Samsung brengt Android-browser uit voor niet-Galaxy-smartphones

Samsung heeft een nieuwe versie uitgebracht van zijn Android-browser die geschikt is voor alle Android-smartphones, zolang deze minimaal op versie 5 draaien. Vooralsnog is er alleen nog maar een bètaversie van de software beschikbaar.

In een blogpost op Medium heeft de Koreaanse fabrikant bekendgemaakt dat het Samsung Internet uitbrengt voor alle Android-smartphones. Daardoor gelden er dus geen beperkingen meer voor het merk smartphone; eerder werkte de Android-browser alleen op de Galaxy-smartphones van Samsung zelf. Overigens verscheen er al wel een bètaversie die geschikt is voor Nexus- en Pixel-smartphones van Google.

De nieuwe versie 6 van de Samsung-browser kan geïnstalleerd worden vanuit de Play Store en is geschikt voor Android-apparaten die minimaal beschikken over versie 5 van het mobiele besturingssysteem. De nieuwe software maakt het ook gemakkelijker om een adblocker te gebruiken, doordat er een aantal standaard zijn ingebouwd en desgewenst aangezet kunnen worden.

Ook nieuw is een zogenaamde high contrast-modus, die ervoor moet zorgen dat webpagina's gemakkelijker te lezen zijn voor mensen met oogproblemen. Daarnaast heeft Samsung de onderliggende Chromium-engine vernieuwd.

Samsung Android-browser

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

10-08-2017 • 21:23

97

Reacties (97)

97
94
38
5
0
43
Wijzig sortering
Hier te vinden in de Playstore.

Ik ga m uitproberen, ziet er veel belovend uit! Vooral de extra functies zoals de nachtstand zijn interessant. Daar Google Chrome al te graag alles van me wil weten en Firefox laggy draait op de Lenovo P2, lijkt deze soepel te lopen.

[Reactie gewijzigd door harydoo op 22 juli 2024 15:12]

Kwestie van je privacy settings aanpassen natuurlijk. Of om bij het eerste keer opstarten van je apparaat niet blindelings op next klikken zonder te lezen wat er staat.

http://myaccount.google.com wel eens bekeken?

Of is dat ook teveel moeite?
Is android niet gewoon grotendeels van google?
En zal de data collectie dan wel minder zijn dan bij Chrome of is dit door het open source deel van Android ondervangen?
Chrome (de browser) zelf is door Samsung in 'Samsung Internet' door het open source deel van chrome vervangen, dat open source deel heet chromium. Dat staat los van Android, chromium is er bijv ook voor Windows /(Desktop) GNU Linux.
Duidelijk, bedankt! :)
High contrast mode kan ik niet vinden, heb alle instellingen afgezocht... :?
Hij zou moeten staan onder Settings > Accessibility, wat in het Nederlands dus iets als 'Instellingen > Toegankelijkheid' zal zijn. Daar staat deze modus als enige instelling. Mocht hij daar echt niet staan, zou het dan kunnen zijn dat je per ongeluk de niet-betaversie van de browser hebt geïnstalleerd? De betaversie is hier te vinden.
Net even gekeken. Vinden jullie niet dat het ding voor een browser overdreven veel toegang nodig heeft tot al je gegevens? Pass ...
Hij heeft op mijn telefoon helemaal niks nodig, alle machtigen staan uit en hij werkt prima.
Ik gebruik deze browser al een hele tijd op mijn S7 Edge en wil niet meer terug naar Chrome of Firefox op Android.

De voordelen voor mij:
- AdBlock netjes geïntegreerd
- Full immersive mode
- Handige navigatiebalk onderin als je iets naar boven scrollt.
- Soepeler dan Chrome en Firefox
- Full immersive mode
wat houd dat in?
- Handige navigatiebalk onderin als je iets naar boven scrollt.
dat kan ook met chrome het zit niet in de setting menu maar ergens anders (ben het vergeten hoe het heet)

[Reactie gewijzigd door raro007 op 22 juli 2024 15:12]

Anoniem: 669957 @raro00710 augustus 2017 23:13
Ik heb het nu op 3 android telefoons gezocht (1 met 7.1 1 met 6.0 en 1 met 4.4.4) en de enigste manier waarop ik het werkend heb gekregen is, door alle sites toestemming te geven ( 1 voor 1 , wat ik natuurlijk niet ga doen omdat ik duizenden sites bezocht heb )

Bij de Samsung browser word gewoon de notificatie balk weggehaald, en de browser groter gemaakt. Dat vind ik toch handiger als alle apps handmatig toestemming geven.

