Dutch Power Cows staan ruim bovenaan in Rosetta@Home-ranglijst dankzij stampede

De Dutch Power Cows, het gedistribueerdcomputingteam van Gathering of Tweakers, hebben na hun stampede in april met afstand de eerste positie bereikt op de internationale ranglijst van Rosetta@Home.

Het team van Dutch Power Cows heeft de concurrentie van onder andere Reddits /r/Covid19, LinusTechTips en AnandTech op ruime afstand gezet met het graaswerk, blijkt uit de lijst van Top Teams van Rosetta@Home. De reden is de stampede, die 1 april begon en eind april afliep.

In totaal deden 1232 koeien mee, aanzienlijk meer dan de stampedes van 2019, toen voor RakeSearch 55 deelnemers waren, en 2018, met 71 koeien voor Milkyway@Home. De reden voor de stormloop is dat voor het Rosetta@Home-project meegeholpen kon worden aan Covid-19-onderzoek. Met name de systemen van Nifhack, oftewel het Nikhef-instituut voor subatomaire fysica, hebben flink bijgedragen aan de hoge notering.

Met 'koeien' worden hier de systemen van Dutch Power Cows bedoeld die de Rosetta@Home-client draaien en met 'grazen' het rekenwerk dat ze verrichten voor dit project. De 'stampede' is de jaarlijkse actie van Dutch Power Cows om een maand lang zoveel mogelijk rekenwerk in te zetten voor een project om zo hoog mogelijk in de ranglijst te komen.

Rosetta@Home is een ander project dan Folding@Home. Bij beide projecten is het mogelijk mee te rekenen aan onderzoek naar Covid-19, maar in tegenstelling tot Folding@Home maakt Rosetta@Home uitsluitend gebruik van de cpu. Voor mensen die deel willen nemen aan Folding@Home is een faq opgesteld door de Dutch Power Cows.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

01-05-2020 • 16:16

57

Reacties (57)

57
55
49
4
1
4
Wijzig sortering
Ruim bovenaan is wel iets vertekend, dat is alleen in RAC (Recent average credit), dus de bijdrage op dat moment, niet in totale bijdrage. Met deze actie zijn we echter wel gestegen naar een 9e plaats voor Total credit. Ook zeker een goede prestatie.

[Reactie gewijzigd door Peregrine op 22 juli 2024 22:28]

Dit was inderdaad een vrij succesvolle stampede, met als resultaat een aantal plekken omhoog in de ranglijst. Vooral ook leuk dat er zoveel mensen meededen! En ik heb er voor het komende jaar weer een leuke avatar aan over gehouden :*)
Avatar? dat klinkt als achievement/"totally useless but fun fact", nou wordt het interresant, kan je meer vertellen daarover?
Haha, dat is het zeker :D
Ik weet niet precies wie, maar 1 van de DPC-leden heeft badges/usericons gemaakt. Zie topic met de laatste stats bijv.
De hele stampede wordt bijgehouden hoeveel credits je levert (zoals geregistreerd bij R@H), bij 10.000, 25.000, 50.000, 100.000, 250.000, etc. "krijg" je een badge.
Op de eerste post in genoemde topic staat een link naar de icons, die je kan gebruiken voor je tweakers-profiel bijv. Leuk voor de herkenning across tweakers.net - én natuurlijk het bijbehorende prestige (al was het door de credits die R@H toekent al lastig genoeg om richting 1 miljoen te komen...)
He? maar ... hoe weet je welke je moet hebben :?
Eerste rij icons is voor 10k, 25k, 50k, 2e rij is voor 100k, 250k, 500k, 3e rij voor 1m, 2.5m, 5m etc.
Was voor mij in eerste instantie ook niet heel duidelijk hoor, en volgende keer ook weer anders (ieder project houdt er z'n eigen puntentelling op na).
Ah juist :)

