Firmware-update: Apple iOS 18.0

Apple iOS 18 logo (79 pix) Apple heeft versie 18 van iOS uitgebracht. In iOS 18, dat geschikt is voor alle modellen waar ook iOS 17 op draait, is het onder meer mogelijk het beginscherm aan te passen, is er ondersteuning voor Rich Communication Services, heeft het bedieningspaneel een opfrisbeurt gekregen en is de fotoapp vernieuwd. Verder is er een wachtwoordmanager en kunnen apps worden verborgen of worden afgeschermd. Later dit jaar komen er ook diverse AI-functies beschikbaar, zij het alleen op iPhones die over een A17 Pro SoC beschikken. Uitgebreide informatie over iOS 18 kan op deze pagina worden gevonden. Bij iCulture zijn de belangrijkste verbeteringen als volgt samengevat:

Apple Intelligence: je iPhone wordt veel slimmer

Een van de belangrijkste vernieuwingen van de iOS-update van 2024 is de komst van Apple Intelligence. Dit is een nieuw systeem van Apple waaronder allerlei slimme (generatieve) AI-functies vallen. Zo wordt Siri veel slimmer, kun je zelf afbeeldingen maken met de Image Playground, helpt Apple Intelligence je bij het schrijven van e-mails en berichten en nog veel meer. Ook kun je je eigen emoji maken in de vorm van Genmoji. Bij Apple Intelligence speelt privacy een grote rol, mede dankzij de Private Cloud Compute.

Apple werkt voor bepaalde aspecten van Apple Intelligence ook samen met ChatGPT. De populaire generatieve AI-chatbot wordt een vast onderdeel van iOS en werkt samen met Siri voor het beantwoorden van de meer ingewikkeldere vragen en opdrachten. Apple Intelligence komt dit najaar met iOS 18 beschikbaar, maar alleen in het Engels. Het kan nog wel even duren voordat Apple Intelligence in het Nederlands beschikbaar komt.

Vernieuwd beginscherm

Het beginscherm van iOS 18 is vernieuwd. Je krijgt meer vrijheid bij het inrichten van dit scherm, want je hoeft de apps niet meer op vaste plaatsen in het raster te plaatsen. Je kunt ook bepaalde vakjes leeg laten, zodat bepaalde onderdelen van je wallpaper zichtbaar blijven. Dit geldt ook voor widgets. Andere vernieuwingen voor het beginscherm zijn het kunnen toepassen van kleurfilters voor je appiconen en het kiezen van donkere varianten van appicoontjes, die matchen met de donkere modus.

Vernieuwd Bedieningspaneel

Het bedieningspaneel in iOS 18 krijg een nieuwe galerij om alles aan te passen. Je kiest zelf waar je de knoppen neerzet en hebt niet te maken met vaste plekken. Verder kun je de controls over meerdere schermen verdelen. Ontwikkelaars kunnen nu ook regelaars toevoegen. Op die manier kan er een nieuwe variant van widgets ontstaan. Met de nieuwe Control API kunnen ontwikkelaars de knoppen op het toegangsscherm en de actieknop anders instellen.

Apps verbergen

Om je privacy te verbeteren kun je apps afschermen voor andere mensen, zodat je Face ID of Touch ID nodig hebt om ze te openen. De data komt ook niet in zoekresultaten en andere apps terecht. Je kunt ook apps verbergen door ze in een verborgen appfolder op je toestel te zetten. Je kunt bijvoorbeeld aangeven welke contacten de apps kunnen zien. En er komen beperkingen voor toegang tot netwerken en accessoires. Het koppelen van (Bluetooth-)accessoires wordt ook gemakkelijker en veiliger, als een ontwikkelaar dit ondersteunt.

iMessage: berichten inplannen en meer

De Berichten-app in iOS 18 krijgt een aantal verbeteringen, waaronder het inplannen van berichten. Ook kun je tapbacks doen met elke emoji en stickers. Je zit dus niet meer aan het beperkte rijtje grijze reacties vast. En nog beter: je kunt nu tekst in een bericht vetgedrukt, schuingedrukt of onderstreept maken! Daarnaast komen er nieuwe teksteffecten zoals jitter, shake en bounce.

