Draadloze tv's, Boring-tunnels en vliegende auto's op CES

Tweakers ging een rondje Tesla's rijden in de Boring Company-tunnels onder Las Vegas, we zagen een draadloze tv en gingen aan de slag met de eerste Thunderbolt 5-apparatuur tijdens de CES-beurs.

Al het nieuws over de CES

Wil je al het nieuws lezen dat Tweakers schrijft over de CES-beurs in Las Vegas? We hebben dat hier voor je verzameld.

Onderstaande shorts komen van ons YouTube-kanaal, waarop we tijdens deze beurs nog veel meer toffe video's plaatsen. Naast deze verticale shorts publiceren we ook previews, reviews en hands-ons van de beste producten. Vergeet dus niet te liken en te subscriben.

When in Rome...

The Boring Company van Elon Musk heeft als grote wapenfeit de tunnels onder Las Vegas op zijn conto staan. En Tweakers zou Tweakers niet zijn als we niet ook een ritje zouden maken in de ondergrondse tunnel met Tesla's om naar het mediacentrum te komen.

Draadloze tv

Tv-kijken doe je natuurlijk het liefst draadloos. Displace nam dat wel heel letterlijk en maakte een televisie die je niet alleen draadloos van content voorziet, maar die je ook zonder kabels aan de muur kunt hangen. Dat doet het met een stel accu's en gemotoriseerde zuignappen. Wout spotte de tv en bekeek of dat nou vooral een gimmick was, of dat er ook echt iets in zit.

Vliegende auto's

Al zo lang Tweakers op de CES rondloopt, zo lang wachten we op vliegende auto's. Want wat is er nou meer tweakerig dan dat? Nu hebben we er eindelijk een gespot, van de Chinese bouwer Xpeng. Het is meer dan een concept, maar of je er nou daadwerkelijk de weg mee op kunt of de lucht mee in wil...?

Eerste Thunderbolt 5-apparatuur

Eind vorig jaar presenteerde Intel al Thunderbolt 5. Nu op de CES is het voor het eerst dat we daadwerkelijk apparatuur konden zien die werkt met die nieuwe verbindingen. Tomas ging langs bij Hyper om te spelen met het eerste dockingstation met Thunderbolt 5.

Door Jasper Janssen

Socialmediaredacteur

15-01-2024 • 11:36

44

Reacties (44)

44
44
22
0
0
13
Wijzig sortering
Wat betreft de Tesla tunnel: Het "grappige" is dat er wordt afgegeven door Elon Musk op OV-verkeer (en ook specifiek treinen), maar ondertussen hebben ze hier gewoon een zoveelste metro-tunnel gebouwd. Waarbij je alleen dus met meer verbruik per persoon zit omdat elke groep van maximaal 4 persoon in een eigen Tesla moet worden vervoerd. Hoezee.
Ik hoop dat het een kwestie Not Invented Here is en dat zijn volgende uitvinding een elektrische bus is. Ze zitten namelijk al op maximale capaciteit, dus het zou een logische vervolgstap kunnen zijn. Plus, als Musk efficiënter metro’s kan bouwen, zou dat nog steeds een win zijn.
Een elektrische bus in een tunnel, hoe is dat geen metro, afgezien van het gebrek aan rails, maar dat wat een metro veel efficiënter maakt?
Een metro is spoorwegvervoer. Een metro zonder spoor is gewoon een tunnel.
metro, bus, trolley... Het punt is 'mass-transport'/openbaar vervoer ipv individuen in hun eigen auto's.
Met efficiënter bouwen bedoel ik het totale kostenplaatje. Metrolijnen kunnen nogal duur uitvallen, jammer genoeg.

Overigens heeft Parijs ook al metro’s met banden. Ze zitten alleen wel op een begeleidend spoor. Want ja, dat is veel simpeler dan zelfsturende auto’s in een tunnel.
Maar is er iets bijzonders aan de tunnel boring machines van Musk? Of heeft ie gewoon mazzel gehad dat er geen complicaties optraden tot nu toe.

