De Autoriteit Consument & Markt gaat onderzoek doen naar online reviews. De organisatie wil een indicatie van de betrouwbaarheid van reviews op internet, omdat deze in toenemende mate een rol zouden spelen bij aankopen van consumenten.
De ACM heeft vragenlijsten gestuurd over online reviews naar adverteerders, marketingbureaus, branche- en consumentenorganisaties, en reviewwebsites, waaronder Tweakers. De organisatie opent op Gathering of Tweakers een eigen topic in Lieve Adjes voor de inventarisatie. Via ConsuWijzer betrekt de organisatie consumenten bij de verkenning. Het doel is inzicht te krijgen in het belang van recensies op internet bij het aankoopgedrag van consumenten. De ACM denkt een rol te kunnen spelen op dit gebied, omdat in het buitenland is gebleken dat consumenten misleid kunnen worden.
Als voorbeeld noemt ACM de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië, waar consumentenorganisaties constateerden dat bedrijven uit naam van niet bestaande consumenten valse online reviews lieten plaatsen. Uit die onderzoeken bleek ook dat consumenten steeds vaker van reviews op internet gebruikmaken als ze iets kopen.
De ACM wil onder andere van deelnemers aan de vragenlijst weten welke voor- en nadelen zij zien bij het plaatsen en gebruiken van online reviews, hoe ze de betrouwbaarheid schatten en welke rol de ACM op dit gebied kan spelen.