Sony heeft een professionele videocamera aangekondigd die in staat is om 4k-video's te maken met maximaal 480fps. Daarmee zijn slowmotionopnames tot 8x in uhd-resolutie mogelijk. De camera is bedoeld voor het vastleggen van sportevenementen.
Het nieuwe uhfr-camerasysteem bestaat uit de HDC-4800, een filmcamera met een super35mm-sensor. Dat sensorformaat is vergelijkbaar met de sensor in aps-c-dslr's. Volgens Sony gaat het om een nieuwe cmos-chip, maar exacte specificaties zijn nog niet bekendgemaakt. De camera filmt in 4k-resolutie met maximaal 480fps. Dat maakt een vertraging van acht keer mogelijk bij een afspeelsnelheid van 60fps. In de full-hd-resolutie loopt de vertraging op tot zestien keer.
De camera beschikt over een pl-lensvatting en kan met behulp van een adapter ook gebruikt worden in combinatie met B4-objectieven. Dan is de resolutie wel beperkt tot full-hd, doordat deze lenzen een kleinere beeldcirkel hebben.
De videocamera werkt samen met de BPU-4800 baseband processor. Op deze server worden de opnames opgeslagen. Er is ruimte voor vier uur aan 4k-slowmotionopnames volgens Sony. Ook is het mogelijk om vanaf deze server direct de beelden af te spelen en uit te zenden. Het camerasysteem zal vermoedelijk ingezet worden voor het vastleggen van grote sportevenementen. Sony zegt dat het systeem tijdens de Super Bowl 50 al is getest.
Samen met de professionele camera voor hoge framerates introduceert Sony de PXW-Z450, een professionele camcorder met een kleinere 2/3"-sensor. Dit model filmt in de uhd-resolutie van 3840x2160 pixels met maximaal 60fps en maakt gebruik van de B4-lensvatting. De camera is de opvolger van de PXW-X400, die filmt in 1080p-resolutie. Bezitters van dat model kunnen een upgradekit aanschaffen en laten installeren om dezelfde mogelijkheden te krijgen als met het nieuwe model.