Olympus brengt opzetcamera 'Air' voor smartphones uit

Camerafabrikant Olympus heeft een opzetcamera voor smartphones gepresenteerd, de Air. Deze moet ongeveer werken zoals de opzetlenzen die Sony anderhalf jaar geleden voor het eerst liet zien. De Air heeft een sensor met een resolutie van 16 megapixels.

Gebruikers kunnen de opzetcamera van Olympus op een smartphone zetten. De smartphone zit dan schuin, onder een hoek van ongeveer 45 graden ten opzichte van de lens. Gebruikers zullen de lens dan wel met een hand moeten ondersteunen.

De camera kan verbinding maken via wifi en bluetooth, maar omdat hij een eigen accu heeft en foto's kan opslaan op de eigen sd-kaart, kan de camera ook zonder smartphone gebruikt worden. Het idee van de Olympus Air is niet nieuw. Sony kwam een kleine anderhalf jaar geleden met de QX10 en QX100, gebaseerd op datzelfde idee. De Olympus Air heeft een lens mount.

De camera heeft een micro four thirds-sensor met een maximale resolutie van zestien megapixels. De camera krijgt bovendien een opensource-api, waardoor ontwikkelaars functionaliteit zouden moeten kunnen toevoegen. Olympus brengt de Air vooralsnog alleen uit in Japan, over een eventuele release in Nederland en België heeft het bedrijf nog niets bevestigd.

Olympus Air

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

05-02-2015 • 12:45

42

Reacties (42)

42
42
24
1
0
13
Wijzig sortering
De set is beschikbaar in zwart en wit, met en zonder 14-42mm lens
De prijs van de basisset zonder lens is ongeveer 36000 Yen (275 euro). Met lens is dit 53800 yen (400 euro)

En de set wordt pas verkocht/verzonden vanaf begin maart.

bron1
bron2
Leuk maar super onhandig lijkt me! Ik snap ook niet wie de doelgroep voor zoiets zou zijn?
Precies, als de mount waarin de telefoon geklikt wordt stevig zou zijn, zou je daar de combinatie van telefoon en lens vast kunnen houden.

Op deze manier lijkt het me erg instabiel. Het instellen van je zoom moet dus gebeuren terwijl je de lens ook beet hebt.
Vooral omdat het ook touchscreens zijn dus je kan het niet altijd op gevoel bedienen zoals met fysieke knoppen lijkt me.
wat maakt het nou uit of je de smartphone of de lens vast houd, sterker die lens zal zwaarder zijn dus ligt beter in de hand dan een smartphone met zo toeter
Of mensen met een Canon 50D zonder kantelbaar scherm!

Ik heb middels een USB-OTG kabel mijn Canon 50D aan mijn Galaxy Note 2 gekoppeld en met de DSLR Controller app kan heel veel dingen instellen en het is bijvoorbeeld makkelijker stopmotion 'filmpjes' maken. Voor de rest: omdat het kan!
Daar is altijd wel een doelgroep voor alles te vinden :-)
Daar is altijd wel een doelgroep voor alles te vinden :-)
Niet voor alles!
Ik vind het maar een knullige constructie, overigens is het geen smoel... Als je zo'n lens wil kan je beter een dslr ofzo nemen.. Doelgroep zal ook niet supergroot zijn denk ik...
Leuk maar super onhandig lijkt me! Ik snap ook niet wie de doelgroep voor zoiets zou zijn?
Tis maar hoe je heb gebruikt. Als je een lading Panasonic of Olympus lenzen heb liggen en je doet in de studio of thuis allerlei zaken met fotografie kan het best handig zijn. Buiten ze ik me overigens nog niet met zo'n ding lopen.

