ING België overweegt de betalingsgegevens van klanten waarover de bank beschikt, in te zetten om klanten van persoonlijkere dienstverlening te voorzien. De bank beklemtoont dat het plan weinig overeenkomsten vertoont met het idee dat vorig jaar in Nederland op forse kritiek kon rekenen.
ING wil de data van klanten waarover de bank beschikt, gebruiken voor het aanbieden van 'goede service' op het 'juiste moment'. Dat zei de Belgische ceo Rik Vandenberghe vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten van de Belgische tak van het bedrijf, schrijft persbureau Belga.
Voorlopig lijkt ING België alleen nog maar te overwegen om het betalingsgedrag te gaan inzetten voor de communicatie naar klanten. Vandenberghe wilde vrijdag namelijk niet meer bekendmaken. Hij gaf wel aan dat de klantengegevens gerichter zullen worden gebruikt voor het leveren van meer en betere diensten. Zo kunnen klanten bijvoorbeeld een melding krijgen zodra hun bankpas op een vreemde locatie wordt gebruikt, zoals in het verre buitenland.
Vandenberghe verwacht niet dat veel klanten het oneens zijn met het plan. "99 procent van de klanten vindt dat niet erg als zij er voordeel uit halen. Maar de klant kan ook altijd kiezen voor een opt-out", zo verzekerde hij volgens Belga.
Het plan lijkt iets weg te hebben van de proef die ING vorig jaar in Nederland wilde doorvoeren. Daarbij zouden klanten advertenties krijgen op basis van het betalingsgedrag. Het idee maakte een storm van kritiek los, onder meer bij het CBP en de marktautoriteit voor banken. ING ziet voor zover bekend dan ook af van een experiment in Nederland.
In België zou het plan op bepaalde punten afwijken van het Nederlandse idee. Ten eerste deelt ING naar eigen zeggen de klanteninformatie niet met externe bedrijven, zoals verzekeraars. De bedoeling is dat ING België die informatie alleen voor intern gebruik inzet. Daarnaast wil ING volgens Belga alleen sectorinformatie delen met bedrijven, maar het is niet duidelijk wat de bank daarmee precies bedoelt.