Voor zover ik weet zijn de veel hogere kosten bij tunnels altijd het gevolg van complicaties en onvoorziene omstandigheden, dat kan iedereen gebeuren?
efficienter dan andere metro's? Waar zou je het tegen aftoetsen?
Ik bedoelde het graven van de tunnels. Dat lijkt mij het duurste van een metrolijn.
en dat zijn volgende uitvinding een elektrische bus is.
Want elektrische bussen bestaan nog niet?
Ik hoop dat het een kwestie Not Invented Here is en dat zijn volgende uitvinding een elektrische bus is.
Zou een logisch vervolg zijn, maar ik zie het niet gebeuren zolang Elon Musk het voor het zeggen heeft aangezien het direct tegen z'n standpunten over OV indruist en hij liever keihard z'n standpunten blijft herhalen ook al heeft hij het bij het verkeerde eind.
Het idee er achter is wel iets anders. Ja het zijn nu standaard tesla's. De bedoeling is echter dat het een mix wordt van volledig geautomatiseerde Tesla's en speciaal ontwikkelde pods met een hoger passagiers aantal. Ondergrondse snelwegen met een veel hogere dichtheid dan conventionele snelwegen omdat ze de grootste limiterende factor van bestaande snelwegen weg nemen. De menselijke bestuurders. Het on en offboarden van passagiers wordt ook uniek, omdat er enkel rekening gehouden hoeft te worden met de bestemming van de passagiers van die pod, in tegenstelling tot een metro die bij iedere halte stopt.

Je moet echter ergens beginnen. Het hele systeem in één keer ontwerpen en bouwen is niet te betalen. Dus pakken ze het wat slimmer aan. Het wordt in stadia ontwikkeld waarbij de kosten deels gedragen worden door de al verkochte infra, en de ontwikkelde technieken van de dochter ondernemingen.

Daar valt de media uiteraard meteen over, omdat de huidige service niet is wat Musk schetste in de presentaties.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op 22 juli 2024 16:56]

Het idee er achter is wel iets anders. Ja het zijn nu standaard tesla's. De bedoeling is echter dat het een mix wordt van volledig geautmatiseerde Tesla's en speciaal ontwikkelde pods met een hoger passagiers aantal. Ondergrondse snelwegen met een veel hogere dichtheid dan conventionele snelwegen omdat ze de grootste limiterende factor van bestaande snelwegen weg nemen. De menselijke bestuurders. Het on en offboarden van passagiers wordt ook uniek, omdat er enkel rekening gehouden hoeft te worden met de bestemming van de passagiers van die pod, in tegenstelling tot een metro die bij iedere halte stopt.
Dus nog steeds een metrotunnel, en dus nog steeds OV.

[Reactie gewijzigd door stuiterveer op 22 juli 2024 16:56]

Nee, de pods moeten ook deel kunnen nemen aan het normale bovengrondse verkeer, en ook kunnen stoppen in een gebouw. En het moet een mix worden van particuliere pods, openbare pods en particuliere autonome voertuigen zoals Tesla's. Het wordt dus een samensmelting van verschillende bestaande vervoersmethodes, met een hogere doorvoer, kortere wachttijden en meer luxe voor zij die het kunnen betalen, zodat ook de elite er gebruik van kunnen maken.
Dan is de pod weer een ander woord voor "voertuig" (auto) en daarmee nog steeds minder efficiënt dan een metro.

Individueel vervoer, ook van deur tot deur (of daarbinnen), zal altijd minder efficiënt zijn dan massatransport.

Wat Elon hier doet, is een bestaand probleem - veel personen snel en effectief van x naar y verplaatsen - niet oplost, terwijl een niet-bestaand probleem - in gebouw A in een stoeltje gaan zitten en in gebouw Z weer uitstappen - lijkt aan te pakken.
Duurder, trager en bakken onveiliger.
Dat was dus de hele bedoeling; autos verkopen ipv openbaar vervoer.

Met daarna ergens vaag het idee dat tunnels boren op Mars vast ook wel van pas zal komen...

[Reactie gewijzigd door L2GX op 22 juli 2024 16:56]

Had nu toch wel verwacht dat die autopilot met FSD daar toch zou moeten werken.
Het is nog alleen ov. Binnenkort gaan ze ook bij de Tesla fabriek in Texas boren om te stukken land waar een snelweg tussendoor loopt te verbinden.
Er gaan verhalen over Musk dat hij met de Hyperloop vooral het openbaar vervoer wilden frustreren zodat mensen eerder voor een auto zouden kiezen (liefst Tesla natuurlijk).
Maar dat staat verder los van The Boring Company.

