Western Digital Caviar WD400BB review

Het volk van Storage Review brengt ons een review van de Western Digital WD400BB ATA-100 harddisk, een 7200rpm schijfje met twee platters van 20GB, een seektime van 8,9ms en een 2meg buffer onder z'n kont. Het type blijkt vanwege zijn goede performance en stille werking zeker een aanrader te zijn:

Packing just two platters, the WD400BB is indeed a quiet and cool design. Active cooling should be unnecessary in most cases. Even when seeking, the drive is quiet. Though not as silent as units from Fujitsu or Samsung, the drive is nonetheless quieter than recent units from Maxtor, themselves not exactly roaring disks.

The 400BB's WinMark scores shatter previous records… they stand in a class of their own. IOMeter scores, though not staggering, represent improvement over previous models (and some of the competition, for that matter). When combined with quiet and cool operation, such performance makes WD's unit a viable alternative to the Quantum Fireball LM (fast but noisy) and, depending on final pricing, the Deskstar 75GXP (fast but relatively pricey). Those looking for a drive smaller than 40 gigs should consider it.

Door Tweakers

Tweakers HQ

23-09-2000 • 17:22

18

Bron: Storage Review

Reacties (18)

18
17
11
0
0
1
Wijzig sortering
dit lijkt mij een goede HD ja...

alleen dat andere HD'z meer geluid maken enzo .... vaag want voor de echte tweakers maakt dat weinig uit omdat ze vaak al een kast hebben die veel geluid maakt vanwege de cooling enzo... en dan hoor je die HD niej eens
Nou... het probleem is dus een beetje, dat als je er een hele dag achter zit je enorm moe wordt van het geluid. Ok, op zolder heb ik ook een stuk of wat opgevoerde lawaaierige vol met fans gestopte machines staan, maar hoe stiller de bak is, waar je achter zit, hoe langer je erachter kan zitten ;)
(maar dan moet uiteraard de rest van je systeem ook stil zijn)
Dit is dus momenteel zo'n beetje de snelste IDE schijf die draait op 5400 rpm, de IBM is van de troon af (de Maxtor 80 gig niet meegerekend). Hij is dus ook sneller dan vele andere 7200 rpm schijven, ook de Maxtor DiamondMax Plus, maar die staat standaard op een lagere snelheid in gesteld wat je met een proggie hoger kan zetten. Uit deze zet van WDC kunnen we concluderen dat ze uit hun dip zijn gekomen waar ze jaren in hebben gezeten, dat hebben ze blijkbaar gelijk goed gedaan :)
Dit is dus momenteel zo'n beetje de snelste IDE schijf die draait op 5400 rpm
Je bedoelt natuurlijk 7200 rpm ;)
Ja, sorry, mijn fout
Het is toevallig de eerste 20G per platter 7k2 rpm schijf, dus niet zo verwonderlijk als dat betere resultaten oplevert als al die andere 15G per platter 7k2 rpm schijven. Om alleen daarom Western Digital de hemel in te prijzen gaat een beetje ver niet? Vooralsnog is het een oneerlijke verglijking.. eerst 20G p/p 7k2 rpm schijven van ander fabrikanten zien!
Ik zie niet in wat er niet eerlijk aan is, als een fabrikant geen schijven met 20G platters kan leveren moeten we niet zeggen dat andere schijven sneller zijn? Dit is gewoon hoe het werkt met de PC industrie, niets aan te doen. Trouwens: de IBM 7200 heeft 'maar' 15G platters (bij 7200) en is in sommige gevallen toch sneller, dus dat betekend dat hij gewoon andere onderdelen gebruikt. Als we op deze manier gaan denken kan je niets meer met elkaar vergelijken (zoals Intel vs AMD (ander bussysteem) en de Logitech Optical vs Microsoft Optical)
Leuk schijfje.. Hij gaat $ 220 kosten.. Komt op een piekie op bijna 600 :(
Ik word ook helemaal leip :( van die :( #$@# prijzen :(

Die dollarkoers helpt niet echt nee... Deze schijf moet echt niet meer dan 500 piek kosten...

Oh ja, ik heb hier trouwens een 18GB WD Expert, die van binnen dus gelijk is aan een IBM. 7200RPM en toen ie uitkwam was het dus absoluut de snelste. Dus met een beetje hulp kan WD het wel...
Ik heb het niet zo op WD. We krijgen maar al te vaak dode WD's terug in de winkel. We verkopen ze volgens mij ook niet meer. Ook een typisch WD kwaaltje is, als je hem als slave bij een andere schijf aanhangt, en je master gaat kapot en je wil hem alleen als Master dat dat gewoon niet meer werkt. Ja de jumper is wel aangepast. Ik heb dit en andere rariteiten al erg vaag gezien met WD's. De beste ervaring heb ik toch met Maxtor. Ik ga voor de 80 Gb DiamondMax diskjes.
Een belangrijk feit dat ik hier nog niet ben tegengekomen : de garantie

WD geeft onconditioneel 3 jaar garantie, directe inruil .

dat kan een belangrijk argument zijn om een WD disk te kopen....
www.storagereview.com
75GXP = nog steeds de overall winnaar.
WD heeft te hoge access-time.

Ik wacht al een tijdje met spanning op de nieuwe
Quantum AS met olielagering.
Helaas moet ik toegeven dat mijn WDAC29100 het ook na 3 maanden al begaf. MIjn WD102BA heeft het sindsdien nog probleemloos uitgehouden. Dit was trouwens de laatste serie snelle harddisks van WD, sindsdien is de snelheid ten opzichte van de concurrentie flink gezakt. (zie de harddisk benchmark in de C'T uitgave van september 2000, waaruit blijkt dat Maxtor en IBM harddisks stukken sneller zijn dan de concurrentie).
Hopelijk kan WD met de invoering van de WD400BB weer de koppositie overnemen wat betrefd snelste harddisks, een positie die ze toch jaren lang gehad hebben.
Leuke hd, maar ik wacht toch nog maar even op de nieuwe Quantum, lijkt me een iets betere en snellere hd te worden.
Ik vertrouw toch meer op Maxtor, ik heb 2 Quantums gehad en die gingen beide na ongeveer een jaar stuk. Heb nu 4 maxtors in me pc zitten waarvan eentje al 3 jaar oud is. Alleen jammer dat Maxtor nog geen snelle HD heeft van 60GB+, zoals die 75XP (ofzo) van IBM dus.
Ik heb dezelfde positieve ervaringen met Maxtor. Bij ons thuis draait al meer dan 4 jaar erg intensief een P120 met een Maxtor 1 GB schijf en werkt nog steeds. En in de PII 300 zit ook een Maxtor, nu iets meer dan 2 jaar en werkt ook nog prima. Wanneer ik in juli 2001 mijn nieuwe systeem ga kopen wil ik er ook zeker een Maxtor in.
Je wilt dus eigenlijk deze nieuwe schijf van maxtor die vandaag iets eerder al in nieuws was:

www.tweakers.net/nieuws.dsp?ID=13385

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.