2K start nieuwe gamestudio Hangar 13

2K Games heeft donderdag de komst van een nieuwe studio bevestigd. De nieuwe ontwikkelstudio draagt de naam Hangar 13 en wordt geleid door Haden Blackman, die in het verleden onder meer bij LucasArts werkzaam was. Waar de nieuwe studio aan werkt is nog onbekend.

Hangar 13 is net als het hoofdkantoor van 2K in de San Francisco Bay Area gevestigd, zo wordt in de aankondiging gemeld. De ontwikkelstudio zou volgens het moederbedrijf aan 'een nog niet-gepresenteerde next-gen' titel werken, al bedoelt 2K Games daar waarschijnlijk een game mee voor PlayStation 4 en Xbox One en niet voor de daarop volgende generatie consoles. De studio schrijft een eigen engine voor de nieuwe game. Het is vooralsnog onduidelijk wanneer het eerste spel van Hanger 13 op de markt moet komen.

De studio staat onder leiding van Haden Blackman. Hij begon zijn carrière bij LucasArts Entertainment, waar hij in verschillende functies werkte aan meerdere Stars Wars-games. Daarna was Blackman de medeoprichter van Fearless Studios. Die studio werd in 2012 overgenomen door Kabam. Hij geeft nog weinig prijs over de toekomstplannen van Hangar 13.

In een interview met Polygon geeft Blackman wel aan dat op het moment de focus ligt op het vormen van het ontwikkelingsteam. Het personeel zou bij elkaar honderden games hebben verscheept. Het enige dat Blackman in het interview verder prijsgeeft is dat het personeelsbestand groot genoeg is om al het beoogde werk gedaan te krijgen, maar tegelijkertijd dusdanig klein is om iedereen bij naam te kennen.

Hangar 13

Door Kay Korevaar

Stagiair

04-12-2014 • 16:16

37

Reacties (37)

37
37
19
1
0
5
Wijzig sortering
als ik de titel: hangar 13 zie zou ik denken aan een vliegtuig achtig spel. kan het ook fout hebben :), maar dit is puur gevoel ;)

edit: niet goed gelezen :Y) hangar13 is een gamestudio mijn excuus 8)7

[Reactie gewijzigd door silverchaoz op 25 juli 2024 08:54]

als ik de vacatures bekijk zie ik de volgende hints:
We’re currently creating an intense action game set in an immersive world and with a strong narrative, but player agency is at the heart of everything we do. We want to give players the freedom to choose how to overcome challenges and make meaningful decisions that shape the world and characters around them.
Experience developing for games; preferably: action, FPS or 3PS titles
Lijkt er dus op dat ze een actie game, vermoedelijk een FPS of 3PS gaan maken....
O M G zou het een Lucas Art style adventure game zijn? Monkey Island game ? of The Dig? :P
Dat is de naam van de studio, niet van het project waar ze aan werken :)
Nee, maar je gaat ook geen Hockeystick Studio's openen om vervolgens een voetbalgame te maken (figure of speech), dus de kans acht ik ook redelijk groot dat ze iets "vliegtuig-gerelateerds" gaan maken.
Mwoah, ik acht de kans minstens zo groot dat ze gevestigd zijn in een oude hangar van een vliegveld, wat hangar 13 van dat vliegveld was.

Dat lijkt het ook te zijn, kijkend naar hun website
Maakt Turtle Rock dan ook spellen met Schildpadden?
Staat trouwens in een Artikel van IGN of VG24/7 dat hun studio's vaak benoemd worden naar de gebouwen waar ze in staan.

EDIT: Tis van Gamespot

[Reactie gewijzigd door Facerafter op 25 juli 2024 08:54]

De naam van de game studio is Hanger 13.
Wilt niet perse iets zeggen over het type games of genre dat ze gaan ontwikkelen.

