Firmware-update: SmartEVSE 3.6.10

Als je zelf een laadpaal voor de elektrische auto in elkaar wilt knutselen, kun je meestal een hoop geld besparen. In dat geval heb je onder meer een EVSE nodig, bijvoorbeeld de opensource SmartEVSE van fabrikant Stegen. Voor deze controller zijn verschillende firmwares beschikbaar, zoals de originele van Stegen, of een alternatieve door de community ontwikkelde versie met allerlei extra functionaliteit. Aan de laatste heeft de hier op Tweakers bekendstaande dingo35 meegewerkt, en hij is op dit moment eigenlijk nog de enige actieve ontwikkelaar. Dingo35 heeft besloten het project te forken en het onder eigen beheer uit te brengen. Sinds versie 3.6.8 zijn de volgende verbeteringen aangebracht:

Release v3.6.10

Bugfix release with the following bugfixes:

  • Preferences from the LCD menu are now saved correctly.
  • In Solar mode, when StopTimer Disabled, the EVSE now continues to charge indefinitely, as per documentation.
  • When Mains is lower then Max, we now allow charging up to Max when Mains is not exceeded (e.g. when solar power is added to the house grid).
  • The MQTT topic that was named EVEVMeterEnergyCharged incorrectly is now named back to EVEnergyCharged.
Release v3.6.9

Yet another bugfix release; fixed two bugs that disturbed the limiting of charging to MaxMains. It is highly recommended to upgrade to this release to protect your main fuses!

Known bugs: spurious malformed MQTT packets are generated, which cause the MQTT broker to disconnect and immediately reconnect. This problem is rarely noticed, it has been there since v3.5.1 .

SmartEVSE-3.5

Versienummer 3.6.10
Releasestatus Final
Website SmartEVSE
Download https://github.com/dingo35/SmartEVSE-3.5/releases/tag/v3.6.10
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

07-09-2024 • 16:00

6

Bron: SmartEVSE

Update-historie

Reacties (6)

6
6
4
0
0
2
Wijzig sortering
Hi,

Ik weet niet of dit de juiste plaats is, maar ik heb een vraag.
Ik gebruik de smartEVSE al een jaar in combinatie met home assistant (laden van Skoda Enyaq), en dat werkt allemaal prima.
Nu heeft de vrouw een Fiat 500e gekocht en helaas kun je bij deze auto het laden niet begrenzen op 80%.
Ik kan met home assistant de het accu percentage via Fiatchamp, monitoren.
Nu is mijn vraag is er een REST API of MQTT API funktie om het laden te laten stoppen (laadpaal meld aan de auto dat het laden moet stoppen)
Als je deze via de SmartEVSE integratie in Homeassistant hebt kan je deze via de 'SmartEVSE Mode selector' op OFF zetten.
Dan stopt het laden.
@dingo35 Ik heb een Renault R5 besteld met V2G-functionaliteit. Gaat de firmware dat al ondersteunen, als het even kan blijf ik weg bij een contract van Mobilize...

[Reactie gewijzigd door bvdbos op 7 september 2024 17:01]

Dan heb je ook een omzettingsmodule van DC naar AC nodig en dat is niet standaard. Ik heb een VW die dit ook heeft echter het is op papier leuk maar in de praktijk nog eigenlijk niet bruikbaar.
Voor V2G is héél andere hardware nodig, dat kan de firmware dus niet ondersteunen...
Ik zag dat er ondersteuning is voor OCPP is het ook mogelijk om hem aan te melden bij een Backoffice van BV MTC tank passen ? dit voor de facturatie van het stroom gebruik voor een lease rijder

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.