HTC brengt de One M8s, een variant op de One M8 met Snapdragon 615-soc, vanaf volgende week uit in Nederland. Het toestel krijgt een adviesprijs van 499 euro, 250 euro minder dan het huidige topmodel One M9.
Het toestel is eerst verkrijgbaar bij provider KPN en pas vanaf halverwege mei breed te koop, meldt Nu.nl op basis van informatie van HTC. Naast de nieuwe soc, die dankzij acht Cortex A53-kernen 64bit ondersteunt, heeft HTC ook de UltraPixel-camera met een resolutie van vier megapixels verruild voor een 13-megapixelcamera. De Duo Camera blijft wel, er zit dus een tweede cameramodule achterop. Ook is de accu ten opzichte van de M8 iets groter, met 2840mAh in plaats van 2600mAh. De behuizing is wel iets dikker en komt nu maximaal uit op 9,6mm in plaats van 9,4mm.
Het was al langer duidelijk dat de variant van de M8 eraan zat te komen. De M8s komt in de plaats van de M8, waarvan de verkoop dan langzaamaan uitgefaseerd wordt. De adviesprijs van de M8s komt uit op 499 euro, ongeveer rond de prijs waarvoor de M8 nu te krijgen is.
Het is wellicht niet de enige smartphone die HTC deze maand zal presenteren. Volgende week houdt de fabrikant een presentatie in China. Eerder kwam de fabrikant al met de E9+, vermoedelijk kondigt het volgende week een variant van de M9 aan met vingerafdrukscanner en tweede camera aan de achterkant, net als de M8 die heeft. De Chinese twitteraar Upleaks, die in het verleden al heeft bewezen over juiste informatie over niet-aangekondigde HTC-producten te beschikken, plaatste een vermoedelijke marketingrender van het toestel. Die toont zowel de vingerafdrukscanner aan de voorkant als de tweede camera aan de achterkant. UpLeaks verduidelijkt dat het toestel onscreen knoppen zal hebben, ondanks dat de render die niet toont.