Dan zit ik met een totaal van 360k-ish op deze: https://i.imgur.com/o4PyUKt.png
(2-2.png)

maar ik houd m'n animated gifje nog wel :+

[Reactie gewijzigd door steveman op 22 juli 2024 22:28]

Toen we in maart de stemming hielden voor een project had ik dit in ieder geval niet durven dromen. Wel ontzettend gaaf dat er dit met z'n allen hebben neergezet!
Jep ik hoor bij zowel Biblepay (nee niet vanwege hun ''moves'') en bij Banano (folding@home).
Bij banano al circa een jaar, maar dat levert ook wat op idem voor Biblepay. Beide een cryptocurrency+in deze uiteraard meer grof geschut ingezet vanwege het covid-19 gedeelte.

Ik ga mijn computer krachten niet inzetten omdat het een ''Nederlands'' team betreft.

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 22:28]

Waar het om zou kunnen gaan, is dat dat trotse aspect een competitie zou kunnen uitlokken.
En dat zou op zich wel erg handig zijn! }:O
Haha voor de competitie doe ik het totaal niet. Toevallig dat de teams waar ik inzit het heel goed doen, maar dat weet ik pas sinds de link hierboven haha!
Je haalt natuurlijk ook niet in 1 maand de complete bijdrage van andere teams in jaren in.
Maar deze maand had DPC wel duidelijk de nummer 1 positie.

Erg mooi om te zien waar wij als klein landje (en Tweakers) toe in staat zijn! _/-\o_
Hulde aan alle bijdragers!
Nou Peregrine, deze stampede is volledig in het kader van COVID-19 geweest.
De RAC - die de laatste 30 dagen weergeeft - geeft nu juist heel goed weer wat wij tijdens deze cruciale COVID-19 maand aan rekenkracht hebben bijgedragen.

Het was niet per sé de bedoeling om met deze stampede onze totale bijdrage aller tijden ineens even omhoog te schroeven. Het is een leuk neveneffect, maar waar het hier om ging is de respons van Nederland op COVID-19 en om Rosetta daar even een flinke duw bij in de rug te geven.

En ik denk dat dat gelukt is. }:O
Mooie prestatie van deze Tweakers, respect :Y)

[Reactie gewijzigd door CyberMania op 22 juli 2024 22:28]

Foldng@Home doet idd ook een Covid-19 project. De hele FAQ (incl installatie, DPC joinen etc) is te vinden op Folding@Home FAQ

Je kunt ze naast elkaar draaien. Rosetta@Home doet alleen werk voor de CPU, maar Folding@Home heeft ook werk voor de GPU (en ook de CPU uiteraard).

Ook World Community Grid (WCG), die eerder 2 DPC-stampedes gehad heeft, is bezig met het opzetten van een Covid-19 project, genaamd OpenPandemics. Die is nu nog in beta, maar zal vrij snel online komen. Zie https://www.ibm.com/blogs...e-fight-against-covid-19/ en https://www.worldcommunit...g/viewthread_thread,42232

OpenPandemics is overigens niet alleen Covid19-based, het kan ook algemener worden ingezet, tegen andere toekomstige pandemieën.

Naast OpenPandemics doet WCG overigens nog meer, zo is er een project tegen AIDS, twee projecten tegen kanker, een project tegen TBC, een project tegen het klimaatprobleem (een Nederlands project!), en nog een project die onderzoek doet naar het menselijk immuunstysteem. Draaien allemaal onder WCG mee.

DPC doet aan beiden (Folding@Home en WorldCommunityGrid) mee :)

Voor meer informatie kan je altijd terecht bij het eigen forum van DPC, hier op Gathering of Tweakers: Dutch Power Cows

[Reactie gewijzigd door wildhagen op 22 juli 2024 22:28]

Voor je telefoon is er DreamLab met een COVID-19 reken project: https://www.vodafone.co.uk/mobile/dreamlab
Hmm is een telefoon practisch? Ik haal nu al nog maar net de dag (of 2 dagen op stamina mode oid).
Werkt alleen aan de oplader.
Zowel F@H als Rosetta doen momenteel CV19 projecten. Daarom wordt er nu ook zo veel aandacht aan besteed. Ik heb hier alle PC's bij staan om een beetje te helpen. Op beide zowel F@H als Rosetta actief. Als de een dan even niets heeft kan de andere al die power gebruiken.