Hoewel een goede Starwars(-ish) space combat game er wel in kan bij mij.
Bij mij ook. Free space 2 was geweldig. Alleen zijn pc games altijd zo kort, weinig game uren en vaak te simpel.
Ik speel nog weekelijks Homeworld 2 ;) (oke het verhaal is nou ook niet super lang, maar je kan wel gewoon random generated matches doen)

Als je kan leven met een spel wat nog in ontwikkeling is en vrijwel geen verhaal heeft, maar waar je wel zo uren achter elkaar in steekt zonder het door te hebben; Kerbal Space Program. (space sandbox game, die ook door half nasa word gespeeld hehe) Er is tegenwoordig ook een redelijk goed werkende multiplayer mod
Anoniem: 126513 @4343654 december 2014 18:08
Nooit van gehoord. Ik zal het eens checken. Had vroeger een microsoff sidewinder met mega oude motion control erin. Maar die is wel erg brak geworden. Dus eens kijken voor een nieuwe misschien. Ja ik moet zeggen dat free space 2 met al die controls en weapons keuzes vond ik echt geweldig in dog fights. Lekker spannend en tof om al die grote fraters en command schepen heen te vliegen.
Voor de rest ben ik niet zo bekend met andere space sims (met voornamelijk dog fights).
Als je van vechten houd is KSP misschien niet de beste keuze (er zijn zeker mods voor die allerlij wapens toevoegen, maar de core gameplay zal toch vooral 'space exploration' blijven, en het zowieso in de ruimte komen is de eerste paar keer al een uitdaging op zich)

Misschien Space Engineers maar eens proberen? dat is wat meer gericht op lekker op elkaar (of npc's) schieten in schepen die je zelf bouwd en die uit elkaar kunnen vallen (danwel deuken als je er een ander schip in ramd hehe)

Anyway we dwalen wel een beetje ver af nu :P pm me anders maar als je nog vragen hebt! :)
Anoniem: 126513 @4343654 december 2014 18:29
Ok bedankt voor de tips. Ik denk dat het wel even genoeg info is voor mij voorlopig. Ik voel me al oud omdat ik niks meer mee krijg. Mogelijk komt dat ook door dominantie van sommige uitgevers. Want FC4 en AC Unity ken ik dan weer wel kwa naam en ervaringen. Ra ra hoe zou dat nu komen he tweakers.net
Ik zal dit ook ff copy pasten want ik heb geheugen als een zeef tegenwoordig.
Ja we dwalen idd erg af. Veel dank voor je tips :)
Ik hoop dat ze Mafia 3 gaan maken

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 593965 op 25 juli 2024 08:54]

Die kat in dat logo is een bekend beeld uit een spel, maar kom er zo snel even niet op :( iemand?

Verder vind ik het een heel goeie zaak dat er in ieder geval iemand een paar lucas-arts medewerkers heeft verzameld, feit blijft dat lucas-arts games een totaal ander niveau zijn dan de rest van de games, helemaal vandaag de dag (waar niets meer origineel is en alles draaid om looks & lompe achievements)

Doet u mij maar Grim Fandago 2! danku!
Denk Metal Gear Solid?
Althans bij mij..

Waarom wordt dit overigens uitgebracht onder een andere game uitgeverij? Risico spreiding?
Dat kan het wel zijn inderdaad, een logo van een van de MGS badguys, scherp opgemerkt! :)
Ik denk dat je voor Grim Fandango 2 bij Double Fine en @timoflegend moet aankloppen.
Had daar zelf ook op gehoopt toen de eerste rumoeren over het internet heen en weer gingen, maar uiteindelijk bleek dat ze geen deel 2 maken, ze poetsen deel 1 op voor huidige console hardware (wat ook wel mag trouwens, je moet door behoorlijk wat hoepels springen om deel 1 werkend te krijgen op een pc vandaag de dag, hoop dan ook dat ze gewoon een steam release van deel 1 doen na de console release)
Volgens mij werkt het prima in Scummvm en het is echt niet heel spannend om dat aan de gang te krijgen.
In mijn ervaring krijg je de game draaiend in scummvm maar dat is het dan ook, stukken audio worden niet afgespeeld, sommige graphics zijn vervormd, sommige context menus zijn niet zichtbaar, en meer. (dit was trouwens een ~6 maanden geleden, misschien dat scummvm ondertussen een update heeft gekregen die hier iets aan doet)
Anoniem: 126513 @4343654 december 2014 17:23
Jammer dat ik ze nooit gespeeld heb lucas arts games buiten n64. 2K vind zelf waarschijnlijk de beste uitgever op dit moment als ze uitgever zijn. Ik beleef nog redelijk wat plezier aan civillization 5 en heb me met een aantal van hun oude games ook aardig vermaakt waaronder Stronghold: crusader
Ik raad je dan met klem aan eens een paar Lucas Arts games te downloaden! :D
(Hoewel warez natuurlijk not done zijn, ga ik er maar even van uit dat je ergens een legale download kan vinden)
Anoniem: 126513 @4343654 december 2014 18:02
Welke game(s) (voor mij is het allemaal zo onoverzichtelijk geworden met al die games) kun je me dan aanraden? Ik kan me herinneren dat ik het mega oude jedi knight 2 wel leuk vond om op iemands ander pc te spelen. Of een rts lijkt me ook wel leuk.
We zullen eens bij steam checken ondertussen of ze erbij zitten.