OF je telefoon moet geroot zijn, dan zou het via xposed ook nog kunnen.
Hoe kan jij het op Android 4.4.4 hebben terwijl minimum versie 5.0 vereist is, zoals in het artikel staat?
Anoniem: 669957 @W00fer11 augustus 2017 02:01
Google Chrome werkt gewoon nog op android 4.4.4. ik had het in mijn reactie over Google Chrome als je goed leest, omdat degene waarop ik reageerde, toelichte dat het ook op Chrome kon, waarop ik mijn reactie heb getypt door het te testen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 669957 op 22 juli 2024 15:12]

[...]

wat houd dat in?
Immersive mode is zeg maar een volledige full-screen modus waarbij er ook geen navigatiebalk en statusbalk getoond wordt.

Om immersive mode te activeren voor je hele OS bestaan er meerdere apps in de Play store. Zelfs een app waarmee je een handige immersive mode knop tussen je quick settings kan zetten. (link, hier is wel root toegang voor nodig.)

Waarom is deze modus handig?
Bijvoorbeeld voor full-screen presentaties van een app-ontwerp/prototype via Marvelapp o.i.d.

Edit:
Stukje over root toegang toegevoegd

[Reactie gewijzigd door Reverse9 op 22 juli 2024 15:12]

Via KNOX kun je ads systeembreed blokkeren, dus ook geen ads meer in apps, zoals YouTube. Het is inderdaad is soepeler, maar ik vind de synchronisatie met Chrome voor de laptop/desktop juist zo fijn.

https://play.google.com/s...etadhell.androidapp&hl=nl
Als je een Samsung-telefoon met KNOX hebt niet.
Hoe doe je dit dan?
Ik heb knox altijd genegeerd eigenlijk...
Knox staat volgens mij aan
AdBlock netjes geïntegreerd
Wat is er mis met uBlock + Firefox op Android?
Soepeler dan Chrome en Firefox
Benchmarks of 'gevoel'?
Ik heb een tijde firefox geprobeerd op android, maar het voelt echt traag aan. Ik heb geen benchmarks gedraaid maar als Chrome voor het gevoel 10x zo snel is dan zal er in benches ook wel uit komen. (Betreft wel een maar een p8 lite 2017, maar als je high end hw nodig hebt voor een browser dan is hij slecht)

Gebruik op mijn S7 van het werk de samsung browser, die draait op samsung hw iets soepeler dan chrome doet. Maar dat schrijf ik af aan samsung hw + samsung sw. Maar ook op de S7 voelt FF trager als de andere browsers.

[Reactie gewijzigd door triflip op 22 juli 2024 15:12]

En inloggen met je vingerafdrukscanner op webpagina's
Het draait gewoon op Chromium, Chrome met een sausje dus..
Dat zie je verkeerd. Chromium is iets heel anders dan Chrome zelf. Kijk maar naar Vivaldi. Het is slechts de uitgeklede basic waar Chrome op draait.
Iets anders? Ja. heel iets anders? Nee, niet bepaald.
Chrome is het sausje. Chromium is de bare metal versie die de renderengine bevat en de mogelijkheid voor uitbreidingen. Chrome zelf heeft een aantal van die uitbreidingen er in zitten en samsung heeft er ook een aantal van (zoals adblockers dus). De vergelijking tussen chrome en chromium is dus alleen dat ze dezelfde core hebben. Alle extra's die chrome heeft zitten er verder niet in.
De renderengine is imho ook wat de browser een browser maakt. Dat sausje zou mij persoonlijk gestolen kunnen worden. Snel(ler) renderende pagina's en minder aanslag op de accu is waar het omdraait naar mijn mening.
Is er nog iets specifieks wat je moet installeren voor adblock? Kan het niet direct vinden in de browser namelijk.
In de Samsung app store zijn er add-blockers de downloaden.
Gebruik hem inderdaad ook al een tijd, en het is echt de beste browser die ik ooit gehad heb.
Een nadeel wat ik zie is dat ik nog geen mogelijkheid gevonden heb om zelf een zoekmachine (Startpage) toe te voegen, enkel de standaard zoekmachines zijn beschikbaar. In Firefox kan dit wel mooi.

Edit: het gaat om de zoekmachine "Startpage.com", die ik als standaard wil instellen, niet om de startpagina uiteraard.