Op iPhone 14 en nieuwer kun je straks ook berichten via de satelliet sturen. Dit geldt ook voor sms-berichten naar Android-toestellen. Tot slot krijgt de Berichten-app ondersteuning voor RCS, de opvolger van sms. Lees ook ons artikel met de beste vernieuwingen van iMessage in iOS 18.

Mail-app krijgt betere categorieën

In de Mail-app vind je voortaan aparte mappen voor transacties, updates en promoties. Er komt ook een nieuwe digest-email waarin je een samenvatting krijgt van alle e-mailberichten die je van een bepaald bedrijf hebt gekregen, zodat je snel overzicht hebt. Hierbij wordt gebruik gemaakt van Apple Intelligence, de nieuwe AI-functies die ook zijn aangekondigd. Deze functie van de Mail-app werkt alleen in het Engels en komt later in 2024.

Redesign voor Foto’s-app

De Foto’s-app krijgt de grootste redesign ooit, waarbij de knoppenbalk onderaan verdwenen is en alles in een enkel scherm te vinden. Alle onderdelen staan onder elkaar, met bovenaan al je foto’s uit je bibliotheek. Je kan de pagina helemaal zelf aanpassen en er zijn nieuwe filteropties om sneller te vinden wat je zoekt. Er komt een nieuw raster voor collecties zoals mensen en huisdieren en je kunt ook zelf collecties maken en vastzetten. In ons artikel over de Foto’s-app in iOS 18 lees je er meer over.

Nieuwe Wachtwoorden-app

iCloud-sleutelhanger maakt in de update een sprong van de Instellingen-app naar een eigen afzonderlijke Wachtwoorden-app. De nieuwe Wachtwoorden-app in iOS 18 biedt meer mogelijkheden en toont categorieën voor je opgeslagen gegevens, zoals wachtwoorden met passkeys of verificatiecodes. Je kunt in de app ook gezinswachtwoorden aanmaken.

Overige verbeteringen

Er komen nog meer verbeteringen in diverse apps, zoals topografische routes wandelroutes in Kaarten met turn-by-turn navigatie. De Dagboek-app krijgt vernieuwingen, evenals de Freeform-app, Notities-app, Herinneringen-app en nog veel meer standaardapps voor de iPhone.

Versienummer 18.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen iOS
Website Apple
Download https://support.apple.com/nl-nl/HT204204
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

16-09-2024 • 10:30

96

Submitter: Choenzer

Bron: Apple

Update-historie

Lees meer

Reacties (96)

96
95
71
1
0
8
Wijzig sortering
Ik vond hier het release schema:
  • Hawaii: 7 a.m.
  • Alaska: 9 a.m.
  • U.S./Canada Pacific (California, Arizona, Vancouver, etc.): 10 a.m.
  • U.S./Canada Mountain (Colorado, Wyoming, Montana, etc): 11 a.m.
  • U.S./Canada Central (Texas, Missouri, Wisconsin, etc): 12 noon
  • U.S./Canada East (New York, North Carolina, Florida, Toronto, etc.): 1 p.m.
  • Rio de Janeiro; Buenos Aires, Argentina: 3 p.m.
  • Iceland: 5 p.m.
  • United Kingdom, Portugal: 6 p.m.
  • Germany, France, Spain, Italy, Norway, Sweden, Algeria, Angola: 7 p.m.
  • Moscow, Finland, Turkey: 8 p.m.
  • India: 10:30 p.m.
  • China; Singapore; Hong Kong; Perth, Australia: 1 a.m. September 17
  • Japan, South Korea: 2 a.m. September 17
  • Adelaide, Australia: 2:30 a.m. September 17
  • Sydney: 3 a.m. September 17
  • New Zealand: 5 a.m. September 17
19:00 vanavond dus als ik dit goed begrijp.