[Reactie gewijzigd door Astennu op 22 juli 2024 22:28]

Bovenaan? Als ik sorteer op totaal punten staan ze op de 8ste plaats.
Dit zijn maandstatistieken, en daar staat DPC wel degelijk op #1. Zie de officiele website: https://boinc.bakerlab.org/rosetta/top_teams.php

Het zijn dus niet de overall-statistieken die vele,vele jaren bestrijken. Daar staat DPC idd 8e.
En deze cruciale maand was het 'm om te doen.

Het zou trouwens niet verkeerd zijn als dit beantwoord zou worden met een reusachtige competitie.
Het is geen wonderpil, maar dit soort rekenkracht scheelt wetenschappers soms weken.

Voorbeeld van dat laatste, tijdje geleden alweer: "We are happy to report that the Rosetta molecular modeling suite was recently used to accurately predict the atomic-scale structure of an important coronavirus protein weeks before it could be measured in the lab. Knowledge gained from studying this viral protein is now being used to guide the design of novel vaccines and antiviral drugs."

[Reactie gewijzigd door Suspiria op 22 juli 2024 22:28]

Bovenaan voor afgelopen maand :)
Niet totaal
Leuk dit! Ik ben onlangs gestart maar kon niet vinden hoe ik de DPC kon joinen, het kwam over als een exclusieve club en ik ben dus Han Solo van start gegaan. Net mijn systeempje toegevoegd aan team 92!

[Reactie gewijzigd door PhaeTom op 22 juli 2024 22:28]

Hoe heb je het uiteindelijk gevonden?
Haha, door dit artikel en de link naar de FAQ.
Welkom :)
Beter laat dan nooit.
Erg leuk om mee te doen en top initiatief! Begrijp wat je bedoelt. Wat ik erg jammer vond is dat er geen duidelijke pagina is hoe het werkt en hoe je je precies moet aanmelden. Als referentie is er dit topic gegeven: [Stampede 19] Back to Rosetta@Home

Maar dat is een wirwar aan comments van mensen die dezelfde vragen stellen en beantwoorden.. Het zou denk ik meer mensen trekken als er gewoon 1 soort actiepagina is met uitleg in stappen wat je moet doen etc. :)
En als je hetzelfde resultaat wilt bereiken op het covid-19 gebied maar tegelijk ook nog de cryptocoin wereld in wilt stappen: banano.. Dit lijkt mij win-win ipv maar 1 doel kan je er ook 2 hebben.
Ps ''Banano'' is een voorbeeld, je hebt ook Biblepay of bijv Curecoin.

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 22:28]

Hoe zit dit nou qua stroomverbruik? Je pc (of meerdere) draait constant op 100% cpu toch? Ben je niet bang voor een hele hoge stroomrekening?
Heb in 2010 ooit eens meegedaan met een Stampede. Mijn elektriciteitsverbruik was die maand ineens verdubbeld. Dus ja... dat merk je wel. Als je de PC in de woonkamer hebt staan, is de geproduceerde warmte nog een beetje nuttig...
Ja, hier heb ik alleen electrische verwarming (geen warmtepomp ofzo, gewoon zo'n inplugradiatortje) dus of ik dat nou opstook met een electrisch kacheltje (2000W voor een paar uur) of een flinke PC (300-400W 24/7) maakt dan echt helemaal niks uit. Warmte is warmte.

Maar, ik heb 2 uur gratis stroom per dag dus ik knal dan alles vol aan. Anders zou ik wel zoiets doen. En nu is het al veel te warm om te verwarmen (woon in Barcelona).