Beetje off topic maar ook weer niet helemaal. Woon in A'dam centrum en zie toch steeds meer toeristen (vooral oudere) met iPads en grote tablets fotograferen. Ziet er niet uit en op eerste oog ook niet handig echter maar ja je gebruikt je tablet voor alles en er zit iets in waarmee je kunt fotograferen. Waarmee ik wil aangeven dat de manier van fotograferen door allerlei apparaten aan het veranderen is. Zo ook met dit ding van Olympus. Idee is een verwisselbare lens camera van je phone te maken. Misschien slaat het niet aan, maar wel interssant dat een poging tot iets nieuws wordt gedaan.
hoe kun je zo'n grote lens nu als 'air' bestempelen :S
Die van sony zijn aardig compact, klik je aan je phone en je hebt een camera met een goed display.

Oeps deze reactie was bedoelt voor de gene boven je.

[Reactie gewijzigd door Nieuwevolger op 25 juli 2024 18:13]

De lens wordt dan ook niet als air bestempeld. Zet er een compacte prime op of een compacte zoom en het geheel is al een stuk kleiner. Nog niet echt klein en niet mijn ding, maar wellicht zien we in de toekomst nog interessantere toepassingen.
Anoniem: 655204 5 februari 2015 15:08
Ik heb zelf de Sony QX-10. Die is lekker klein en erg makkelijk in gebruik voor het maken van timelapse en dat soort zaken. Het is gewoon gaaf om te zien welke techniek er allemaal bij komt zo. Leuk toch? Ik ben blij met mijn qx10, maar zou hem niet vervangen voor een duurder en beter model. Dan pak ik toch liever gewoon mijn Canon 650d.
De Sony lijkt mij ook nog wel handig, en als ik de review van tweakers zie dan kan ik me nog wel voorstellen dat iemand het koopt. Het is niet gelijk te groot en voegt wel wat toe aan je telefoon. Deze Olympus lijkt me daarentegen weer nèt iets te lomp. Ook lijkt de constructie mij niet erg fijn vasthouden.

Maar goed er zal ongetwijfeld een markt voor zijn. Ik weet ook wel zeker dat Olympus hier mee niet de bedoeling heeft om het grote publiek aan te gaan spreken.
Helaas heb ik toen de qx10 en qx100 er waren een nex5t(had ik de qx10 en qx100 van kunnen kopen) gekocht geweldige machine. Nu is er de qx1 waarbij je de objectieven kunt veranderen http://www.sony.nl/electr...re-lens/ilce-qx1-body-kit

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 637061 op 25 juli 2024 18:13]

Camera opzetstuk voor een smartphone of een smartphone opzetstuk voor een camera? |:(

Het enige wat dit opzetstuk niet heeft is een display. Kan me niet voorstellen dat iemand hier op zit te wachten..
Ik zit er ook niet op te wachten, maar op je smartphone kan je met die foto's toch meer als op 99% van de camera's, en ik denk dat daar de meeste toegevoegde waarde zit. Je kan ze b.v. meteen op facebook plaatsen of uploaden naar je favoriete cloudprovider. Telefoons kunnen wat betreft beeldkwaliteit niet tippen aan een dergelijke oplossing.
Nu hebben moderne camera's ook vaak Wifi, maar dat is toch veel omslachtiger.

[Reactie gewijzigd door YoMarK op 25 juli 2024 18:13]

De camera's van Samsung slaan met 1 druk op de knop de foto ook direct op je telefoon/tablet. Helaas doet die het alleen niet op de achtergrond en moet je er dus op wachten.
Anoniem: 126717 @YoMarK5 februari 2015 14:58
Voor Facebook heb je geen 16 MP nodig, die afbeeldingen worden tot bijna de dood gereduceerd door FB.
Uploaden naar de cloud? Bedoel je daarmee als opslag, of naar een site als Flickr?

Deze opzet is in mijn ogen absoluut niet handig. Met een kleine camera zoals een Canon Ixus kan je prima fotos maken en die via WiFi naar je telefoon halen. Veel minder bagage, veel minder gewicht, en beter nog, je loopt niet voor gek.
Don't shoot the messenger, ik heb dit concept niet bedacht, en zal het ook nooit kopen. :)
Wel maakt dit ding met de juiste lens vele betere foto's dan een Canon ixus(dan alles van Canon zonder spiegel overigens). Je kan hier dus ook foto's mee maken in b.v. donkere omstandigheden, of macro foto's die anders niet had kunnen maken(ook niet met een goede compactcamera).