Edit: voor de duidelijkheid, effectief dus voor iedereen dezelfde tijd, maar in de eigen tijdzone, zoals hieronder terecht opgemerkt :)

[Reactie gewijzigd door NiGeLaToR op 16 september 2024 11:52]

Als toevoeging: Dat is allemaal hetzelfde moment, uitgedrukt in andere tijdzones, dus het heeft geen zin om je telefoon op de Hawaii-locatie te zetten.

En het is een voorspelling. Dit is wat voorgaande jaren gebeurde dus is het waarschijnlijk dat het dit jaar ook zo zou zijn. Maar dat weten we pas echt als het 19:00u is
Ik kan alleen maar respect hebben voor het CDN dat deze piek moet kunnen dragen.
Hoezo dat? Dat is juist waar een CDN voor is!

Daarnaast:

Het is maar een kleine groep die op refresh loopt te drukken. Zeker hier in Europa. iOS18 brengt niet heel veel spannends. Ikzelf had in vorige jaren al lang de Beta, maar de enige feature die ik nu zou willen (iPhone mirroring) is niet beschikbaar in Europa, omdat Apple zich als een stel kleinzerige kleuters opstelt t.o.v. de EU. (Ja er zitten twee zijdes aan dat verhaal, maar ik leg het bij Apple).

Daarnaast maken ze de update ook niet voor alle modellen tegelijk beschikbaar, dat gaat gefaseerd.

Daarnaast... als er te veel piek is, dan knijpen ze gewoon de verbindingen. Duurt het gewoon heel lang voordat je de update binnen hebt...
iOS18 brengt niet heel veel spannends.
Zo spraken ze er niet over de keynote hoor ;) Vooral de nieuwe wallpapers!! Oh wacht...

Alle gekheid op een stokje. Deze update voelt inderdaad als wat housekeeping en wat losse features erbij.

Wat voor mij de ultieme functie is, zijn de 'apps achter Face ID' en natuurlijk eindelijk(!!!!!) m'n icoontjes (bijna) op de plek kunnen zetten waar ik ze wil. Er zitten nog wel wat beperkingen in, vooral als je ook widgets op je thuisscherm hebt, dan voelt het vrij rommelig aan, maar het is in elk geval al 2 miljoen keer beter dan het al die jaren was.
We hebben hier meerdere generaties iPhones die telkens op hetzelfde moment de nieuwe iOS krijgen: om 19 uur.
Vroeger was het erbarmelijk. Als je dan 'direct' de iOS upgrade wilde kwam je er niet tussen. Tegenwoordig gaat dit gewoon goed volgens mij. En anders wacht je een dagje. Het is tenslotte maar een OS. (en het OS is in principe nooit het doel van je apparaat. Dat zijn de apps.)

Maar inderdaad. Zoals @Keypunchie als schrijft. Dit is precies waar CDNs voor zijn. Dit is wezenlijk niet anders dan dat Netflix en consorten dagelijks doen. Apple produceert nu even een piekje van een paar dagen, maar dat zou voor de huidige tijd toch niet heel spannend moeten zijn.

Vergeet ook niet dat het leeuwendeel van de mensen dit helemaal niet interesseert. Die gebruiken hun telefoon en die zien ineens dat er een grote update is door het rode 1'tje.
Dat is allemaal hetzelfde moment
Met Crowdstrike in het achterhoofd: what could possibly go wrong? :Y)
Je kan dit niet vergelijken met de Crowdstrike update. Crowdstrike voerde de update bij iedereen door op praktisch hetzelfde tijdstip. Dat ging vol automatisch.

Apple maakt de update beschikbaar voor iedereen maar dat wil niet zeggen dat iedereen op het zelfde moment of dezelfde dag daadwerkelijk gaat updaten.
Even dit: er is ook alternatief een update IOS 17.7!
https://support.apple.com/en-us/121246
Apps verbergen
Dit is echt een hele fijne optie als je je telefoon eens in de zoveel tijd aan een kind geeft of zo, maar dat je niet wil dat ze 'per ongeluk' in je Mail/whatsapp/bol.com/enz. komen.

