijks.
Als je genoeg KM's maakt ja. Maar niet iedereen heeft tijd om dagelijks te spelen. Daarmee worden de echte begeerlijke exoten onhaalbaar met de hoge in-game prijzen die ze hanteren.
Je moet 1 race per dag doen, kost je nog geen 14 minuten. Dan heb je de gratis auto en 300k credits.
Ligt eraan wat voor race. Om die auto in 14 minuten binnen te halen moet je gemiddeld 200 km/u rijden.
Nogmaals: Er zijn mensen die geen tijd hebben om elke dag te spelen (me, myself and I included) ;)

[Reactie gewijzigd door PdeBie op 28 juli 2024 05:08]

Nog een die zwicht voor het geld. Echt belachelijk die microtransacties. Alvast de reden waarom ik nog amper achter mijn console kom momenteel op een aantal games zonder microtransacties na. Waar is de tijd dat je nog 24H races moest rijden om in GT om toch maar wat credits te verzamelen om die haast onbereikbare superbolides te kunnen aanschaffen. Tegenwoordig betaalt men een aantal euro's en voila, alles unlocked. Waar zit de challenge nog? Ik hoop in alle geval dat het tij ooit keert maar als ik zie hoe mensen die microtransacties blijven slikken dan vrees ik dat het een weerspiegeling is geworden van onze "ik wil alles en ik wil het nu zonder moeite" maatschappij en die zie ik de komende jaren laat staan ooit nog veranderen.
Niet helemaal eens in dit geval... De echte top bolides zijn namelijk niet te koop maar moet je nog steeds verdienen.
Maar buiten dat ben ik ook absoluut geen voorstander van micro transacties in betaalde games. Wanneer een game gratis wordt aangeboden en vervolgens het geld binnen haalt via micro transacties: prima! Maar eerst betalen voor een game, en dan betalen voor extra content? Nee.
Je kunt natuurlijk wel een hoop in game currency sparen op alle auto's behalve die paar die niet met echt geld aangeschaft kunnen worden.

Verder ben ik het echter niet eens met je laatste statement, je betaalt niet voor extra content (iets wat gewoon dlc zou heten), je betaalt voor een shortcut. Ik heb hier dan ook eigenlijk totaal geen probleem mee, vooral aangezien het er niet op lijkt dat de game ontworpen is om mensen naar de micro transacties te sturen door de boel extra grindy te maken.
Ik snap je punt geheel. Maar zie het zelf anders... Ik vind betalen voor content (ongeacht of die ook via andere wegen te verkrijgen is in een game) niet ok binnen een game waar je al dik voor betaald hebt. Dat het hier gaat om shortcuts vind ik helemaal bizar... Betalen om een game minder te spelen? Met andere woorden: de game is van zichzelf zo vervelend dat mensen bereid moeten zijn te betalen om delen van de game over te slaan? Lijkt me geen goed verhaal... Ik snap de gedachte er achter heus wel (naast de extra inkomsten bron voor de developer is het mensen een voorsprong geven door geld te betalen ipv tijd te investeren in de game), maar ik persoonlijk hou daar dus totaal niet van. Betalen voor bepaalde leuke DLC is dan juist weer iets dat ik prima vind mits het voor de gameplay zelf geen extra waarde heeft. Denk aan bepaalde kleding of auto's met afwijkend uiterlijk (maar niet afwijkende prestaties tov andere auto's die in de reguliere game zitten). Ikzelf heb daar geen boodschap aan en zal dergelijke content dus niet kopen - maar het zit me ook niet in de weg wanneer anderen het wel doen! Dat is wel het geval wanneer ik veel tijd in een leuk spel stop en daarvoor in game beloond wordt en iemand anders vervolgens diezelfde beloning doodleuk koopt... Haalt voor mij een stukje plezier weg uit het spel (want ik weiger mee te doen aan in game dingen kopen met echt geld).
Die 24h race waar het hier eerder over gaat zou ik geen tijd voor hebben, terwijl ik toch wel graag in die vetste auto wil rijden. Zonder microtransacties zou het betekenen dat ik de auto nooit kan rijden, terwijl ik wel het spel heb gekocht. Dus dan mis ook content waar ik indirect voor betaald heb. Wat is dan een andere optie, dat de auto's minder duur worden? Misschien, maar dan gaat dat gevoel bij het unlocken van die auto ook naar beneden.

