Ik vind dat verhaal met die tankpassen, hoewel het niet de eerste keer hoor, nog steeds heel merkwaardig.
Ik rijd zelf een youngtimer op de zaak. Ding doet 1 op 6, dus sta wel eens aan de pomp en tankbonnetjes raak ik altijd kwijt. Om die reden heb ik een tankpas.
Ik betaal daar een vast bedrag per maand voor.
Voor het tanken betaal ik gewoon het tarief dat ik ook zou betalen met m'n bankpas.
Voor tanken in het buitenland (relevant, ik woon vlak bij de Duitse grens) komt er een klein beetje transactiekosten bij. Per transactie een transparant tarief dat gewoon keurig op de site te vinden is en dat 1 keer per jaar met de inflatie mee verhoogd wordt
Al deze kosten worden in principe één keer per maand van mijn rekening afgeschreven, tenzij ik m'n borg (min 200 euro, mag meer*) overschrijd, dan schijven ze tussendoor een keer af. Ik neem aan om het financiële risico te mitigeren.
Zou dat de reden zijn dat die laadpassen het anders doen, het niet hebben van zo'n borg constructie? Ik heb oprecht geen idee, want electrisch rijden is met 7 gezinsleden voorlopig niet relevant en ik kan niet bij huis laden, dus ik blijf nog wel even met een verbrandingsmotor rijden en heb geen onderzoek gedaan.
Het andere dat ik kan verzinnen is dat ze de tarieven een x aantal keer per dag van elk stroompunt ophalen en dat dat verschillende intervallen zijn. Technisch raar, want bij het tankstation variëren de tarieven ook door de dag, zeker in Duitsland, en daar betaal je wel altijd het actuele tarief dat je ook met je bankpas zou betalen.
*Ja, één op 6, dus heb gewoon 800 euro borg op die pas staan 😅