Het is overigens alleen zinvol als het kind je PIN-code niet weet, want dat is automatisch de fallback wanneer gezichtsherkenning niet werkt. (net zoals alle FaceID-beschermde dingen (wat dus FaceID voor je bank-app een minder goed idee maakt als anderen je PIN kennen ;) )
Als je het echter combineert met de optie "Bescherming voor gestolen apparaat", dan vervalt de PIN-fallback en moet je dus met FaceID inloggen hiervoor. Dan is het wel echt een goed idee.

(helaas hebben ze die 'bescherming voor gestolen apparaat niet voor iPadOS, wat eigenlijk een veel zinvollere optie is, aangezien een tablet veelal een gezinsapparaat is.)
Wat je schrijft over de bank-app klopt niet. Ik was ook in die veronderstelling en heb het getest, maar als je face-ID om je bank-app te ontgrendelen niet werkt val je terug op de specifieke pincode die je voor de bank-app hebt bedacht, en niet op je generieke iPhone pincode. Althans, bij de ABN app.
En heb je "Bescherming voor gestolen apparaat" aan of uit staan? En heb je dat getest bij een 'bekende locatie' (met de betreffende optie, die het op bekende locaties 'oké vindt')

Als hij 'uit' staat, dan valt ie terug naar de PIN van je telefoon. Als hij 'aan' staat, dan valt hij inderdaad terug naar de PIN van je app. (want de terugvaltie naar de PIN van je telefoon zet je effectief uit met die optie)

Althans. Dat is wat ik pasgeleden had getest. Als het niet klopt, neem ik m'n woorden weer terug :).
Die heb ik aan staan, dus dat ga ik vanavond nog even testen. :)
klopt hoor, hier op de ING app hetzelfde.. is een andere pincode dan die van de iPhone zelf.
Die optie voor gestolen apparaten, is dit nog wel te omzeilen met Apple ID oid? Anders wel echt een groot risico als bv je camera stuk gaat….
Ja, je kunt het weer uitzetten. Alleen is er dan een vertraging van een aantal uur. Dat is dan een 'geaccepteerd risico'.
Ja een paar uur vind ik redelijk. Heb jij dit aan staan?
Die paar uur vertraging is een standaard-optie.

Ik heb die optie voor gestolen apparaat aan staan inderdaad. En zonder de optie dat het uit staat bij 'bekende locaties'. (aangezien daar ook winkelcentra en zo in komen :| (ik heb overigens heel die bekende locaties uit staan, maar ik had hem toen aangezet als test)).

Ik vind het een fijn idee dat de Face ID niet terugvalt naar een PIN die m'n kinderen kunnen kennen (of eventueel anderen). Er komt overigens ook automatisch een vertraging als je je Apple ID wachtwoord wilt veranderen. Normaal is je telefoon een 'vertrouwd apparaat' dat jouw wachtwoord kan veranderen. Dat kan best gedoe zijn als iemand anders je telefoon heeft en je PIN weet.
Je kan beter begeleide toegang gebruiken dan apps verbergen. Ik merk wat functionaliteit verlies bijvoorbeeld met youtube. Als ik een youtube link in een browser open herkent ie niet meer dat de youtube app op mijn telefoon staat, en krijg ik te maken met de mobiele website.
Dat is voor mij juist een pré!! :)

Ik installeer in principe zo min mogelijk apps. Ik probeer zoveel mogelijk mobiele sites te gebruiken (minder spul op m'n telefoon en minder tracking.) In sommige gevallen is het handig om de app wel te hebben voor bepaalde zaken, maar ik probeer dan toch vaak de site te gebruiken. Dit is vooral handig als je niet altijd ingelogd wil zijn als je iets met de dienst doet, maar ook niet steeds opnieuw wil inloggen. (je laat de app ingelogd en je werkt met de mobiele site)

Het ligt er maar net aan wat je use-case is of begeleide toegang de betere optie is.
Apps verbergen zorgt er ook voor dat de app verborgen is op andere plaatsen zoals het lockscreen en de zoekfunctie. Het is voor zover ik het begrijp dan ook niet persé bedoeld om apps van je kinderen af te schermen, maar meer om apps te verbergen waarvoor je je mogelijk schaamt (medisch) of die een geheim verklappen (zwangerschap), zodat die nooit zomaar in beeld komen als je iets aan iemand laat zien oid.
Klopt. Daar is het niet voor bedoeld. Maar dat is een mooie bijkomstigheid.