[Reactie gewijzigd door Honbrifcl op 22 juli 2024 15:12]

De startpagina kun je wel zelf instellen. Settings->Homepage. Voor de zoekfunctie moet je inderdaad kiezen uit een aantal standaard zoekmachines.
Direct geïnstalleerd om de Full immersive mode uit te proberen, maar hoe activeer je dit eigenlijk? Kan het nergens terugvinden in de opties.
En kun je ook die verschrikkelijke mobile user agent uitzetten waardoor je soms alleen WAP pagina's ziet ?
Bij Chrome en Brave moet je elke keer een vinkje aanzetten 'show desktop', erg irritant.
En bij Firefox kun je de UA veranderen met about:config. Het lijkt alsof Android browser makers het extra moelijk maken om een fatsoenlijke (=desktop) layout te tonen.
Anoniem: 532811 10 augustus 2017 23:06
Vervolgens weer eens niet te installeren op een de Nvidia Shield K1 tablet. *zucht*

Waarom leggen ze toch altijd dit soort beperkingen op voor tablets? Op een phablet met full-HD-resolutie doet die browser het toch ook? |:(
Ook in de play store van Nexus 10 is de app niet te vinden :o

[Reactie gewijzigd door MedionAkoya op 22 juli 2024 15:12]

Via apkmirror.com kan je altijd kijken of hij daarmee wel wil installeren. Op die manier had ik ook de eerdere versies van Samsung internet op m'n OnePlus.
I know. Maar vanuit de Play Store is het prettiger. De content blockers moet je vervolgens ook weer los installeren. Lukt uiteraard ook niet vanuit de Play Store. Erg irritant.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 532811 op 22 juli 2024 15:12]

Erg prettige browser, vooral de night mode werkt goed. Handig als je in bed nog even Tweakers will lezen :)
Precies! Brand normaal aan mijn ogen als ik 's nachts nog effe Tweakers check
Ja zoals nu! Toch fijn die night mode :P
Precies! Gebruik ook een blauwlicht filter app (Twilight), dus werd wel héél donker met night mode :P
Mocht iemand interesse hebben in een browser met ingebouwde Ad-Blocker, probeer dan eens Brave: https://play.google.com/s...nl&rdid=com.brave.browser
Wel is het nog een vrij nieuwe browser, dus er zitten her en der nog wat bugs in. Overigens is deze browser ook beschikbaar voor o.a. Windows.
Ik gebruik Brave ook sinds een tijdje. Prima snelle browser waar je ook heel snel "shields down" kan selecteren mocht een site niet werken door de Adblocker (Privacy Badger van EFF) en HTTPS Everywhere (ook van EFF). Het is gebaseerd op Chromium.

Er wordt ook gewerkt aan een alternatief voor advertenties, gebaseerd op Blockchain technologie. Het idee is dat je daarmee sites betaald en ads daardoor niet nodig zijn om omzet te generen. Dit staat echter nog behoorlijk in de kinderschoen, maar het is een nobel initiatief.

https://brave.com/about/

https://www.volkskrant.nl...-het-web-redden~a4503658/

Andere optie is WARP, die browser bevat ook Privacy Badger en HTTPS Everywhere.
https://play.google.com/s...com.em.warp.browser&hl=en

https://www.eff.org/nl/de...e-mobile-users-warp-speed

[Reactie gewijzigd door Falco op 22 juli 2024 15:12]

Ook een tevrden Brave-gebruiker sinds enige tijd, op al mijn schermen ineens.
Of je neemt adguard en je hebt nergens geen ads meer, ook niet in apps.
Net geïnstalleerd, inderdaad een stuk smoother dan de browser die ik standaard gebruikte.

En ook zit de interface goed in elkaar, mooie tip!
Anoniem: 687957 10 augustus 2017 22:54
Gebruikte een tijdje adblock browser die is op Firefox gebaseerd geloof ik.
En nu zit ik op Iron: https://play.google.com/s...etails?id=org.iron.srware
Iron bevalt me uitstekend maar misschien in de toekomst de samsung browser eens proberen.
Anoniem: 636203 10 augustus 2017 23:22
De ingebouwde ad-blocker is interessant. Ik heb Firefox een tijdje gebruikt maar die is bijna onwerkbaar traag in vergelijking met Chrome. In Chrome kan je echter weer geen ad-blocker extension installeren. De pagina grootte advertenties irriteren mij mateloos. Sommige nemen gewoon een derde van je scherm in beslag.

Dus ik denk dat ik de Samsung Browser wel ga installeren.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 636203 op 22 juli 2024 15:12]

Chrome gaat dergelijke ads standaard blokkeren vanaf versie 61;initiative for better ads ;)
Anoniem: 636203 @jozuf11 augustus 2017 12:53
Ze gaan natuurlijk nooit alle advertenties blokkeren, alleen degene die zij als 'irritant' beschouwen. Ik ga natuurlijk niet Google laten bepalen welke advertenties ik wil zien.
Nee klopt maar juist hetgeen wat je als irritant beschrijft in je post is juist hetgeen wat niet meer wordt toegestaan.
Voordeel van Firefox is dat je geluid van filmpjes af kunt spelen met je scherm uit. Dat mis ik wel weer in andere browsers. De perfecte browser heb ik nog steeds niet kunnen vinden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.