De smartwatch met lange accuduur waar Asus aan werkt draait niet op Android Wear en bevat mogelijk een soc die MediaTek nog in ontwikkeling heeft, zo maakte de ceo van Asus bekend. De smartwatch komt naast een nieuw model in de Zenwatch-serie uit, die wel Android Wear draait.
Volgens Asus-ceo Jerry Shen is accuduur een zorgenkindje bij Android Wear. "We blijven met Google aan Android Wear werken maar er komt een andere smartwatch die niet op Android Wear gebaseerd is en die langere accuduur biedt", zei hij na een investeerdersbijeenkomst volgens Focus Taiwan. De non-Android-smartwatch krijgt volgens de topman mogelijk een soc van MediaTek, die nog in ontwikkeling is.
De uitspraken volgen op eerdere mededelingen van de ceo, dat een eenvoudiger processor en besturingssysteem voor een Asus-smartwatch gebruikt worden, die zeven dagen meegaat op een acculading. Bij de huidige Zenwatch met Android Wear is dat twee dagen. Een opvolger van die Zenwatch komt in het derde kwartaal, liet Shen eerder al los, en dat model met Android Wear krijgt onder andere de mogelijkheid om zelfstandig te bellen.
De eerste generatie Asus Zenwatch