Het gaat me overigens in mindere mate om het 'verbergen' zelf, maar juist om het 'achter FaceID' te kunnen zetten. Dus meer het 'afschermen' (zonder dat de app dit zelf hoeft te regelen). Zo heb ik het aan staan op m'n Mail en zo. Het icoontje is gewoon zichtbaar, maar het vereist FaceID om hem te openen. Als iemand m'n telefoon in handen heeft als ik wat wil laten zien, dan zitten ze niet per ongeluk in m'n mail te grutten.
[Dit is echt een hele fijne optie als je je telefoon eens in de zoveel tijd aan een kind geeft]

Geef dat kind toch gewoon een eigen IPhone.
Jammer dat de AI functies (nog) niet beschikbaar zijn in Nederland.

Vanaf hoelaat is iOS 18.0 te downloaden in Nederland?

[Reactie gewijzigd door Landon op 16 september 2024 10:39]

Volgens mij zijn de IA functies nog nergens beschikbaar en vanaf 19.00 uur is IOS 18 beschikbaar
Als je lang over het downloaden wilt doen, begin je om 19:00 u al vanavond. Een dag wachten is handiger ;)
Klopt, alleen komen deze AI functionaliteiten nog niet naar de EU.
Landon schrijft dat de AI functies (nog) niet beschikbaar zijn in Nederland.
Dat is logisch want de AI functies komen niet met 18.0 maar met 18.1
We zullen tegen dan wel zien welke van deze functies naar de EU komen

De soep wordt zelden zo warm (je kent de rest wel)
Komt het bij iOS 18.1 dan wel naar Nederland? Als het alleen de Amerikaanse markt betreft zou dat jammer zijn en de upgrade en stuk minder spectaculair.
Volgens de keynote niet. Initiele release in US. Daarna komen er nog wat landen achteraan maar behalve de UK zit er niets in de EU tussen. Dus ik verwacht het niet het komende jaar.

Dat maakt deze update niet minder tof want er zit mooi spul tussen. Maar als je kijkt naar de relatie iphone16 en iOS 18 is het wat magertjes om een nieuwe telefoon te overwegen.

[Reactie gewijzigd door Pieler op 16 september 2024 12:16]

Even puur uit nieuwsgierigheid: heb je ooit een iOS update meegemaakt waardoor je acuut een nieuwe telefoon overwoog?
Ik heb dat eigenlijk nooit, maar ben wel blij dat als ik dan eens een nieuwe telefoon nodig heb er op veel vlakken verbetering zijn geweest.
Nee nooit. Maar ik kijk vaak wel naar de sales pitch.

En in dit geval is de salespitch "iphone 16, van de grond af aan opgebouwd voor AI". Echter krijgen we 0 AI. Dus dat maakt de incentive om te upgraden of in te stappen niet heel erg groot.

Op het moment gebruik ik een iPhone 12 pro en ik was aan het overwegen om te upgraden. En op dat moment is de bovenstaande vergelijking bij mij belangrijk. Die is heel slecht dit jaar dus ik wacht nog een jaartje en zie dan wel weer verder.
Ik houd het er maar bij dat je nooit de eerste versie van een nieuw Apple product moet hebben. Leuk, een AI telefoon, maar voordat de kinderziektes er uit zijn en het ding ook fatsoenlijk in Nederland te gebruiken is ben je zo weer een paar generaties verder.
Dit is incorrect. In de iOS 18.1 beta is te lezen dat Apple Intelligence niet beschikbaar is in de EU. Er staat niks in over een potentiële release dat voor de EU, enkel dat het niet beschikbaar is.
De RC is ook de final versie, althans... ik heb geen update.

Overall is iOS 18 een vrij magere update, wat handigheden en vooral geen AI (voor ons).

