Google komt begin volgend jaar met een 'herzien proces' voor het verbeteren van fouten in de zoekmachine. Volgens een woordvoerder is het nu complex voor gebruikers om het bedrijf op fouten te wijzen in de Knowledge Graph.
De Knowledge Graph is zichtbaar in de kaarten die gebruikers krijgen bij bepaalde zoekopdrachten over bijvoorbeeld een persoon of instantie. Ook digitale assistenten als Amazon Alexa en Google Assistant leunen op deze informatie bij gesproken zoekresultaten in bijvoorbeeld slimme speakers. Het verbeteren van een fout in de Knowledge Graph duurt momenteel tussen drie weken en drie maanden, meldt The New York Times.
Het is onbekend hoe het herziene proces eruit zal zien, maar het moet betere ondersteuning geven als geautomatiseerde systemen niet goed genoeg werken. Het bedrijf heeft geen telefoonnummer voor ondersteuning, maar leunt vrijwel uitsluitend op webpagina's en computersystemen. Een Google-woordvoerder zei tegen de krant dat het belangrijk is om de balans te bewaren tussen snelle wijzigingen en kloppende wijzigingen. Het is onbekend hoeveel mensen per jaar aankloppen bij de zoekgigant om fouten te verbeteren.
De krant vroeg bij Google naar het proces, nadat een medewerker van de krant een week lang tevergeefs had geprobeerd onjuiste informatie uit de Knowledge Graph te krijgen. Google gaf informatie weer dat zij vier jaar geleden was overleden. Die informatie ging over iemand anders met dezelfde naam. Daarbij stond wel haar foto, die afkomstig is van de site van The New York Times.
Het is niet voor het eerst dat de Knowledge Graph onjuiste informatie weergeeft. In maart bleek al dat de algoritmes die Google gebruikt, feit en fictie lastig van elkaar kunnen scheiden. Zo beantwoordde Google op basis van de site Wonderopolis de vraag waarom brandweerwagens rood zijn met een verklaring uit de Britse comedyserie Monty Python. In andere gevallen claimde Google dat oud-president Obama van de Verenigde Staten een staatsgreep plant en dat bepaalde politici lid zijn van de Ku Klux Klan.