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 22:28]

Als je zonnepanelen hebt geen probleem =)
Als ik me niet vergis kan je voor een systeem dat 24/7 draait rekenen op jaarkosten (bij benadering) van Verbruik in Watt vermenigvuldigd met 2 euro, dus voor een systeem dat 200 watt uit de muur trekt ben je ca 400 euro op jaarbasis kwijt. Tenzij je natuurlijk capaciteit van je zonnepanelen over hebt en die hiervoor inzet.
Valt wel mee als je alleen de CPU zwaar aanspreekt. De meeste desktop systemen zitten rond de 65W TDP voor de CPU. Laptops een stuk lager.

Zodra je echter de GPU erbij gaat betrekken, dan komt er al snel 200-300W bij! Dan gaat het pas echt hard. Maar in dit geval was het dus CPU only.
Een 105W 12 Core CPU, en 2x GTX1080ti hier, dat een paar dagen laten stampen, en NUON kan weer hogere dividend uitkeren aan zijn aandeelhouders O-)
Mooie lijst en ben trots er onderdeel van te zijn.
En maar door crushen om dat virus eronder te krijgen :Y)
Het is geen wonderpil maar het is wel een relatief directe vorm van bijdragen aan een oplossing.
Vergeleken met thuiswerken en het nieuws volgen, vind ik dit een zeer passende donatie.
Same, en ik heb die krachtige CPU toch dus waarom niet gebruiken.
Zeker omdat ik zelf in de risico groepen val en dus zelf profijt ervan heb als er wat tegen gevonden wordt.
Ga inderdaad ook nog even door, een aardige battle gestreden, maar de oorlog is nog niet over.

Ook vind ik het mooi om te zien dat individuele mensen en organisaties vormen van samenwerking weten te bereiken in een tijd waarin samenwerking bij veel overheden het laatste lijkt te zijn wat op het netvlies staat.
Mooie prestatie!
De laatste keer dat ik mee deed aan zoiets was in het begin van het PS3 tijdperk, toen daar nog F@H op stond. Zou het wel waarderen als ze zoiets weer introduceren bij de PS5, altijd goed om aan mee te doen, elke bijdrage helpt.
Jammer dat Sony geen PS4 app heeft uitgerolt met een 100M. install base.
Inderdaad, een PS4 app zou ook welkom zijn!
Twee dingen die me opvallen als ik het lijstje bekijk is dat de nummer 2, Gridcoin, 2x zoveel members heeft als de Dutch Power Cows, maar wel een lagere Recent average credit behaalt.

En dat het LinusTechTips_Team 'maar' 1662 members heeft. Met een achterban van 10.7M subscribers op zijn Youtube kanaal had ik dit voor mijn gevoel hoger verwacht.
Bij de DPC heeft Nifhack het gemiddelde aardig opgetrokken :P

Verder heeft LinusTechTips de focus meer op folding@home gericht dan op rosetta of andere projecten.
Weet niet of dit een geschikt forum voor dit is.

Hmm, wil de BOINC cliënt op mijn 2017 Imac installeren (Mojave), maar krijg deze foutmelding als ik de BOINC manager wil opstarten;

> BOINC ownership or permissions are not set properly; please reinstall BOINC. (Error code -1005)

Heb permissie verificatie/reparatie gedaan op homefolder en startupdisk, maar geen resultaat.

Ik heb zelf aan "SIPS disabling" gedacht, maar weet niet of dat werkt, en is "veel" werk.

Toevoeging,

bedankt voor de tips, na herstart opnieuw geïnstalleerd, en hij is sinds gisterenavond aan het "rekenen."

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 22 juli 2024 22:28]

Vragen staan vrij in /5 :) m.b. in de DPC kroeg
Ik blijf wel deze projecten (Rosetta en wcg) de komende tijd draaien. Ik deed het al een poosje (heb het malaria project jarenlang gedraaid) en ik heb liever geld voor deze projecten over dan aan het deur geld doneren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.