De MIVD voorziet delegaties van de Nederlandse Tweede Kamer voortaan van beveiligde telefoons als ze op werkbezoek gaan naar 'lastige landen' zoals Iran. De maatregel moet voorkomen dat de Kamerleden in het buitenland worden afgeluisterd.
Eind vorig jaar kregen Kamerleden op werkbezoek in Iran zo'n beveiligde smartphone mee, schrijft De Telegraaf. Met de toestellen kunnen ze alleen bellen naar andere personen met zo'n toestel. Verbinding maken met internet en apps installeren is niet mogelijk. Hun persoonlijke smartphone moeten ze thuis laten. De Kamerleden zijn daardoor niet bereikbaar voor het thuisfront, maar volgens een betrokkenen wordt er 'een voorziening' getroffen voor dergelijk contact.
De telefoon die de Kamerleden van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst meekrijgen is de Sectra Tiger, als onderdeel van de Vecom- of Veilige Communicatie-dienst. Niet bekend is welk model ze meekrijgen. Sommige versies van deze telefoon zijn door het Nationaal Bureau voor de Verbindingsbeveiliging goedgekeurd voor beveiligde spraak- en datacommunicatie op het hoge veiligheidsniveau Stg. Geheim. Ook ministeries en premier Rutte werken met Sectra's en ministers en staatssecretarissen krijgen ze bijvoorbeeld mee als ze naar China, Rusland of Iran gaan.
Sectra Tiger 7401