Naar mijn mening dus prima toevoeging, om mensen die een drukker leven hebben, toch een kans te geven te genieten van al het moois dat de game biedt. Je hebt verder geen voordeel tov andere spelers in het online gedeelte omdat alle auto's gelijk worden getrokken in multiplayer.
Dat mag he ;) Meningen kunnen altijd verschillen. Ik vind micro transacties per definitie een slecht verhaal in betaalde games. Misschien ben ik daar wat zwart-wit in. Dat kan... maar dat is mijn beleving ervan.
Nee hoor begrijp ik wel, vooral omdat in het begin van micro transacties bij games dit puur werd gedaan om zoveel mogelijk winst te maken. Hetgeen leidde tot oneerlijk voordeel of onbereikbare delen voor niet-betalende spelers. Maar bij GT Sport verdien je de credits vrij makkelijk, het is niet zo dat je oneindig moet grinden om te beste auto's te kunnen kopen. Dus iedereen kan alles nog vrijspelen, alleen als je bijvoorbeeld maar af en toe even wilt racen, kun je voor een paar euro die andere auto kopen. Dat iemand anders daar meer moeite voor heeft moeten doen is niet zo belangrijk, immers gaat het niet om auto's te vergelijken, maar de snelste tijd. Daar zal de meer spelende gebruiker altijd een beter in zijn :)
Je kunt het ook anders zien. Doordat jij voor 2 dollar die Porsche kunt kopen kun jij al veel eerder met de Porsche racen.
Ik ga dat niet doen. Maar ga het wel jammer vinden dat anderen met geld teveel het wél kunnen terwijl ik in de game moet investeren om dezelfde beloning te krijgen. Dat ik het niks vind wil niet zeggen dat het dus slecht is he... Het is enkel mijn persoonlijke mening m.b.t. micro transacties in het algemeen,
Ik vind betalen voor content (ongeacht of die ook via andere wegen te verkrijgen is in een game) niet ok binnen een game waar je al dik voor betaald hebt
Dan doe je het toch gewoon niet, alles blijft in de game zoals het is...
Dat is wel het geval wanneer ik veel tijd in een leuk spel stop en daarvoor in game beloond wordt en iemand anders vervolgens diezelfde beloning doodleuk koopt... Haalt voor mij een stukje plezier weg uit het spel
Dat zit toch echt tussen jouw oren. Wat boeit het wat een ander doet in de game, het gaat er toch om of jij plezier en voldoening haalt binnen de game.
Dat zit toch echt tussen jouw oren.
Klopt ;) Maar dat verandert niks aan hoe ik het beleef...
Wat boeit het wat een ander doet in de game, het gaat er toch om of jij plezier en voldoening haalt binnen de game.
Klopt ook! Mede waarom ik al niet erg enthousiast ben over online gamen en multi player gamen.... Maar ik vind het toch vervelend dat mensen met geld hetzelfde bereiken in een game waar ik hard voor gewerkt heb in de game. Ja, dat zit tussen mijn oren. Ja, dat is niet nodig. Maar zo voelt het voor mij toch... Kan ik ook niet helpen! ;)

Dus nee, IK ben niet enthousiast over een micro transactie systeem als dit.
de game is van zichzelf zo vervelend dat mensen bereid moeten zijn te betalen om delen van de game over te slaan?
Nee, dat was nou wat ik bedoelde met dat ik niet het idee heb dat dit gedaan is bij GT Sport. Ik heb de indruk dat de game gewoon gemaakt is met het idee dat iedereen gewoon de auto's met in game currency koopt en dat de game niet extra 'grindy' gemaakt is om mensen maar naar de microtransactions te sturen.
Dat idee heb ik wél bij Shadow of War, daar lijkt de game zo gemaakt te zijn dat mensen zich aan dingen gaan ergeren en dan voor een paar euro een mooie uitweg voorgeschoteld krijgen.
Disclaimer hierbij: Ik heb geen van beide games en ga af op reviews. SoW heb ik daardoor besloten niet te kopen, GT Sport heb ik nóg niet omdat ik pas net een PS4 heb en nog heel veel te spelen heb (op de PS4 en op andere platformen)... maar ik was wel tempted in de recente sale (is nog steeds bezig geloof ik).
Eens hoor... Voor zover ik kan oordelen is dit bij GT Sport geen heel gek verhaal en niet puur bedoeld als cashcow. Maar ben er toch niet enthousiast over. En ja, dat ligt ook aan mij. Maar het is mijn gevoel erbij. Kan ik niet helpen ;)
Daarom speel ik bijna alleen nog single player story driven games, ik zit te wachten op RDR2 in de hoop dat ze niet het "GTAV online model" er in verwerkt hebben met die sharkcards...
Gezien het succes van GTA Online kan je er wel vanuit gaan dat er wel degelijk een vorm van die sharkcards in RDR2 zal gaan zitten. Helemaal als je ziet hoe fanatiek ze gekocht worden.
Op zich heb ik geen problemen met micro transacties zolang je maar wel alles ook nog op de 'normale' manier kan doen.

