Tweaker Strykeforce heeft een website gemaakt waar geïnteresseerden voor de '21% BTW? Weg ermee'- aanbiedingen van de MediaMarkt kunnen controleren of het daadwerkelijk om een goede actie gaat. Hij kreeg het idee door geruchten over verhoogde prijzen voor de actie.
Strykeforce had een jaar geleden al het idee om de prijzen van de MediaMarkt te scrapen, maar het lukte hem toen niet om een goede analyse te maken van de producten en hun prijzen voor, tijdens en na de actie van de webwinkel. Sindsdien heeft hij verder gewerkt aan zijn scraper en in de afgelopen maanden prijzen verzameld van een groot aantal producten.
Het resultaat is deal-break.com/btw, waar geïnteresseerden een product van de MediaMarkt in kunnen voeren om de laagste prijs van de afgelopen maanden te vergelijken met de huidige. "Deze website is niet bedoeld om de MediaMarkt te bashen en te roepen 'dat ze niet echt korting geven', maar om inzicht te geven in hoe groot de verschillen soms kunnen zijn bij bepaalde producten", aldus de user.
Er zijn al lang berichten dat webwinkels voorafgaand aan grote acties hun prijzen verhogen of producten tijdens actieperiodes op 'uitverkocht' zetten. Donderdag schreef De Telegraaf op basis van klachten van Facebookgebruikers dat de MediaMarkt zijn prijzen voorafgaand verhoogde. De Consumentenbond wijst er tegenover de krant op dat deze handelwijze verboden is en dat klanten een klacht kunnen indienen bij de Reclamecodecommissie en toezichthouder ACM. Een woordvoerster van de MediaMarkt wijst op de laagsteprijsgarantie en meldt aan de krant dat de winkel werkt met dagprijzen en digitale prijskaartjes die dagelijks automatisch aangepast zouden worden op basis van de vergelijking met zijn grootste concurrenten.