Nee, helemaal niet. Het is ook echt een ding wat je moet irriteren om zo als ik elk boek éérst helemaal naar mijn zin te schonen en DAN pas lezen.
Een epub (en de meest gangbare e-book formaten) zijn gewoon xhtml+css-pagina's. Héél vaak (vooral bij die van minder legale bronnen) zijn vaak conversies van conversies van conversies. Ook epub2 > epub3 (nieuwe standaard) is een dingetje.
Wat vaak gebeurd is dat uitgevers de formattering "vast" zetten. Denk ingebouwde groottes, en lettertypes, rare constructies om een bepaald uiterlijk te hebben. Denk ook aan bladzijde-breedtes, etc.
Epub2's hebben ook geen 'ingebouwde' inhoudsopgave, maar een pagina (als ze die hebben) die daarvoor fungeert, dus <a> tags die linken naar hoofdstukken.
Epub3 heeft dit wel, en ik conveteer dus sowieso alle epub2's naar epub3 en maak dan een goede inhoudsopgave. Die inhoudsopgave heeft ook nog een pagina, maar die maak ik dan weer onzichtbaar in het boek als je het leest door dat bestand uit de 'spine' (xml content bestand wat volgorde van .xhtml bestanden die het boek vormen bepaald, wat de boekenlezer ziet als 'het boek') te halen.
Dan gebruik je gewoon de ingebouwde inhoudsopgave-functie van je leesprogramma, die ziet dan nog steeds gewoon de inhoudsopgave maar de het bestand wordt niet als pagina getoond.
Ook zijn (oude) boeken vaak één grootte xhtml pagina, wat echt belachelijk lelijk is, onhandig werken, en in bepaalde boekenlezers betekent dat dat je er geen pagina-afbreek is tussen secties (je kan het in css een page-break aangeven maar die wordt niet altijd gerespecteerd). Die split ik ook, zodat er ook een "fysieke" split is (de reader leest dat dan als nieuwe 'pagina').
En als laatst; [voet]noten. Er is geen standaard manier van weergave in e-boekenland, dus elk boek doet dat anders. En elke reader leest dat ook weer anders. KOreader (wat ik gebruik op mijn ereaders) heeft CSS-tweaks om ze als pop-up te hebben, dus die manier hanteer ik. En dat kan je bij elk boek gaan veranderen.
En zo een boel meer...
Persoonlijk ben ik van de minimalisme in epub's; dus geen ingebouwde font-sizes of lettertypes maar in de basis alleen relatieve groottes (h1 zijn 2x grootte, h2 1.5x, h3 1.4x, etc), lettertypes verwijzen naar type (sans serief of serief) zodat je zelf in je reader (ik gebruik koreader) standaarden kan aanvinken zodat in
ELK boek hetzelfde uiterlijk heeft. De paragrafen hebben géén css-klasses want die zijn voor uitzonderingen, niet standaard, Standaard is tekst kaal.
Zelfs de aanhalingstekens vervang ik met <q> tags zodat dat automatisch gelokaliseerd wordt

(dat is het meeste werk tbh, die tags fixen. Vooral eerdere [denk .doc/.rtf bestanden die toendertijd zijn geconverteerd] ebooks hebben de open-sluit niet altijd netjes in de juiste volgorde).