The Boring Company is verder ook niet iets nieuws dat Elon heeft uitgevonden, de Kanaaltunnel werd op eenzelfde manier gemaakt en toen bestond The Boring Company nog niet.
Dat bedrijf is weer ontstaan uit het idee van Musk om een kolonie op Mars te stichten (ondergronds is daar de beste plek om te wonen ivm straling).
Die Cybertruck van Tesla zou ook gemaakt zijn met de gedachte dat die ooit op Mars zou kunnen rijden (vandaar ook de kogelwerende ramen en geen verf op de carosserie).
Het bedrijf van z'n broer dat probeert chips op hersenen aan te sluiten heeft ook weer te maken met Mars, daarmee kan je daar robots met gedachten aan kunnen sturen.

Eigenlijk alles dat Musk doet heeft wel iets met een Mars kolonie te maken.
Die Boring tunnels zijn natuurlijk een leuke proof of concept van een commercieel bedrijf.. maar door er gewone auto's in te laten rijden worden ze in een klap super inefficiënt: 2 a 3 personen per voertuig en een chauffeur! Leg er gewoon een spoor in en laat er autonome karretjes door rijden.. waar heb ik dat eerder gezien? Oja in de metro!
Hoezo proof of concept? Het concept boortunnels bestaat al decennia.
De TV is een best leuk idee, maar.. het klinkt een beetje als iets wat bedacht is door de ontwikkelaars op een zatte vrijdag avond op een viltje in de kroeg. Afhankelijk van het type muur en afwerking zal hij langzaam tot vrij snel naar beneden 'abseilen'.
Ik zou het idee van een draadloze TV liever zien op zo'n karretje, zodat je niet meer met kabels in de weg zit als je de TV tijdens een vergadering verplaatst.
Hier had ik toch wel een Tesla zonder bestuurder verwacht :X
Sterker nog, de YouTube Shorts (vandaar ook het andere icoontje als play knop) zijn allemaal 9:16 ipv 16:9. ;) Doordat YouTube Shorts dat formaat dus afdwingt, zou ik het niet zomaar afschepen als 'vvs'. Het bestaat om een (YouTube-)alternatief te bieden voor Instagram Reels en TikTok videos.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 16:56]

Gaat niet meer op sinds iedereen alles op een smartphone bekijkt he...
Want een smartphone kun je alleen in portrait modus gebruiken? ;)
Bonuspunten als je je telefoon draait naar landschapsmodus om het filmpje, dat in landschapsmodus is gemaakt, te bekijken, en het vervolgens blijkt dat er zwarte vlakken boven en onder zijn geplaatst om het te laten "passen" op een telefoon in portretstand.
Nou ja, YouTube Shorts staat ook alleen videos in 9:16 formaat toe. Dus de opgenomen video kan best 16:9 zijn, maar je zult dan dus een vreemde video krijgen, of je moet nog een en ander kunnen bewerken na het uploaden. :)
Ik weet niet wie iedereen is en wat iedereen doet maar ik kijk de meeste content of op een tablet in landscape, beter nog in 16:9 verhouding of op een TV met dezelfde verhouding (ook wel 1:1,85). Al is mijn TV-scherm zo groot dat een andere verhouding (als het maar landscape is) als 1:1,66 (Continental Widescreen) of 1:1,75 vaak wel werkt, maar zeker geen 9:16.

De huidige Insta en TikTok generatie zal meer in portrait bekijken maar zo kijken ze geen film of TV.
Vooruit, toch even een overdenking delen. Wat een negatieve reacties krijgt deze post zeg. Kan prima zijn dat medetweakers er een andere mening op na houden, maar een -1 moderatie geven ivm een mening is niet de bedoeling (zie moderatie FAQ). Daarbij zijn er nu zoveel stemmen gegeven, dat (in negatieve zin) een 'popularity bias' begint te ontstaan.

