Software-update: The GIMP 2.2.7

Het beeldbewerkingprogramma The GIMP staat als afkorting voor The GNU Image Manipulation Program en wordt door velen beschouwd als de open source tegenhanger van Adobe Photoshop. Het ontwikkelteam blijft stug doorgaan met het verder ontwikkelen van dit handige programma en heeft daarom onlangs versie 2.2.7 de deur uitgedaan. De release notes zien er als volgt uit:

Version 2.2.7 of the GNU Image Manipulation Program has been released. This is a bug-fix release in the stable 2.2 series that fixes a couple of problems that have been reported for GIMP 2.2. The source code is available from the usual places, binary packages will appear soon.[break]The GIMP 2.2.7 is in de volgende smaken binnen te halen:
* Source tarball.bz2
* Source tarball.gz
* Windows installer
Versienummer 2.2.7
Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Linux, BSD, Windows XP, macOS, Solaris, Windows Server 2003
Website GIMP
Download http://www.gimp.org/downloads/
Licentietype GPL

Door Japke Rosink

Meukposter

10-05-2005 • 23:49

11

Submitter: Jeldert

Bron: GIMP

Update-historie

23-06 GIMP 3.1.2 4
19-05 GIMP 3.0.4 0
25-03 GIMP 3.0.2 3
23-03 GIMP 3.0.0 revision 1 7
17-03 GIMP 3.0.0 21
10-02 GIMP 3.0 RC3 29
28-12 GIMP 3.0 RC2 19
11-'24 GIMP 3.0 RC1 18
05-'24 GIMP 2.10.38 20
02-'24 GIMP 2.99.18 7
Meer historie

Reacties (11)

11
11
3
1
0
5
Wijzig sortering
Denk erom dat je ook GTK 2.0 runtime environment geinstalleerd moet hebben, voor je the GIMP kunt installeren.
Voor elk besturingssysteem?
In principe wel, ware het niet dat het standaard met de meeste Linux-distro's wordt meegeleverd. Alleen kan het dan voorkomen dat je een nieuwere versie moet installeren.

Win32 runtime environment is hier te downloaden:
http://prdownloads.sourceforge.net/gimp-win/gtk%2B-2.6.7-setup.zip?dow nload
Je kan het prima installeren zonder. Alleen het zal niet werken :p Iig, elke beetje moderne distro heeft gtk2 wel standaard geinstalleerd, zelfs die gebaseerd zijn op KDE.

Wat ik niet snap is waarom ik altijd alles moet compilen! Flikker op met je source, ik wil binaries!
The Gimp is toch niet meer onder active development ?
http://sourceforge.net/projects/gtk-win/
Deze link verwijst naar een oude pagina over een niet meer onderhouden GTK+ branch voor Windows, zie de toelichting op http://www.dropline.net/gtk/

Er is een aparte pagina voor GIMP voor Windows en GTK+ voor Windows:

http://sourceforge.net/projects/gimp-win/

-edit-
Of een andere variant met nieuwere GTK+, nu ben ik het spoor ook weer enigszins bijster...
http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html
-edit-

Of hier:

http://www.gimp.org/~tml/gimp/win32/downloads.html
Voor zover ik weet wordt er nog regelmatig een update uitgebracht en vorig jaar is zelfs versie 2 uitgebracht.
Weet iemand hoe ik onder linux grafix kan maken met mooie tekst?

Met de GIMP kan ik zelfs geen bold of italic tekst maken |:(
Heuh, gimp kan dat zeker wel. De oude GTK1 versie van gimp kon dat al. Ik denk dat iemand de F'ing M niet gelezen heeft ;o

Ik kan je uit m'n kop niet zeggen hoe het gaat, heb al in geen tijden meer gegimpt (ben geen grafisch ingesteld iemand)
"let's bring out the gimp..."
but the gimp's sleeping...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.