Software-update: VueScan 9.7.92

VueScan logo (75 pix) Hamrick Software heeft versie 9.7.92 van VueScan uitgebracht. Het programma kan worden gebruikt als vervanger van de bij scanners meegeleverde twain-drivers en biedt vaak meer instelmogelijkheden. In veel gevallen kan het programma ook scanners aansturen als de fabrikant zelf geen driver voor het desbetreffende besturingssysteem heeft uitgebracht. Naast scannen kan het ook enkele bewerkingen uitvoeren, zoals crop, sharpen, grain reduction en het aanpassen van de kleurbalans. VueScan is beschikbaar voor Windows, macOS en Linux, en biedt ondersteuning voor ruim 6800 scanners van 42 fabrikanten onder Windows, Linux en macOS. Het programma is te gebruiken in 28 talen, waaronder het Nederlands. De changelog voor deze uitgave ziet er als volgt uit:

Changes in VueScan version 9.7.92
  • Added ‘Prefs | Type of page thumbnails’
    • Works on Standard and Professional Editions
    • Can choose ‘Off’, ‘Auto’, ‘PDF file’, ‘TIFF file’, ‘JPEG file’ and ‘Cropped area’
    • Displays thumbnails of multi-page PDF, TIFF and JPEG files
    • Displays a thumbnail for each frame in ‘Cropped area’ if multiple frames
    • When ‘Auto’ is chosen, shows the thumbnails for the most recent file or scan
    • Clicking a ‘Cropped area’ thumbnail also sets ‘Input | Frame number’
    • A right-click on a thumbnail lets you choose options
    • After clicking a thumbnail, pressing Space brings up a QuickView of the thumbnail

VueScan 9.5.04 screenshot (620 pix)

Versienummer 9.7.92
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Hamrick Software
Download https://www.hamrick.com/alternate-versions.html
Licentietype Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

13-09-2022 • 06:13

7

Bron: Hamrick Software

Update-historie

Reacties (7)

7
7
7
0
0
0
Wijzig sortering
Gister toevallig gedownload.
Voordeel is dat een hoop oude scanners die niet meer door de fabrikant voorzien worden van Windows10/11 drivers met Vuescan wel werken.
Al word mijn Canon Lide 50 scanner gezien als een Lide 35 maar goed, hij scant in elk geval.

Wel jammer dat er bij de gratis versie een watermerk op de scan komt te staan maar daar zijn ook oplossingen voor.
Wel jammer dat er bij de gratis versie een watermerk op de scan komt te staan maar daar zijn ook oplossingen voor.
Zoals het programma kopen als je er tevreden van bent.
Hamrick is maar een kleine ontwikkelaar die telkens met veel updates komt.
Het programma heeft een hele redelijke prijs en je krijgt vervolgens ook nog eens alle updates voor die eenmalige kosten. Als iedereen om die paar tientjes te besparen dat soort "oplossingen" gaat gebruiken zullen dit soort programma's over enkele jaren helemaal niet meer gemaakt worden.
Prima programma waar ik een licentie voor heb. Een van de voordelen is het kunnen instellen van een timer, zodat je automatisch om de zoveel tijd een nieuwe scan kunt laten maken door je flatbed scanner.
Zit me even te verzinnen voor welke toepassing je dit zou willen instellen?
Just curious
Als je geen sheetfeeder hebt kun je een bepaald ritme instellen zonder tussendoor steeds op scan te moeten klikken. Of bij een gebonden boek waarbij je de pagina enigszins op de plaat moet drukken en vasthouden. Is het handig dat de scanner automatisch een scan maakt.
Ik heb ook een licentie. Het werkt goed voor alle reguliere scans. Dat wil zeggen A-4, een foto, een pasje, batch scan, enz. Helaas is het mider geschikt voor de wat complexere scans, dwz. meerdere foto's tegelijk. Dan moet ik toch helaas terug naar de bij de scanner geleverde software. Dus hoewel mijn oude scanner prima werkte met Vuescan toch helaas een nieuwe moeten aanschaffen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.