[Reactie gewijzigd door iAR op 16 september 2024 10:40]

Het is idd zonde dat we nog echt lang moeten wachten op de AI opties.
Ik draai al sinds het begin de Beta en ik vind wel dat er best wel een paar mooie dingen in zitten;
- eindelijk het verplaatsen van apps op een positie naar eigen keuze
- donkere modus toepassen op app icons
- app icons in 1 kleur weergeven
- wachtwoorden app waarin je nu overzichtelijk alle wachtwoorden / passkeys / codes en meer ziet
- aangepast control center met meerdere tabbladen
- update foto app
- update notities app

Ben eigenlijk best tevreden.

[Reactie gewijzigd door Maverick2001 op 16 september 2024 11:17]

De foto-app vind ik geen verbetering. Misschien is het wennen, maar ik ben vooral mijn foto-albums steeds weer aan het zoeken. Ik mis de oude structuur.
De grootste verbetering vind ik het control center. Dat werkt echt heel prettig op deze manier. En door het zelf aan te passen, werkt het voor iedereen prettig.
Foto-app veranderingen waren totaal onnodig en heeft negatieve gevolgen gehad op gebruik van de app. De oude app deed precies wat het moest doen. Nu hebben ze het enkel veranderd omdat het kan ofzo, maar niet omdat het nodig was. |:(
Tsjah, wanneer is iets ‘nodig’? Aanpassingen aan het control center waren ook niet nodig, maar de aanpassingen zijn imo wel een verbetering. Voor de foto’s-app ga ik er van uit dat Apple dit bij een representatieve gebruikersgroep getest heeft en die zullen het als een verbetering zien. Dus implementeren ze het. Dat ik het niet fijn vind, wil niet zeggen dat de meerderheid het niet als een verbetering ziet.
Mee eens inderdaad, maar daarnaast is het soms ook even wennen. Ik gebruik IOS18 al even in beta en ik ben er inmiddels al wel aan gewend. Of ik het nou echt een verbetering vind, nee, niet echt. Maar ik was ook al niet zo'n fan van de oude photo app. Ik wil zo bijvoorbeeld helemaal geen library. Ik wil alleen fotos in albums hebben, en alleen fotos in de library (of een andere centrale plek) die nog niet ergens gecategoriseerd zijn.
Het is ook pas vanavond om 19:00 beschikbaar..
Beetje vreemd om het dan al te posten als copy-paste artikel
Jij denkt dat de auteur alle updates handmatig post? ;)
Ik denk dat het vooral om de zin "Apple heeft versie 18 van iOS uitgebracht." gaat.
raar, ik krijg nu eerst update 17.7 !
Kan je in hetzelfde scherm onderaan niet voor iOS kiezen?
Daar had @Drobanir niet aan gedacht toen hij gisteren het artikel schreef :)
Heel fijn dat de foto app en de mail app worden verbeterd. Juist die twee vindt ik niet heel prettig werken binnen iOS. Het fatsoenlijk categoriseren vindt ik nogal lastig.

Verder leunt deze release heel erg op AI. Teleurstellend dat we daar juist nu nog voorlopig geen gebruik van kunnen maken.
De Photos.app is er alleen maar gecompliceerder en onoverzichtelijker op geworden, dus verwacht er niet teveel van.
Wat vind je niet prettig werken aan de photos app dan? Ik ben juist huiverig voor wat er komen gaat, kijkende naar het artikel op iCulture: https://www.iculture.nl/nieuws/ios-18-fotos-app/
Ok, Ai komt niet voor iPhone 12 (nietwaar?)....vast wel een reden voor, goh waarom vermoed ik dat het geen echt steekhoudende reden is... Volgende phone wordt eentje van rond de 160 euro, zie de USP niet van iPhones, nouja eentje was natuurlijk dat je ipv zeg 5 jaar updates wel 7 jaar kreeg, maarja als ik dan geen Ai krijg...
Apple Intelligence komt inderdaad niet voor de iPhone 12. De reden is de benodigde rekenkracht die nodig is voor Apple Intelligence en die heeft een iPhone 12 daarvoor niet. Je hebt daarvoor minimaal de 15 Pro of 16 nodig.