Heh zijn net de sales afgelopen. Wou sleeping dogs mss kopen van obi-soft. Is nu weer 30 €, laten schieten omdat ik weer zo nodig nog ff een potje civ 5 wou spelen. Afijn ik heb toch nog een xbox controller nodig/bestellen. Heb echt geen zin om dat soort games met muis te spelen.
- Sam & Max games (de oude dan, er bestaan ook wat nieuwere 3d games die wel heel grappig zijn, maar niet heel veel met de oude games te maken hebben)
- Grim Fandango (zal wat moeite kosten om deze op een computer van vandaag de dag te spelen, maar het is het zeker waard)
- The secret of monkey island (zelfde als bovenstaande, zal misschien wat moeite kosten om hem draaiend te krijgen, maar is het zeker waard)
- Star Wars: Republic Commando & Star Wars: TIE Fighter - Defender of the Empire (en voor deze 2 geld, zelfs als je niets hebt met star wars zijn dit alsnog hele goeie games)

Voor alle games geld trouwens dat je niet te veel naar de graphics moet kijken, want het zijn allemaal oude games, waarvan sommige zelfs nog 2d. (dat gezegd hebbend, waren ze wel enorm goed vormgegeven, kleine kans dat je je zal storen aan dat het 2d games zijn, de 'vibe' die ze overbrengen werkt vandaag de dag nog steeds)
Anoniem: 126513 @4343654 december 2014 18:24
Ok bedankt voor je hulpvaardigheid. Copy & paste het rijtje.
ik zal eens het een en ander checken. Republic commando klinkt me bekend in de oren. :)
Als je ze bij steam kunt downloaden moeten ze over het algemeen wel gefixed zijn om op nieuwe pc's te draaien.
Gebruik scummvm, kun je de point & click adventures (sam & max, day of the tentacle, full throttle, alles dat op quest eindigt, etc) op praktisch elk platform spelen. Heb je wel de originele files nodig, kun je vast via ebay ofzo kopen.
zooo nostalgie games! :D Full Throttle is een van die games waar ik af en toe spontaan nog eens aan terugdenk!

En om even in te hake op olivierh: die nieuwe Sam & Max komen echt totaal niet in de buurt :P

Monkey Island was toch een remake van?
Ik gok dat je denkt aan het Titus logo : Logo
Bij het zien van het logo moet ik gelijk aan de tekenfilmserie SWAT Cats denken:
http://www.rvgfanatic.com...a/DIR_418412/swat-set.jpg

Grappig eigenlijk wat je blijft onthouden in die grijze massa, zeker 15-20 jaar geleden dat ik de serie heb gezien :)
http://www.hangar13games.com/
Website van de studio, de 7 Directors staan erop + 18 Open vacatures :P
Oh ik denk wel dat ik ga solliciteren! Lijkt me een mooie baan! Hangar 13 is ook zo'n stoere naam.

On-topic: het klinkt veelbelovend en ik hoop dat ik deel uit mag maken van het hangar 13 team in de toekomst!
is dit niet de komst van een nieuwe starwars game ?

[Reactie gewijzigd door Metallize op 25 juli 2024 08:54]

MAFIA 3!!!!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.