Kyocera heeft op het Mobile World Congress een prototype van een mobieltje getoond waarbij het scherm de accu deels kan voeden dankzij een transparante laag zonnecellen. De technologie kan ook voor andere mobiele apparaten worden gebruikt, zoals e-readers en featurephones.
De zogeheten Wysips Crystal-technologie, waarbij transparante zonnecellen in een 0,1mm dunne laag folie worden verpakt, is ontwikkeld door de firma Sunpartner. De folie kan zowel voor als achter het led-paneel worden geplaatst en zou nauwelijks de beeldkwaliteit beïnvloeden: de laag is 90 procent transparant en ook de kijkhoeken worden volgens de fabrikant niet kleiner.
Het beeld wordt echter wel degelijk negatief beïnvloed door de extra laag, constateerde Mobilegeeks op de MWC-beursvloer in Barcelona. De zonnecellen deden wel hun werk: de telefoon was continu aan het laden, behalve als de gebruiker zijn hand boven het scherm hield. Sunpartner claimt dat de zonnecellen in de praktijk 5mW-piek per vierkante centimeter kunnen genereren mits er voldoende licht op het scherm valt.
Kyocera en Sunpartner claimen dat de getoonde technologie een 'oneindige' stand-by-tijd mogelijk kan maken voor smartphones mits zij voldoende licht ontvangen. De zonnecellen zullen echter te weinig stroom leveren om een actief gebruikte smartphone weer volledig op te laden. Accu's in mobiele apparaten als e-readers en sommige featurephones zouden mogelijk wel zonder laadbeurten via het stopcontact kunnen blijven werken.