Maar wat wel goed zou zijn, is als je bv online wil spelen in multiplayer dat je de optie krijgt om tegen mensen te spelen die enkel en alleen op de normale manier hun auto's hebben verkregen ipv via micro transacties.
Wat is het verschil dan? Kijk op youtube en je ziet hoe makkelijk je aan credits kunt komen. En elke dag een gratis auto.
Gewoon, omdat mensen dan op de 'eerlijke' manier aan hun dingen zijn gekomen en ze niet ff hebben gekocht en meteen de dikste auto hebben.

Is trouwens niet alleen voor dit spel hoor, men is altijd tegen micro transacties, maar als ik in me uppie alleen speel, wat maakt het dan uit als ik het leuk vind om geld uit te geven.

Maar snap dat het in sommige spellen niet leuk is om online met mensen te spelen die alles maar direct kopen.
Als je in een weekend acht uur van je tijd in deze game stopt verzuip je in de dikke auto’s. Buiten die gratis auto die je elke dag krijgt kun je via de rijschool ook gratis auto’s vrijspelen. Je kunt ook een contract met een fabrikant aangaan en dan heb je de jeuze uit een aantal wagens. Rij zo bv al een tijd in een BMW M6 die me geen cent kost.
Rare zet juist nu net microsoft heeft besloten de microtransacties uit forza 7 te halen.
Ik heb sterk een vermoeden dat ze dit o.a. hebben gedaan, vanwege tegenvallende verkoopcijfers. Zo kunnen ze toch de ontwikkeling (gratis) maandelijkse content van auto's en tracks financieren. Wat echter wel een aparte beslissing is, is het feit dat alleen auto's tot de 2 mil te koop zijn (en dus geen hypercars).
Die verkoopcijfers snap ik wel als je een game uitbrengt die wat content betreft erg karig is. Die gratis content is erg netjes van PD maar niet meer dan normaal omdat de game nog steeds niet af is.
Ik denk zelf dat het probleem voor het grootste gedeelte zat in het feit dat ze alleen multiplayer gefocust waren, terwijl veel fans al direct een singleplayer mode wilden spelen. Dat ze nu content toevoegen hoeft niet, maar doen ze toch. Gelukkig gebeurt er nu steeds meer om games toch in een later stadium, 'completer' te maken.
Is dit nodig?

Je wint veel auto's en zo enorm veel grinden hoef je nu ook weer niet. Ja als je ALLES wilt hebben, maar is dat gek?

Ik heb zoveel auto's die ik niet gebruik. Zat type X auto's gewonnen waar ik nooit mee rij.

Beetje onzinnig vind ik, maar wellicht is dat maar goed ook.

Veel invloed op de gameplay zal het vast niet hebben aangezien er naar mijn mening een goede balans te creëren is in de races indien gewenst (prestatiebalans).

[Reactie gewijzigd door Mit-46 op 28 juli 2024 05:08]

Nouja, blijkbaar zijn er mensen die het wel nodig vinden.
Op zich geen probleem mits de microtrans zich beperken tot cosmetisch (looks/geluid van de auto), wellicht ook wat handeling maar dan meer in het opzicht van karakteristiek dan dat het een gameplay technisch voordeel oplevert.

M.a.w.; zolang de content ook binnen redelijke tijd vrij te spelen is en geen competitief voordeel oplevert dan is er wmb niets mis mee.

Moet wel onderstrepen dat hiermee het rewarden van je eigen core base die deze status van aanzien door vrij spelen van auto's wordt ondermijnd. Dat is zeker een risico voor gran turismo.

[Reactie gewijzigd door IngamerX op 28 juli 2024 05:08]

Zie het nut er niet van in, je kunt toch in elke race rijden met de wagens die zijn toegestaan?
Ik heb er nog nooit een wagen moeten kopen met mijn in-game centen.
Het tunen van uw wagen stelde ook niets voor waardoor het de moeite niet loont om die voertuigen te kopen en aan te passen.
Moet wel zeggen het is denk ik 10 maand geleden ofzo dat ik GT Sport nog gespeeld heb dus kan ondertussen misschien al (heel veel) veranderd zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.