En nogmaals, ik heb al veel camera's met wifi in m'n handen gehad: als je een foto wil overzetten naar je telefoon, dan ben je toch snel een minuut zoet(verbinden/overzetten enz..). Dit is wat dat betreft sneller. Ook is terugkijken op je telefoon door het betere scherm ook nog een voordeeltje.
Het enige wat dit opzetstuk niet heeft is een display. Kan me niet voorstellen dat iemand hier op zit te wachten..
Een display en alle bedieningselementen...
Op zich is een groter scherm wel handig (vrijwel alle serieuze camera's hebben een scherm dat niet groter dan 3" is), maar verder ontbreekt alle ergonomie (en vlotte bediening) bij dit soort camera's.

[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op 25 juli 2024 18:13]

M'n vriendin heeft de Sony versie en iedereen die m ziet als ze foto's aan het schieten is heeft er toch interesse in.
Alleen ff snel een kiekje maken zit er niet in aangezien je m eerst (via wifi) moet pairen met elkaar.
Tja, het trekt wel aandacht natuurlijk. Misschien is dat ook wel de Unique Selling Point.
Mooie apparaatjes zijn dit, ze zijn alleen aan de dure kant om er zomaar even bij te kopen.
En als je nu een foto wil nemen in de portret stand? Dan zit je smartphone er wel heel raar op...
Ik vind het op zich een goede ontwikkeling, alleen het mag van mij nog wel wat compacter, zodat het beter in je binnenzak past.
Ik gok dat je de unit dan kan draaien.
Leuk idee.
Maar ik vraag me af wat de toegevoegde waarde is van dit product. De camera op je mobieltje is handig omdat je dat vrijwel altijd bij de hand hebt, gauw even een fotootje maken en klaar. Zo'n groot fors voorzetlens heeft nagenoeg dezelfde afmetingen als een complete camera. Dus wat is dan nog het nut van zoiets, anders dan een aardigheidje?
Anoniem: 256386 5 februari 2015 13:01
Niet handig.
Het gros gaat voor gemak en hoeven geen
beste kwaliteit. En professionele of hobbyisten hebben naar mijn mening toch een aparte camera.
Opzich denk ik zeker wel dat er een (kleine/niche) markt voor is. Het feit dat je er zelf je lenzen op kunt zetten is zeker een onderscheidende factor itt de concurrentie. Mocht je al Olympus lenzen en een camera hebben is het een (niet al te kostbare) extra gimmick. De kosten van dat ding, 275 euro, vallen in het niet bij de kosten van fatsoenlijke lenzen. Het een leuke to-go oplossing als je bijvoorbeeld op een evenement bent en fatsoenlijke foto's wilt maken en die meteen wilt delen. (En als je al fatsoenlijke lenzen hebt, waarom zou je dan iets als een Galaxy Zoom kopen?)

Er zijn altijd wel doelgroepen waarvan je het bestaan niet weet. Zo'n product wordt niet alleen op de markt gebracht omdat een ontwerper dat een goed plan vond. Het feit dat hij op dit moment alleen in Japan wordt uitgebracht zegt daar ook al een hoop over.

Vandaag zag ik op de markt zag ik "iemand uit azie" met een iPad Air in een case met een monopod en een afstandbediening foto's van de groente bij een marktkraam maken. Ik zou ook nooit een iPad case met monopod aansluiting kopen, maar zij schijnbaar wel.

Toevoeging: De ergonomie van het ding lijkt mij overigens ook minder ideaal.

Toevoeging 2: Link naar The Verge, waar ze een iets meer afbeeldingen hebben. Het filmpje is ook goed illustrerend, als had het allemaal ietsje sneller gemogen. Het lijkt erop dat je ook on-the-fly aardige bewerkingen kunt toepassen op de foto's ipv simpel een filter eroverheen gooien (wat overigens ook kan).

Edit: zag dat het filmpje ook gewoon op hun site stond. 8)7

[Reactie gewijzigd door Evil.bean op 25 juli 2024 18:13]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.