Software-update: Opera 91.0.4516.16

Opera browser 2015 logo (75 pix) Opera heeft versie 91 van zijn gelijknamige webbrowser uitgebracht. Opera maakt gebruik van de Blink-engine. Deze maakt deel uit van Chromium, dat onder meer ook door Google Chrome gebruikt wordt. Opera is beschikbaar voor Windows, Linux en macOS. Daarnaast zijn er ook versies voor Android en iOS. In versie 91, die op Chromium 105 is gebaseerd, bevat geen nieuwe mogelijkheden. We zijn er diverse bugfixes doorgevoerd, zijn er vertalingen er nieuwe toegevoegd en enkele kleine verbeteringen aangebracht.

Opera 91 Stable

Opera Browsers has been updated to stable version 91, and Chromium version 105.0.5195.102. This version includes a crash fix, additional translations and minor tweaks for usability. The full list of changes related to this update are listed in the changelog.

Versienummer 91.0.4516.16
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Opera
Download https://www.opera.com/download
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

15-09-2022 • 06:17

6

Bron: Opera

Lees meer

Reacties (6)

6
6
6
2
0
0
Wijzig sortering
Voor wie graag de offline installer downloadt: https://get.geo.opera.com/pub/opera/desktop/ .
Leuk, al die Chromium browsers. Maar welke komt nou als eerste met een fatsoenlijke implementatie van "Containers" zoals Firefox dat kan.

De eerste Chromium browser die het voor elkaar krijgt geeft ik een serieuse kans. Maar er gaat nu niks boven Firefox op dat gebied.
Gewoon bij Firefox blijven 😉 Die extensie is ook mijn favoriet. Samen met Ublock Origin & Privacy Badger.

Als je op zoek bent naar een alternatieve browser gebaseerd op Chromium dan kun je even kijken naar Vivaldi. Dat is de filosofie van de oude Opera, de huidige zou ik niet meer aanbevelen.
Leuk, al die Chromium browsers. Maar welke komt nou als eerste met een fatsoenlijke implementatie van "Containers" zoals Firefox dat kan.
"Here is a quick video showing you how it works." staat er op die pagina. Niet zo handig om daar een private video van te maken.
Het klinkt alsof je het gehad hebt met Firefox en enkel Firefox nog gebruikt ivm een extensie en dit uit op een nieuwe update voor.. pagina. :+
Het lijkt een klein detail maar voor zover ik het begrijp is Opera NIET op Chromium gebaseerd.

Wel zijn beide op de zelfde web-engine (Blink) gebaseerd. Daarmee gebruikt Opera (in theorie) veel minder code van Google dan de wel op Chromium gebaseerde browsers.

Misschien geeft dit wel de mogelijkheid voor opera om met afgeschermde sessies te werken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.