Ik heb de WWDC keynote '24 niet gezien dus ken de USP van Apple Intelligence niet, maar mis je er dan zoveel aan? En in Europa komt AI voorlopig niet dankzij wetgeving. Maar, reis je met je eigen (daarvoor geschikte) iPhone naar buiten de EU en heb je de taal instellingen goed staan, dan zal AI wel gaan werken op zo'n iPhone.

Aldus Apple.
Die AI-functies hebben hardware nodig die niet in de iPhone 12 zit.
Vorige week vrijdag alvast de beta versie geïnstalleerd en is dus even afwachten of ik een finale update krijg vandaag.

Moet zeggen dat het best een plezierige update is, maar mijn kinderen vinden het niks omdat het best een grote update is.
Batterij van mijn iPhone 14 pro max lijkt ook iets verbeterd in vergelijking met 17.

[Reactie gewijzigd door beezjeh op 16 september 2024 10:52]

Hoe stabiel was de beta afgelopen week?
Ik heb geen problemen gehad bij hetgeen waar ik mijn telefoon voor gebruik, gewoon een update zonder reset gedaan.

Gebruik mijn telefoon om te bellen, Spotify, Whatsapp, bankapps en met een Apple watch.
Ik heb de Publieke Beta's vanaf 2 gedraaid en het was al die tijd 'stabiel'. Als in dat het altijd hetzelfde deed. Ik kwam wel wat foutjes tegen (taalfouten, verspringende icoontjes op m'n thuisscherm tijdens het verplaatsen, enz.), maar dat was altijd stabiel. Ofwel. De fouten waren reproduceerbaar. 'stabiele fouten' :)

De versie die je 'nu nu' kunt downloaden is de RC. En dat is als het goed is gewoon dezelfde versie als de stabiele. Bij mij werkt ie helemaal goed (iPhone 11, mocht dat relevant zijn)
iOS 18 is compatible with these devices.
Learn more about iPhone
iPhone 16
iPhone 16 Plus
iPhone 16 Pro
iPhone 16 Pro Max
iPhone 15
iPhone 15 Plus
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro Max
iPhone 14
iPhone 14 Plus
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max
iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone SE
(2nd generation or later)
Toch nog steeds een van DE redenen voor mij om een iPhone te kiezen. Ik heb nu sinds 2020 een iPhone 12 pro en krijg tot op de dag van vandaag alle updates binnen.
Op zich wel knap dat Apple nog zo ver teruggaat in het ondersteunen van hun toestellen, maar aan de andere kant merk ik dat een oude iOS versie "snel" geen ondersteuning meer krijgt bij app ontwikkelaars.

WhatsApp bijvoorbeeld verwacht minstens iOS 12 (2018) of Android 5 (2014). Zodra je smartphone niet meer ondersteunt is met updates is het hebben van een Android toestel toch een grotere garantie om alsnog wat apps te kunnen installeren. Mijn originele iPad Air was naar mijn mening immers vrij snel, nadat de laatste draaiende iOS versie niet meer ondersteunt werd, een baksteen geworden. Dit terwijl die nog prima dienst had kunnen doen als toestel om wat video te streamen voor de kinderen ofzo.

[Reactie gewijzigd door SMGGM op 16 september 2024 11:06]

Het is maar wat je snel noemt. iOS 12 draait nog op de iPhone 5S, dat is een model uit 2013. Dus je kan nog steeds WhatsApp gebruiken op een 11 jaar oude iPhone.
Snel is een relatief begrip ;)
Oftewel: Elk apparaat dat iOS 17 draait, kan ook naar iOS 18
Uitgebreide reactie. Vertel op, welk apparaat valt dan buiten de boot?
Hopelijk werken alle banking apps out-of-the-box
Gebruik de beta's van ios 18 al een tijd en heb geen problemen gehad met de banking apps die ik gebruik zoals ING, Revolut, N26 en Bunq. Met geen enkele app die ik gebruik trouwens.

[Reactie gewijzigd door bozotheclown op 16 september 2024 11:26]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.