Misschien een unpopular opinion, maar ergens snap ik de opmerking over VVS wel. In zekere zin is de post gewoon ontopic, want in het artikel staan 4 VVS-clips geïntegreerd, waardoor ik het er in een desktopbrowser ook erg lelijk vind uitzien. Maargoed, dat is mijn mening want ik ben persoonlijk niet zo dol op verticale clips. Een tegenwerping als jamaar-YT-Shorts zou niet het definitieve antwoord moeten zijn, want het is een keuze. Er kan altijd gekozen worden voor YT-normaal. Want een mobiel kan je prima in landscape houden. Maar uiteindelijk is het een keuze van de auteur(s). Maar op een techforum kan je dan ook verwachten dat er een of meer opmerkingen over VVS volgen. En als het dan ook nog inclusief link naar het overbekende satirische filmpje is, hoe kan dit dan nog aanstootgevend zijn. Dus lach erom, prima. Of vind het stom, prima. Daarna gaan we met elkaar weer verder. Want Tweakers hoeft geen populariteitswedstrijd te zijn (of worden). Ook meningen die niet stroken met de eigen mening doen ertoe. Dat maakt deze community beter & slimmer.

En voor wie het ondanks alles toch enorm offtopic vindt, kan altijd een score 0 overwegen. Of reageer helemaal niet.
vond m semi-ontopic. tweakers is van oudsher een klassieke community geweest. Welke via een breedbeeldschermpje bezocht wordt; en dus logisch wijs horizontale content.

Dat comment een -1 krijgt (had niet anders verwacht) modden op opinie heeft laatste jaar de overhand.

Persoonlijk kijk ik juist de -1 berichtjes eerder dan de +2/3, vaker vind ik daar een leuk/interresante reactie of (semi-relevante link/website).
Ik denk dat er gedownmod wordt omdat de originele reactie zelf geen inhoud heeft. Als je "vvs" niet kent staat er gewoon "gadverdamme" en wat letters, wat linkt naar een youtube filmpje wat je weghaalt van de website. Ik denk dus dat het downmodden niet gebasseerd is op opinie maar eerder op kwaliteit.

En ik kan al 5+ jaar niets meer down- of upmodden dus Tweakers probeert het toch wel een beetje op orde te houden.
Wat een rete irritante filmpjes op deze manier zeg :X :X :X
Vind ik ook. Wat een farce! ;)
En vliegende auto's volgens mij zit er langs de A27 bij Oosterhout ook een toko die iets doet daarmee, om dan nou specifiek op een China modelletje te wachten terwijl we er hier dichtbij ook iets mee doen.
Dat is Pal-V uit Raamsdonksveer en het is een auto/gyrocopter. Ze hadden er in 2020 al meer dan 30 verkocht en ze kosten slechts tussen de 3 en 5 ton. https://www.pal-v.com/nl/liberty

[Reactie gewijzigd door Ootje70 op 22 juli 2024 16:56]

een gyrocopter heeft een vliegveld nodig niet ?
Ik denk het wel, je kunt dus naar een vliegveld rijden rijden en daar opstijgen denk ik. Maar er zijn ook bedrijven en rijke particulieren met een helikopter start/landingsplaats.
Die VTOL concept 'een oto??' heeft trouwens 8 ipv 4 rotors.
X8 motor/prop configuratie.
Misschien ben ik te zuur op maandag, maar het enige relevante wat we in de toekomst misschien gaan zien/gebruiken, is de volgende versie van Thunderbolt, maar TB 4 heeft nog niet eens een noemenswaardige adoptie?

Voor de rest:
Tunnels: megalomaan rijkeluis projectje met 0 pratisch nut; de wereld heeft openbaar massa transport nodig, niet 1 auto met 1 rijk persoon er in per keer door een buis terwijl het normale volk in de file staat.

Draadloze TV: dmv accu's... hoe is dit niet een tablet zoals die al 20 jaar bestaan? En zuignappen? Bakstenen en spack, nooit van gehoord?

Vliegende auto's: sci-fi romantiek, praktisch onhaalbaar om m'n z'n allen te gaan vliegen: gebrek aan ruimte, te duur, te inefficiënt, te gevaarlijk, te lawaaiig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.