Er zijn foto's verschenen van de machine in filialen van Apple Store waar medewerkers gerepareerde iPhones inleggen om te kalibreren. Naast kalibratie van het scherm zou de machine ook als enige een nieuwe vingerafdrukscanner kunnen koppelen aan een bestaande iPhone.
Doordat de machine als enige een nieuwe vingerafdrukscanner kan verbinden met de iPhone, heeft Apple een monopolie op het plaatsen van nieuwe scanners op bestaande iPhones, claimt Motherboard. De machine heeft een koppeling met een iMac en voert onder meer een kalibratie van de camera en scherm uit, maar medewerkers die met Motherboard hebben gesproken lijken niet te weten hoe het werkt.
Gerepareerde iPhones liggen ongeveer een half uur in de machine, zo claimen zij. Daarbij is er voor elk type iPhone een eigen mal, zodat hij precies past. De machine ziet er volgens een Apple Store-medewerker met wie Motherboard sprak uit als een hobbyproject en niet als een door Apple gemaakt apparaat.
Het apparaat zou in gebruik zijn sinds de iPhone 5s uit 2013, de eerste Apple-telefoon met ingebouwde vingerafdrukscanner. De scanner maakt gebruik van de Secure Enclave op de processor om hacks en misbruik te voorkomen. Apple wilde niet reageren op informatie over de machine en publicatie van de foto's.